Deli Gibi Özlemesi İçin Dua

Deli Gibi Özlemesi İçin Dua + Birçok kişi sevdiğinin kendisini daha çok sevmesini, onun her zaman aklında bulunmayı ister. Her şey Allahü Teala’nın izniyle olduğu için dua etmek asla unutulmamalıdır. Seni görmeden duramasın dua bu kapsamda sürekli okunmalıdır. Kişilerin bu çerçevede edebileceği farklı dualar mevcut olup hiçbiri unutulmamalıdır.

Arapçası:

بسم الله الرحمن الرحيم

اللهم إني أسألك يا الله يا ذا الجلال والإكرام أن تجعل فلان بن فلان (اسم الشخص) يشتاق لي كما اشتقت له، وأن تجعله لا يهدأ ولا ينام ولا يفكر إلا بي، وأن تجعله يحن إلي حنيناً شديداً، وأن تجعله يتذكرني دائماً، وأن تجعله يتصل بي ويطلبني.

اللهم إني أسألك يا الله يا ذا الجلال والإكرام أن ترد لي فلان بن فلان (اسم الشخص) إليك راجعاً طائعاً ذليلاً، وأن تجعله يندم على ما فعله معي، وأن تجعله يصلح ما أفسده.

اللهم إني أسألك يا الله يا ذا الجلال والإكرام أن تجعل فلان بن فلان (اسم الشخص) صالحاً تقياً مباركاً، وأن تجعلني زوجته الصالحة التقية المباركة.

اللهم آمين.

Deli Gibi Özlemesi İçin Dua

Okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme inni es’elüke ya Allah ya zel celali vel ikram en tecal felaan bin felaan (isim) yeştakı lee kema ıştakte leh, ve en tecaleh la yahdehu ve la yanemu ve la yefekkeru illa bi, ve en tecaleh yahinu ileyye hanen shididan, ve en tecaleh yedhekkeru beni daima, ve en tecaleh yutelebni ve ye’tebeni.

Allahümme inni es’elüke ya Allah ya zel celali vel ikram en terudde le felaan bin felaan (isim) ileyke rağiben taiben zillelan, ve en tecaleh yendeme ala ma feale mei, ve en tecaleh yuslihu ma efsedehu.

Allahümme inni es’elüke ya Allah ya zel celali vel ikram en tecal felaan bin felaan (isim) salihen taqiyen mubarekan, ve en tecaleni zevcetihi salihatetun taqiyyetun mubarekatun.

Allahümme amin.

Deli Gibi Özlemesi İçin Dua

Anlamı:

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla.

Ey Allahım, ey Celâl ve İkram sahibi! Ben senden şunu istiyorum: (İsmini söylemek istediğin kişinin ismini söyle)’ı bana öyle bir özlet ki, ben onu nasıl özlüyorsam öyle özlesin. Onu öyle bir özlet ki, rahatlamasın, uyumasın, başka bir şey düşünmesin. Ona öyle bir özlem ver ki, beni çok özlesin, beni hep hatırlasın, beni arasın ve bana ulaşsın.

Ey Allahım, ey Celâl ve İkram sahibi! Ben senden şunu istiyorum: (sevdiğinizin adı)’ı sana dönen, sana itaat eden, sana karşı alçak gönüllü olan bir kul yap. Onun yaptığı yanlışlardan pişman et ve bozduğunu düzelt.

Ey Allahım, ey Celâl ve İkram sahibi! Ben senden şunu istiyorum: (İsmini söylemek istediğin kişinin ismini söyle)’ı salih, takva sahibi, mübarek bir kul yap. Beni de onun salih, takva sahibi, mübarek eşi yap.

Allah’ım, kabul eyle.

Deli Gibi Özlemesi İçin Dua

Bu dua, sevdiğin kişinin seni çok özlemesi için okunabilecek bir duadır. Dua her gün 7 defa okunmalıdır. Dua okunurken kalpten ve samimi bir şekilde dua etmek önemlidir.

Duanın kabul olması için bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Bunlar:

 • Dua ederken abdestli olmak,
 • Dua ederken kıbleye yönelmek,
 • Dua ederken dua edilen kişinin ismini söylemek,
 • Dua ederken dua edilen kişinin iyiliği için dua etmek,
 • Dua ederken günahlardan uzak durmak,
 • Dua ederken Allah’a inanmak ve güvenmek.

Bu hususlara dikkat edildiği takdirde Allah’ın da izniyle kabul olacaktır.

Deli Gibi Özlemesi İçin Dua

Tümü sürekli ve düzenli bir şekilde okunmalı, kişiler temiz bir kalple ve ihlaslı bir şekilde bunları etmeyi devam ettirmelidir. Ayrıca kişiler düzenli bir şekilde okumak gerektiğini de unutmamalıdır. Eğer sürekli beni özlesin bensiz yapamasın duası arıyorsanız bunlara özen göstermek her zaman tavsiye edilmektedir.

1 Günde Aşık Etme Duası da ilginizi çekebilir.

Deli Gibi Özlemesi İçin Dua Hangisi?

