Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş

Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş, bu duaları okuduktan sonra bir kişiye verdiği borcu alabilmiş kişileri öğrenmek için sorulur. Bu insanlar yorumlarını, görüşlerini forumlara bıraktığı için bunlara bakarak görmeniz mümkündür.

Birinden Paranı Almak İçin Okunacak Dua

“Ya Fettah, ya Rahman, ya Rahim, ya Kerim, ya Asiym, ya Halim, ya Latif, ya Mütekebbir, ya Mütevalli, ya Fettah. Bismillahirrahmanirrahim. Ya Fettah, ya Rahman, ya Rahim, ya Kerim, ya Asiym, ya Halim, ya Latif, ya Mütekebbir, ya Mütevalli, ya Fettah. Ey Rabbim, senin rahmetinle bana verdiğin bu fırsatı değerlendirmem için bana yardım et. Helal paramla kazandığım paramı, geri almamı nasip eyle. Senden başka kimseden yardım dileyemem. Sen rahmetinle, rıskınla, bereketinle beni koru, alacağımı almamı sağla Ya Rabbim.

Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş

“Allah’ım, Rızık daraldığında genişleten, dertlere derman olan, açtığı kapıyı kimse kapamayan Rabbim! Şu anda almak istediğim o (belirttiğiniz şey) için Sana dua ediyor ve yardımını istiyorum. Rızıkların sahibi Sensin, lütfunu ve bereketini üzerimden esirgeme. Bana helal yollardan rızık ver, bolluk ve bereketini üzerimde artır. İhtiyacım olan alacağımı bana lütfet. Beni sıkıntıdan kurtar ve rahata eriştir. Dualarımı kabul buyur, dileğimi gerçekleştir. Şükürler olsun Sana, yüce Rabbim!”
Amin.

Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş
Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş

Borcunu Ödemeyen Kişiye Okunacak Dua

Borcunu ödemeyen kişiye okunacak dua olarak kişiler ellerini namaz kıldıktan ya da Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra açarak dua edebilir. Bunun yanı sıra önerilen bir dua da vardır. Bunlardan biri için kişi 7 gece üst üste 100 istiğfar, 100 kelime-i tevhid, 100 salavat getirmekte, ardından da 1000 defa şunu okumalıdır:

 • Yâ Müzillü külli cebbarin  anidin bi kahri
 • Azizi sultanihi  ya nura  külli şey’in  ve
 • Hedahü entellezi felekaz zulümati bi nurihi

Bu Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş kısa olduğu için kısa süre zarfında ezberlenebilir ve gün içinde sıklıkla tekrar edilebilir. Ayrıca hacet namazı kılarak, borcunuzu almak için Allaha dua etmeniz de mümkündür. Bunun nasıl kılındığını bilmiyorsanız, her bir rekatı şu şekildedir:

RekatEdilen Dua
Birinci Rekat Edilen DuaSübhaneke, Fatiha, 3 Ayetel Kürsi
İkinci Rekat Edilen DuaSübhaneke, Fatiha, İhlas, Felak ve Nas
Üçüncü Rekat Edilen DuaSübhaneke, Fatiha, İhlas, Felak ve Nas
Dördüncü Rekat Edilen DuaSübhaneke, Fatiha, İhlas, Felak ve Nas

Hacet namazı için kişilerin gusül abdestinin ve normal abdestinin olması gerekir. Bu namaz 2 ya da 4, 12 rekat şeklinde kılınabilmektedir. 21 Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti de bu konuda etkilidir.

Alacağını Almak İçin Okunacak Kuvvetli Esmaül Hüsna

Dualar kadar esmaül hüsnalar da gün içerisinde Müslümanlar tarafından sık sık okunmalıdır. Bunların pek çok fazileti de ayrıca vardır.

Eğer alacağını almak için okunacak kuvvetli esmaül hüsna arıyorsanız, bu kapsamda şunları bilmek ve sık sık söylemek önerilir:

 • Ya Fettah
 • Ya Rezzak
 • Ya Veliyyü
 • Ya Müheymin

Alacağını almak için okunacak dua tecrübe edilmiş olarak bunu etmeniz, okumanız da mümkündür. Ayrıca bu gibi duaların, esmaül hüsnaların bazı zamanlarda özellikle edilmesi tavsiye edilir. Duaların makbul olduğu zamanları bilmek her Müslüman için dualarının makbul olması için önerilir:

 • Cuma günü öğle ve ikindi vakitleri arası
 • Kur’an-ı Kerim hatmedildikten sonra
 • Hastayken, sıkıntılıyken
 • Oruçluyken
 • Yağmur yağarken
 • Ezan ve kamet arası
 • Namaz kılarken, secdedeyken ve namaz sonrası
 • Mübarek gün ve geceler
 • Ezan okunduğu zamanlar

Bu gibi zamanlar geldiğinde alacağını almak için okunacak kuvvetli esmaül hüsna sık sık okunmalıdır.

Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş

“Ya Rabbî! Sana inanıyorum, sana güveniyorum ve Senin rızanı istiyorum. Ali Kulundan alacağımı almama yardım et yarabbim. Benim için en hayırlısı neyse, onu bana bahşet. İnşallah, dualarımı kabul buyurursun. Amin.”

Bu dua, kalpten samimi bir şekilde Allah’a yönelerek isteklerinizin kabul edilmesi için yapılan bir niyettir. 40 Kere Okununca Kabul Olan Dua da okunarak alacağınızı alabilirsiniz.

Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş
Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş

Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş SSS

Birine Verdiğin Parayı Geri Almak İçin Dua Ne Okunabilir?

Birine borç para vermişseniz Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş kapsamında okuyabileceğiniz pek çok dua vardır. Ayrıca Ya Fettah, Ya Rezzak, Ya Veliyyü, Ya Müheymin esmalarını da gün içinde sık sık etmeniz tavsiye edilir.

Alacağını Almak İçin Dua Ne Zaman Edilebilir?

Bir kişiye borç vermişseniz ancak alamıyorsanız bunun için duaları ve esmaları gün içinde herhangi bir zamanda söyleyebilirsiniz. Ancak özellikle duaların makbul olduğu zamanları bilmek, kaçırmadan dua etmek tavsiye edilir.

Borcunu Ödemeyen Kişilere Hangi Dualar Edilebilir?

Borcunu ödemeyen bir kişinin ödemesi için Yâ Müzillü külli cebbarin  anidin bi kahri azizi sultanihi  ya nura  külli şey’in  ve hedahü entellezi felekaz zulümati bi nurihi duasını okumak mümkündür. 7 gece üst üste 100 istiğfar, 100 kelime-i tevhid, 100 salavat okunmalı ve ardından 1000 kere bu edilmelidir.

Puan
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın