313 Ayetel Kürsi Okuyup Duası Kabul Olanlar

313 Ayetel Kürsi Okuyup Duası Kabul Olanlar – 313 Ayetel Kürsi mucizesi oldukça fazla olan bir duadır. Bu sure Kur’an-ı Kerim’in 255. ayeti olup, uzunluk bakımından kutsal kitabımızın en uzun ayetidir. Namaz ardından yola çıkmaya kadar pek çok yerde edilmektedir. Bu bakımdan İslam dininde en önemli dualar arasında yer almaktadır.

Ayete’l Kürsi sadece bir kere değil, çoğul olarak da okunabilmektedir. Bu bakımdan kişiler isterse 7, 21, 170 ya da 313 gibi sayılarda okuyabilir. Özellikle birden fazla okunması halinde ne gibi faziletleri olduğu da merak edilebilir. Peki, 313 Ayetel Kürsi Okuyup Duası Kabul Olanlar ne diyor?

313 Ayetel Kürsi Mucizesi

Her duanın ve surenin mucizeleri vardır. 313 Ayete’l Kürsi okuyup duası kabul olanlar üzerinden bunlar en iyi şekilde öğrenilebilir. Genel anlamda ise şu gibi faziletleri olduğu görülmektedir:

 • Okuyan kişi kötülüklerden korunur. Kişi Alalhü Teala’nın koruması altında olur.
 • Ayetel Kürsi okumak şeytanı uzaklaştırır. Kötü etkilerine karşı kişiyi korur.
 • Düzenli bir şekilde okumak rızkın artmasına yardım eder.
 • Okuyana huzur ve mutluluk verir.
 • Uykunun kalitesini arttırır ve uykusuzluk sorunlarına iyi gelir.
 • Korku ve endişe gibi durumlara karşı bu sureyi okumak iyi gelir.

Bunların yanı sıra 313 Ayetel Kürsi mucizesi farklı faziletlere de sahiptir. Dolayısıyla tüm Müslümanların bunu düzenli bir şekilde okuması gerekir. Ayetel Kürsi, her duada olduğu gibi temiz kalple, ihlaslı bir şekilde ve bilinçli okunması lazımdır.

313 Ayetel Kürsi Okuyanların Yaşadıkları

313 Ayetel Kürsi Okuyup Duası Kabul Olanlar – Duaların pek çok mucizesi ve sırrı vardır, Müslümanlar bunları sadece okumak değil okuyan kişilerin ne gibi faydalar, yararlar gördüklerini de merak edebilir. 313 defa bu sureyi okuyan pek çok kişi bulunmaktadır.

Bunları ulaşmak ve deneyimlerini okumak için Google üzerinden sorgulama yaparak çok sayıda blog ve forum üzerinden bunları görmeniz mümkündür. Siz de bunları görmek istiyorsanız doğru okumak gerektiği unutulmamalıdır. Bu bakımdan şu gibi konulara özen gösterilmelidir:

 • Kişiler ilk olarak abdest almalı, ardından da kıbleye dönmelidir. Eğer yoksa gusül abdesti de alınmalı
 • Doğru telaffuz etmeye özen göstermelidir.
 • Ayete’l Kürsi okurken kişiler kalpten hareket etmelidir.
 • Ayete’l Kürsi yalnızca sıkıntılı anlarda değil düzenli olarak, her zaman edilmelidir.

Tüm bunlara dikkat ederseniz siz de 313 Ayetel Kürsi okuyup duası kabul olanlar gibi muratlarınıza da kavuşabilirsiniz.

313 Ayetel Kürsi Dilek İçin Okunur Mu?

313 Ayetel Kürsi Dilek için okunur mu için evet yanıtı verilebilir.  Çünkü Ayetel Kürsi farklı sebeplerden dolayı okunabilmektedir. Eğer dilekleriniz varsa sizin de bunun için okumanız mümkündür. Ancak bunun için çalışmanın gerekli oluğu da unutulmamalıdır. Yani iş arıyorsanız iş aramaya devam ederken bu dua edilmelidir. Ev ya da araba alma gibi planlarınız varsa birikim yapmaya özen gösterilmelidir.

Ayetel Kürsi’de 34 ilahi isim yer almakta olup bunların 17 tanesi açıktır. 17 tanesi kapalı şekildedir. Aynı zamanda surenin içinde Allahü Teala’nın en büyük ismi de vardır. Bu bakımdan bununla dua etmek tavsiye edilir. 313 Ayetel Kürsi Okuyup Duası Kabul Olanlar da olumlu yorum yapmaktadır.

