Hizbul Bahr Duası Fazileti

Hizbul Bahr Duası Fazileti – günümüzde Müslümanların sıklıkla okuduğu dualardan bir tanesidir. Herkesin bunu okuma nedeni, birbirine göre değişkenlik oluşturabilmektedir. Bazı kişiler oruç ibadetini yapamadığından okurken, bazıları ise çok borcu olduğunda etmektedir.

Bu duayı etmek zor gibi dursa da pek çok kaynakta yer aldığından oldukça kolaydır. Bunu bulduktan sonra düzenli bir şekilde sık sık etmek önerilmektedir. Ayrıca genel anlamda dua ederken temiz kalpli olunması, sık sık edilmesi de unutulmamalıdır. Kişiler sadece sıkıntılı oldukları sıralarda değil, her zaman bu duaları etmelidir. Peki, Hizbul Bahr Duası Fazileti nelerdir?

Hizbul Bahr Duası

Hizbul Bahr duası nedir ya da faziletleri nelerdir, pek çok Müslüman tarafından merak edilen bir konudur. Çünkü her duanın ayrı bir fazileti vardır ve okumadan önce bunlar doğal olarak bilinmek istenmektedir. Latin harfleri ile bu duanın okunuşu aşağıda olduğu gibidir:

  • Bismillahirrahmanirrahim
  • Allahümme ya Aliyyü ya Aziymü ya Haliymü ya Alim
  • Ente Rabbi ve ılmüke hasbi
  • Fe ni mer rabbü rabbi ve nimel hasbü hasbi
  • Tensuru men teşaü ve entel azüzür rahıym
  • Nes elükel ısmete fıl
  • Harakati ves sekenati vel kelimati vel iradati vel hatarati mineşşüküki vez zununi vel evhamis satırati lil gulubi an mütaleatil ğuyub

Bu dua oldukça uzun olup üç sayfadan meydana gelmektedir. Bu uzunluğu sebebiyle sadece bir bölümüne yer verilmiştir. Hizbul Bahr duası nasıl okunur diyorsanız buna tekrar bakmanız önerilmektedir. Hizbul Bahr Duası Fazileti aşağıda yer almaktadır…

Hizbul Bahr Duası Fazileti

Hizbul Bahr Duası (Dilek İçin)

Hizbul Bahr duası (dilek için) de dahil olmak üzere pek çok durumda edilebilmektedir. Her insanın olmasını istediği bir dileği yer almaktadır. Bunun için Alemlerin rabbi olan Allahü Teala’ya el açılmalı ve dua edilmelidir. Bu çerçevede hangi duaların okunabileceğini merak ediyorsanız Hizbu’l Bahr onlardan biridir.

Ancak kişiler dua ederken çalışmak gerektiğini de unutmamalıdır. Yani evlenmek isteyenler bunun için hayırlı bir kısmet aramalıdır. Şayet borç varsa helal yerden çalışıp kazanmalı ve para biriktirmelidir. Sınavdan yüksek not almak için bu dua ediliyorsa sınava yönelik çalışmalar aksatılmamalıdır. 1340 Elif Lam Mim Fazileti de dilek için kullanılabilmektedir.

Hizbul Bahr Duası Fazileti

Hizbul Bahr duası faziletleri yer almaktadır. Niyet ya da husus için bunu etmek mümkündür. Güneş doğarken bunu etmek halinde Allahü Teala ihtiyaçları gidererek, ilgili sıkıntıyı da geri plana atar. Okumayı sürdüren kişiler aynı zamanda sadece bu dünyada değil, aynı zamanda ahirette de işleri kolay hale gelir.

Hizbul Bahr Duası, İslam dini içerisinde önemli bir zikir ve dua olarak kabul edilir. Söz konusu dua, Müslümanlar arasında yaygın olarak okunan ve mübarek kabul edilen bir metindir. Hizbul Bahr Duası’nın faziletleri konusunda ise çeşitli rivayetler bulunmaktadır.

Birçok İslam alimi, Hizbul Bahr Duası’nın okunmasının kişiye pek çok fayda sağladığına inanır. Bu duanın okunmasıyla beraber manevi huzurun arttığı, sıkıntıların giderildiği ve dileklerin kabul edildiği söylenir. Ayrıca, koruma ve bereket sağlaması, kötü enerjilerden ve şerden korunmada etkili olduğuna da inanılır. Hizbul Bahr Duası Fazileti bu şekildedir.

Hizbul Bahr Duası Fazileti konusunda kesin bir hüküm vermek zordur, çünkü bu konuda farklı rivayetler ve görüşler bulunmaktadır. Ancak, Müslümanlar arasında manevi güç ve huzur bulmak için bu duayı okumak yaygın bir uygulamadır.

Duayı okumayı sürdürmek hem insanların hem de cinlerin kötülüklerinden korur. Bunların haricinde okuyan kişi bereket elde ederek, parasını daha iyi bir şekilde değerlendirebilir ve kimseye de muhtaş kalmaz. Ayrıca hastalıklara yönelik şifa da bulunabilir. Ali İmran 26 27 Fazileti ve Sırları da oldukça önemlidir.

Hizbul Bahr Duası Fazileti
Hizbul Bahr Duası Fazileti

Hizbul Bahr Duasını Okuyanların Yorumları

Hizbul Bahr duası okuyanların yorumları nasıl? Daha önce bu duayı okuyan Müslümanların ne gibi deneyimler elde ettiğini, faziletler ve mucizeler gördüğü pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bunları görebilmek için internette bir arama yapmak yeterlidir. Ardından pek çok sözlük ve blog içerisinde bunları görmek mümkündür. Duayı okuyan kişinin dertlerden kurtulacağı, pek çok faydasının da bulunacağı söylenmektedir. Şu gibi durumlarda dua okunabilmektedir:

  • Sihir ve büyüden kurtulmak amacıyla okunabilir. Sabah namazı ardından okunması önerilmektedir. Bu sayede şeytan, cin ve kötü insanlardan kurtulabilir.
  • Kişiler yola çıkmadan önce bunu okursa bela ve kaza gibi durumlara karşı korunabilir.
  • Kötü kalpli kişilerin yanına gidileceği biliniyorsa, öncesinde bu dua okunarak şerlerinden korunabilir.

Hizbul Bahr duası faziletleri bakımından da fazla olduğu için düzenli bir şekilde okunması tavsiye edilmektedir. 21 Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti oldukça fazladır.

Puan
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

“Hizbul Bahr Duası Fazileti” üzerine 2 yorum

Yorum yapın