Eğer bir kişinin sizi çok özlemesini istiyorsanız deli gibi özlemesi için dua etmeniz mümkündür. Bu kapsamda hangi duaları edebileceğinizi düşünüyorsanız, onlardan bir tanesi aşağıda olduğu şekildedir:

 • Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed.
 • Allahümme inni es’elüke bi hurmeti Muhammedin ve ala ali Muhammed en tüc’aleni fi kalbi fulan ibni/ibneti fulane hayran muhibban muhtacan ilayye.
 • Allahümme inni es’elüke bi hurmeti Muhammedin ve ala ali Muhammed en tüc’aleni fi aynihi/ha nuran ve fi sem’ihi/ha sedadan
 • Ve fi lisanıhi/ha zikran ve fi yedihi/ha kuvveten ve fi ricalihi/ha hareketen. Allahümme inni es’elüke bi hürmeti
 • Muhammedin ve ala ali Muhammed en tüc’aleni fi hayatihi/ha hayatan ve ba’de mevtihi/ha mevtan. Allahümme inni es’elüke bi hurmeti
 • Muhammedin ve ala ali Muhammed en tüc’aleni min men yedhkuruni fi kulli saatin ve yestagfiru li fi kulli nefesin. Allahümme inni es’elüke bi hürmeti
 • Muhammedin ve ala ali Muhammed en tef’al li ma es’elüke minhu ya Erhamerrahimin.

Bundan sonra da amin denilmektedir. Sürekli beni özlesin bensiz yapamasın duası olarak sık sık okunabilir.  Ayrıca farklı dualar da yer almakta olup onlar da hatırlanmalıdır.

Beni Görmeden Duramasın Dua

Bir kişinin sürekli aklında durmak istiyorsanız seni görmeden duramasın dua arıyorsanız, yukarıdaki duayı etmeniz mümkündür. Bunun haricinde farklı dualar da arıyorsanız şunu da bilmeniz önerilmektedir:

 • Ve beşşirillezîne âmenû ve amilûs sâlihâti enne lehum cennâtin tecrî min tahtihel enhâr,
 • Kullemâ ruzikû minhâ min semeretin rızkan kâlû hâzellezî ruzıknâ min kabl ve utû bihî muteşâbihâ
 • Ve lehum fîhâ ezvâcun mutahharatun ve hum fîhâ hâlidûn. İnnallâhe lâ yestahyî en yadribe meselen mâ beûdaten
 • Fe mâ fevkahâ fe emmellezîne âmenû fe ya’lemûne ennehul hakku min rabbihim, ve emmellezîne keferû fe yekûlûne mâzâ erâdallâhu bi hâzâ meselâ
 • Yudıllu bihî kesîran ve yehdî bihî kesîrâ ve mâ yudıllu bihî illel fâsıkîn

Deli gibi özlemesi için dua arayan kişiler bunları da okuyabilir. Yukarıdaki ile beraber bunu okumanız da mümkündür. Bu iki dua düzenli bir şekilde edilirse Allahü Teala’nın izniyle duanız da makbul olabilir. Bunları ister ezberleyerek okuyabilir isterseniz bir yere not ederek bakarak okumayı tercih edebilirsiniz.

Deli Gibi Özlemesi İçin Dua
Deli Gibi Özlemesi İçin Dua

Seni Görmeden Duramasın Dua

Sürekli beni özlesin bensiz yapamasın duası yukarıda verdiğimiz gibi kolay bir şekilde edilebilir. Bunları etmeden önce kişilere dua ederken bazı öneriler de verilmelidir:

 • Kişiler ilk olarak hem gusül abdestini hem de normal namaz abdestini almalıdır.
 • Kişiler namaz kılmayı ve namaz kıldıktan sonra buna yönelik dua etmeyi unutmamalıdır.
 • Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra dualarda buna da yer verilebilir.
 • Dua her zaman içten ve samimi bir şekilde yapılmalıdır.
 • Sabırlı ve umutlu olmak unutulmamalıdır.

Ayrıca İslam dininde duaların kabul olduğu zamanların olduğu da her zaman hatırlanmalı; bunlar geldiğinde dua okumak devamlı yapılmalıdır. Lakin dua etme sadece bu zamanlarla sınırlı olmamalı ve sürekli olmalıdır. Kişiler sadece sıkıntılı ve stresli anlarında değil devamlı ellerini açarak dua etmeyi devam ettirmelidir.

Sürekli Beni Özlesin Bensiz Yapamasın Duası

Deli gibi özlemesi için dua etmek istiyorsanız bunun için hayırlısını istemeniz de unutulmaması gereken bir durumdur. Çünkü bir şeyin gerek sizin, gerekse karşı taraf için hayırlı, iyi olmayabileceği unutulmamalıdır. Bir şeyin sizin hakkınızda iyi, hayırlı olup olmadığını bilen Allahü Teala’dır.

Bu bakımdan bir kişinin sizi sevmesini, sizi hatırlamasını ya da sürekli özlemesini istiyorsanız, buna özen göstermeniz de önerilir.

Video kaynağı

Puan
Selma

Ben Selma. Duamucizesi.com'un editörüyüm. Yorum yaparak soru sorabilir, fikir alabilirsiniz. Allah (C.C) hep sizinle olsun. Rahmeti ve bereketi üzerinizden eksik olmasın.

Yorum yapın

https://www.dermanhoca.com/ https://asiketmeduasi.com/ https://www.baglamaduasi.net/