Ayete’l Kürsi okumak oldukça faziletli bir duadır. Yukarıda saydığımız faziletlerin yanı sıra kişilere istediği makama ulaşmada yardımcı olmaktadır. Ayrıca sevilmek ve sayılmak istiyorsanız kişinin halk arasındaki sevgi, saygı ve itibarını da arttırmaktadır. 

Bunun yanı sıra kişi evden dışarı çıkarken bunu okursa günahların bağışlanmasına da vesile olmaktadır. Şeytan da aynı zamanda ondan uzaklaşmaktadır. Bunun yanı sıra insanların, cinlerin ve şeytanların şerrinden de uzaklaşır. 313 Ayete’l Kürsi okuyup duası kabul olanlar bu gibi yararlarını da söyleyebilmektedir.

Ayete’l Kürsi Hangi Saatlerde Okunur?

313 Ayetel Kürsi Okuyup Duası Kabul Olanlar buna dikkat etmektedir. Ayetel Kürsi günün her saatinde edilebilir. Ancak İslam dininde duaların makbul olduğu zamanlara özen göstermek önerilir:

 • Kalbinde incelik hissedildiği vakit
 • Seher vakti
 • Ezan okunurken. Ezan ile kamet arasında
 • Namaz kılarken
 • Secdece iken ve namazlardan sonra
 • Kur’an-ı Kerim hatmedildiği zaman
 • Oruçlu olunduğu zaman
 • Yağmur yağarken
 • Mübarek gün ve geceler geldiği zaman. Bu zaman dilimine iftar zamanı gibi pek çok zaman girer.

Bu gibi zamanlar geldiği zaman dua etmeye dikkat etmek tavsiye edilmektedir. 313 Ayetel Kürsi Okuyup Duası Kabul Olanlar da böyle ifade edebilir.

313 Ayetel Kürsi Okuyup Duası Kabul Olanlar
313 Ayetel Kürsi Okuyup Duası Kabul Olanlar

Allah’tan Dilek Dilemek İçin Hangi Dua Okunur?

Alllah’dan dilek dilemek için Ayetel Kürsi okunabilecek dualardan bir tanesidir. Bu duanın okunuşu Latin harfleri ile şöyledir:

 • Allahu la ilahe illa huvel hayyul kayyum
 • La te’huzuhu sinetun velan nevm, lehu ma fissemavati ve ma fil’ardi
 • Men zellezi yeshfeu indehu illa bi’iznih, ya’lemu ma beyne eydiyhim ve ma halfehum
 • Ve la Yuhiytune bi’sey’im min ilmihi illa bi ma şae
 • Vesia kursiyyuhussemavati vel’ard, ve la yeuduhu hifzuhuma, ve huvel aliyyul azim

Duayı her Müslüman ezberlemeli, gün içerisinde sık sık okumalıdır.

313 Ayetel Kürsi Okuyup Duası Kabul Olanlar SSS

313 Ayete’l Kürsi Abdestsiz Okunur Mu?

313 Ayetel Kürsi fazileti daha iyi yaşanması için hem abdestin hem de gusül abdestinin olması tavsiye edilir.

Puan
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

“313 Ayetel Kürsi Okuyup Duası Kabul Olanlar” üzerine 4 yorum

 1. Selam Hocam ben eski sevgilim hayirli bir sekilde güclü kuvetli bizi allahim barisdir diye 7 gün ayetel kürsi uyguladim fakat 3 günde adet oldum ama devam
  okudum niyet etmisdim
  birkere ve yarim birakmak istemedim. Sonra ilk gününde Aksama dogru benk sildine yada engeledini gördüm 2 ay ayrildiktan sonra watsappden. ve bi kac gün sonrada hemen yenk sevgili yabanci biriyle basladina ögrendim
  nedemek bu Hocam ? Adetliyken okudum
  icin ters mi tepti yada bu bi isaret mi ola bilir allahtan anlamiyorum ? ne anlam cikarmaliyim benim
  niyetim temizdi anlamadim

  Yanıtla
  • Allah ki, hepimizin sahibidir. Her ne durumda olursak olalım dua edebilir, ondan bir şeyler dileyebiliriz. Bu nedenle ters tepti diyemeyiz. Zira niyetin kötü değilmiş.

   Bazen bizim için hayırlısı olanı bilemeyiz. Beklemekten başka bir şey yapamazsın bu durumda, allah senden onu uzaklaştırmışsa bilki daha iyisi geleceği içindir

   Yanıtla

Yorum yapın