1 Günde Aşık Etme Duası

1 Günde Aşık Etme Duası – Her insanın sevdiği ya da âşık olduğu bir kişi vardır, zira sevgi en temel insan duygularından bir tanesidir. Ancak özellikle buna karşılık bulunamamışsa 1 günde aşık etme duası nedir, nasıl edilir gibi sorular sıklıkla sorulur.

Ayrıca bir kişi belirli bir insanın kendisini sevmesini ya da aşık olmasını istiyorsa da bu gibi dualara yönelebilmektedir. Kişilerin bu kapsamda edebileceği pek çok dua mevcut olup, bilinen tüm dualar okunabilir.

Bu duaların neler olduğuna geçmeden önce bilinmesi gereken bazı konular da vardır. İlk olarak kişiler her zaman dua ederken hayırlısını istemelidir, özellikle bir insanın size âşık olmasının her zaman mutlu sonlarla bitmeyebileceği unutulmamalıdır. Dolayısıyla hayırlıysa sevmesinin, âşık olmasının dilenmesi önerilir. Ayrıca her dua gibi bunların da düzenli şekilde okunması gerekir. 21 Günde Evlenme Duası da okunarak sevdiğinize kavuşmanızı sağlayacaktır.

1 Günde Aşık Etme Duası

İnsanlar bir kişiyi seviyorsa ve karşılık bulmak istiyorsa aşık etme duası nasıl yapılır sorabilir. Her şeyi Allahü Teala yarattığı için ona ellerinizi aşarak dua edebilir, böylece muradınıza da kavuşabilirsiniz. Eğer bir kişinin size âşık olmasını istiyorsanız bildiğiniz tüm duaların yanı sıra Duha suresini de okuyabilirsiniz.

Eğer bunun nasıl okunduğunu bilmiyorsanız Latin harfleri ile okunuşu aşağıda olduğu gibidir. Buradan görüp okumanız mümkündür:

 1. Vedduha Velleyli iza seca Ma vedde’ake
 2. Rabbüke ve ma kala ve lel’ahıretü Hayrün leke minel’ula ve
 3. Lesevfe Yu’tıyke rabbüke feterda Elem
 4. Yecidke yetiymen Feava ve vecedeke
 5. Dallen feheda ve vecedeke ‘ailen feağna
 6. Femmel yetiyme Fela takher ve emmessaile fela,
 7. Tenher ve emma binı’meti rabbike fehaddis.

Bunun yanı sıra isterseniz Kur’an-ı Kerim üzerinden okumanız da yine mümkündür. Bu dua günün herhangi bir vaktine okunabilir.

Kısa olduğu için kolay bir şekilde ezberlemeniz, böylece sık sık okumanız mümkündür. Duha suresi Mekke döneminde inmiştir ve Mushaf içinde 93. Sıradadır. İniş sırasına göre ise 11. Olmaktadır. İnşirah suresinden önce, Fecr suresinden ise sonra inmişti ve 11 ayettir. Kur’an-ı Kerim içinde nerede olduğunu merak ediyorsanız 11. Cüzündedir. Ancak 1 günde aşık etme duası olarak edilebilecek farklı dualar da yer almaktadır.

1 Günde Aşık Etme Duası İsimleri

1 hafta okunan aşk duası farklı şekillerde edilebilmektedir. Duha suresi olduğu gibi Esmaü’l Hüsna okuyarak dua etmeniz mümkündür. Bunları da düzenli bir şekilde ederseniz, Allah’ın izniyle kişinin de sizi sevmesi mümkündür. Allahtan İste Sabah Duası da oldukça faziletlidir.

1 Günde Aşık Etme Duası İsimleri
Duha Suresi
Esmaü’l Hüsna
11 Ayetel Kürsi
İstek duaları

1 Günde Aşık Etme Duası Hangisidir?

1 günde aşık etme duası, Esmaü’l Hüsnası olduğu gibi farklı dualar da vardır. Örnek olarak hacet namazı kılmanız da mümkündür. Bu namaz 2 ya da 4 rekât olarak kılınabildiği gibi, bir rivayete göre 12 rekat olarak da kılınabilir.

