40 Kere Okununca Kabul Olan Dua

40 kere okununca kabul olan dua özellikle dileklerinin, dualarının makbul olmasını isteyen Müslümanlar tarafından sorulmaktadır. Çünkü her insanın bir istediği, muradı vardır. Bazı kişiler evlenmek isterken bazıları rızkının artmasını isteyebilmektedir.

İlk olarak bu gibi bir isteğiniz varsa çalışmak gerektiği de unutulmamalıdır. Yani kişiler rızkının artmasın istiyorsanız helal kazanç getiren bir yerde çalışmalıdır. Sınavdan iyi bir not almak için dua eden öğrenciler de sınava çalışmalıdır. Her şey Allahü Teala’nın izniyle olduğu için 40 kere okununca kabul olan dua bu esnada edilmelidir.

Kişiler 40 kere okununca kabul olan dua ederken, kabul olacağına da inanmalıdır. Bunun yanı sıra temiz kalple, ihlaslı bir şekilde okunmaya dikkat etmelidir. 

40 Kere Okununca Kabul Olan Dua

1 Günde Gerçekleşen Dilek Duası

1 günde gerçekleşen dilek duası hangisi? Bu kapsamda edebileceğiniz pek çok dua vardır. Bunlardan bir tanesi 41 kere okunmakta olan şu duadır:

 • Yâ Kâdiru Yâ Zâhırı Yâ Bâtınü
 • Yâ latıyfü yâ habîru kavlihül hakku
 • Ve lehül mülkü yevme yünfehu fis sûri
 • Âlimül ğaybi veş şehâdeti ve hüvel hakimül habir

Bunu gün içinde herhangi bir zamanda okumanız mümkündür. Bunun yan ısıra 40 kere okununca kabul olan dua olarak edebileceğiniz farklı dualar da yer almaktadır.

5 Dakikada Kabul Olan Dua

Her insan isteklerinin, dileklerinin hızlı bir şekilde makbul olmasını ister. 5 dakikada kabul olan dua da bunun için edilir. Ancak her zaman dua ederken hayırlısının istenmesi unutulmamalıdır. Örneğin belirli bir işe girmek istiyorsanız, bunun sizin için hayırlı olup olmadığını en iyi bilen Allahü Teala’dır.

Dilek duası olarak yukarıda verdiğimiz duanın yanı sıra aşağıda verdiğimiz duayı da sık sık etmeniz mümkündür:

 • Allâhümme innî es’elüke min hayri mâ
 • Seeleke minhü nebiyyüke Muhammedün sallallahu
 • Aleyhi ve sellem. Ve neûzü bike min şerri mesteâze minhü
 • Nebiyyüke Muhammedün sallallahu aleyhi ve sellem
 • Ve ente’l müsteân, ve aleyke’l–belâğ
 • Ve lâ havle velâ kuvvete illâ billâh

Dua oldukça kısa olduğu için hemen ezberleyebilir, ardından gün içinde sıklıkla edebilirsiniz. Ayrıca okunabilecek farklı dualar da yer almaktadır.

Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua

40 kere okununca kabul olan dua genel anlamda bir Müslüman tarafından, kabul edilmesini istediği dileği, muradı olduğu zaman okunmaktadır. Bunun için yukarıdakilerin yanı sıra şunu etmeniz de mümkündür:

 • Allahumme inni es’elüke bienne leke’l-hamdu
 • La ilahe illa entel Hannanül Mennan
 • Ya Bedi’assemavati vel-ardı ya zelcelali vel-ikram
 • Es’elükel cennete ve euzu bike minennari

Yıldırım hızıyla kabul olan dua etmek istiyorsanız bunu okumanız da mümkündür. Düzenli bir şekilde okursanız Allah’ın izniyle duanız da makbul olabilir.

40 Kere Okununca Kabul Olan Dua
40 Kere Okununca Kabul Olan Dua

Ne İstersen Hemen Kabul Olan Dua

Ne istersen hemen kabul olan dua nasıl edilir? Bu kapsamda kişilerin okuyabileceği pek çok dua yer almaktadır. Bu kapsamda aşağıda paylaştığımız da yine okunabilir:

 • Ya ‘İmade men la ‘imade leh Ya Senede men la senede leh
 • Ya Zühra men la zühra leh Ya Giyaşe men la ğiyaşe leh
 • Ya Hırze men la hırze leh Ya Fahra men la fahra leh
 • Ya ‘İzze men la ‘izze leh Ya Mu’îne men la mu’îne leh
 • Ya Enîse men la enîse leh Ya Gunyete men la gunyete leh Sübhaneke
 • Ya la ilahe illa ente’l-ema-ne’l-emane hallisna mine’n-nar

40 kere okununca kabul olan dua etmek istiyorsanız, tüm bunları düzenli bir şekilde okumanız mümkündür. Ancak kabul olmasını istediğiniz bir dileğiniz, isteğiniz varsa büyü yapmanın İslam dininde haram olduğu unutulmamalı, bu bakımdan uzak durulmalıdır.

40 Kere Okununca Kabul Olan Dua SSS

Dilek Duası Nasıl Okunur?

Dilek duası kapsamında edebileceğiniz pek çok dua bulunmaktadır. Genel anlamda dua ederken şunlara özen göstermelidir:
Dilek duası doğru şekilde okunmalıdır.
Dilek duasına başlamadan tevbe ve istiğfar getirilmelidir.
Esmaü’l Hüsna ile sık sık dua edilmelidir.
Mübarek gün ve geceler geldiği zaman dua unutulmamalıdır.
Dilek duası bilinçli ve ihlaslı okunmalıdır.
Ayrıca kişiler ellerini semaya açmalı, dua sonunda yüzüne sürmeli ve âmin demelidir.

Dilek Duası Ne Zaman Okunur?

40 kere okununca kabul olan dua her zaman ve her yerde okunabilir. Ancak adab gereği duaların tuvalette ya da banyoda okunmamalıdır. Dualar her zaman sürekli okunmalıdır; ancak İslam dininde duaların makbul olduğu zamanlar unutulmamalı, bunlar geldiğine dua etmek hazine görülmelidir.

Duanın Kabul Olması İçin Ne Yapılabilir?

Kabul olmasını dilediğiniz bir isteğiniz varsa 40 kere okununca kabul olan dua edebilirsiniz. Bunun yanı sıra hacet namazı da kılabilirsiniz. Bu namazı 2, 4 ya da 12 rekat olarak kılmanız mümkün olup kişilerin hem gusül hem de normal abdesti olmalıdır. Tüm namaz şartlarını da yine sağlamak gerekir. Hacet namazı nasıl kılınır bilmiyorsanız bunu dini kitaplardan görmeniz, okumanız mümkündür. Hacet duası da aynı şekilde bulunabilir.

Puan
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

“40 Kere Okununca Kabul Olan Dua” üzerine bir yorum

 1. Selamünaleyküm hocam ben eşimle anlaşamıyoruz ayrılmak istiyorum ama bir türlü kurtulamadm Alah rızası için bana bi yol gösterir msnz

  Yanıtla

Yorum yapın

https://www.dermanhoca.com/ https://asiketmeduasi.com/ https://www.baglamaduasi.net/