Eğer bunun nasıl kılındığını merak ediyorsanız öncelikle namaz kılmanın tüm koşulları yerine getirilmelidir. Namaz abdesti de bu bakımdan gereklidir. Ardından da ilk rekat okunan sureler ile şöyledir:

 1. Allahu Ekber denildikten sonra İftitah Tekbiri getirilir. Böylece namaza başlanır.
 2. Önce Sübhaneke duası okunur.
 3. Ardından Euzü-besmele çekilir ve Fatiha suresi okunur.
 4. Son olarak çç defa Ayete’l-kursi okunur.
 5. Rüku ve secde gerçekleştirilir.

Bundan sonra ise ikinci rekât gelir. Burada besmele çekilmesi ardından Fatiha okunur. Sonrasında ise sıra ile İhlas, Felak ve Nas surelerinin okunması gelir. Rükû ve secde yapılması adından oturulmakta, Ettehıyyatü okunmaktadır. Eğer iki rekât olarak kılacaksanız Salli-Barik ve Rabbena okunup selam verilebilir. 4 rekât olarak kılacaksanız üçüncü rekata kalkılması ardından şunlar okunur:

 1. Besmele çekilir
 2. İlk olarak Fatiha suresi okunur
 3. Sonra sırası ile İhlas, Felak ve Nas sureleri okunur.
 4. Son olarak Rüku ve secde gerçekeştirilir.
 5. Dördüncü rekata kalkılır.

Dördüncü rekâta gelindikten sonra ise besmele çekilmekte ve Fatiha suresi okunmaktadır. Bunu da sırası ile İhlas, Felak ve Nas sureleri takip eder. Rüku ve secde yapılması ardından Ettehıyyatü, Salli-Barik, Rabbena duaları okunur ve selam verilir. Böylece hacet namazı da tamamlanmış olur. Bu namazın nasıl kılındığını dini kitaplardan görmeniz de yine mümkündür. Benim İçin Yansın Tutuşsun Duası diyorsanız, bunu da yapabilirsiniz.

1 Günde Aşık Etme Duası
1 Günde Aşık Etme Duası

Kendine Aşık Etme Duası Nasıl Edilir?

Aşık etme duası nasıl edilir bir kişinin kendisini geri sevmesi, çok âşık olması gibi amaçlarla sık sık sorulmaktadır. Sizin de bu gibi istekleriniz varsa yukarıda söylediğimiz tüm yöntemleri denemeniz mümkündür.

Aşık Etme Duası Nasıl Yapılır?

Aşık etme duası nasıl yapılır diyorsanız bildiğiniz duaları okumanın, Duha suresi okumanın ve hacet namazı kılmanın yanı sıra Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra de ellerinizi açarak dua etmeniz mümkündür.

Özellikle dua ederken rahatsız edilmeyeceğiniz, sessiz bir yerde olmak kendinizi daha rahat hissetmenize olanak tanıyabilir. Ayrıca Acilen Evlenmek İçin Dualar okurken bulunan yerin temiz olmasına, banyo gibi yerlerde dua etmemeye de özen göstermelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Aşk İçin Dua Var Mı?

Bir kişinin size âşık olması için dua arıyorsanız edebileceğiniz çok sayıda dua vardır. Kişiler ezbere, bildiği tüm duaları okuyabilir.

Kendine Aşık Etmek İçin Ne Yapmalıyız?

Bir kişiyi kendinize aşık etmek istiyorsanız Duha suresi okunabilecek dualardan bir tanesidir. Bunu sık sık okuyup Allahü Teala’dan hayırlısını isterseniz muradınıza kavuşabilirsiniz.

Aşk Duası Nasıl Edilir?

Aşk duası nasıl edilir kapsamında Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra ellerinizi açabilir ya da Duha suresini okuyabilirsiniz. Bunun dışında hacet namazı da ayrıca kılabilirsiniz.

Video kaynağı

Puan
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

“1 Günde Aşık Etme Duası” üzerine bir yorum

Yorum yapın