489 Ya Fettah Okuyanlar

489 Ya Fettah okuyanlar ve onların tecrübeleri nasıl? Ya Fettah Allahü Teala’nın Esmaü’l Hüsna’sından bir tanesi olup anlam olarak Allahü Teala’nın tüm kapıları açabileceği, aşamayacağı engel olmadığı demektir.

Bu esma her Müslüman tarafından gün içinde sık sık okunabilir.  Özellikle en umutsuz olunan anlarda okunması tavsiye edilen bir esmadır. Ancak sadece sıkıntılı zamanlarda değil, aynı zamanda günlük hayatın her zamanında etmeye de dikkat etmelidir.

Şayet düzenli bir şekilde okunmaya devam edilirse 489 Ya Fettah okuyanlar gibi bunların avantajları çok daha iyi şekilde görülebilir.

489 Ya Fettah Okuyanlar

489 Ya Fettah Mucizesi Yaşayanlar

489 Ya Fettah okuyanlar bu tecrübelerini diğer Müslümanlar ile internet ortamında paylaşmaktadır. Bunları görmek için bloglara ya da forumlara bakmanız yeterlidir. Bunlar genel olarak incelendiği zaman kişiler her okuduğu zaman içini huzur kapladığını dile getirmektedir.

Bunun yanı sıra zor zamanlarda güç verdiğini söyleyenler de vardır. Her olduğu zaman yeni şeyler olduğunu, her zaman umut verdiğini, pes etmemek için güç verdiği de yorumlar arasındadır. Bireylere yaşadıkları zorlukların üstesinden gelmeye imkan tanıdığı da bunların içerisindedir.

Ayrıca işsiz kişiler bu duayı sürekli olarak okuyarak iş bulduğunu da dile getirmektedir. Hasta olanlar bununla şifa bulduğunu belirtmektedir. 489 Ya Fettah mucizesi yaşayanlar bunların yanı sıra farklı tecrübelerini de yine dile getirebilmektedir. 111 İsmi Azam Duası Okuyanlar Kadınlar Kulübü gibi yerlerde de paylaşılmaktadır.

489 Ya Fettah Fazileti

Allahü Teala’nın 99 ismi farklı farklı faziletlere sahiptir. Bunların her biri Müslümanlar tarafından düzenli bir şekilde okunmalıdır. Böylece hayırlara vesile de olabilir. 489 Ya Fettah fazileti de bu şekildedir. Bu esmanın faziletleri genel anlamda şu şekilde sayılır:

  • Ya Fettah esması ile birlikte Allahü Teala’dan her dilekte bulunabilir. Söz konusu dilekler geri çevrilmez ve kabul olur.
  • Kişiye maddi ve manevi tüm kapılar açılarak başarılı sonuçlar elde edilebilir.
  • Hayırlı ve bol kazançlar elde edilebilir.

489 Ya Fettah Okuyanlar

Bunların yanı sıra 489 Ya Fettah Fazileti farklı şekillerde de gözlemlenebilir. Bunun için ne zaman etmeniz gerektiği de önemli konular arasındadır. Her esma gibi bunlar da gün içinde istediğiniz zaman okunabilir. Yani bir zaman belirlemesi, kısıtlaması yoktur. İslamiyet’te duaların kabul olduğu zaman aralıklarını bilmek bunları değerlendirmenize, böylece faziletleri daha iyi görmenize olanak tanır:

  • İncelik hissi kalbinde hissedildiği an
  • Ezan okunurken. Ezan ile kamet arasında
  • Namaz kılarken. Secdece iken ve namazlardan sonra
  • Kur’an-ı Kerim hatmedildiği zaman
  • Oruçlu olunduğu zaman
  • Mübarek gün ve geceler geldiği zaman. Cuma günü öğle ve ikindi arası gibi, iftar zamanı gibi birçok farklı zaman dilimi bu süre içine dahildir.

Tüm bu zamanlar değerli zaman aralıkları olup girdikleri zaman atlanmamalı, dua etmek değerli kabul edilmelidir. Böylece siz de 489 Ya Fettah okuyanlar gibi faziletlerini görmeniz mümkündür.

70 Bin Ya Fettah Fazileti

Ya Fettah gün içinde farklı sayılarda okunabilmektedir. 70 bin Ya Fettah fazileti de bu bakımdan oldukça fazladır. Bu esma her dert için şifa olabilecek bir isimdir. Bunu sıkıntılı zamanlarda dilinden düşürmeyen kişiler, Allah’ın izniyle bu durumdan kurtulabilir.

Ayrıca kapalı kapıların açılması, işlerin yoluna girmesi mümkündür. Huzur ve refaha erişme gibi niyetlere yönelik de okunması mümkündür. Zikrin okunmaya devam edilmesi halinde hastalar da şifa bulabilmektedir. Ayrıca insanlar arasında sevilmek ve hürmet görmek, iş bulmak ya da işinde yükselmek gibi yararları da bulunmaktadır.

Kişileri kötü düşüncelerden uzaklaştırmaya, rızkın artmasına, felaket ve zorluklar karşısında yardım istemek için de okunmaktadır. 489 ya Fettah okuyanlar bunların yanı sıra farklı sebeplerden dolayı da bunları edebilmektedir. Hizbul Bahr Duası Fazileti de tıpkı bunun gibi fazladır.

489 Ya Fettah Okuyanlar
489 Ya Fettah Okuyanlar

489 Ya Fettah Okuyanlar SSS

Ya Fettah Nasıl Okunur?

Allahü Teala’nın 99 isminin hepsi kolay bir şekilde okunabilir. Ya Fettah zikri de bu şekildedir. Bunu gün içinde aklınızda tekrarlayarak etmeniz mümkündür. Her ne kadar 489 ya da 40,000 gibi rakamlar çok fazla gibi dursa da Ya Fettah zikrini ezberlemeye gerek bile duymadan gün içinde sık sık söyleyebilirsiniz. Bir dakika içinde çok sayıda tekrarlanabileceği için sayıyı tamamlamak oldukça kolaydır.

Ya Fettah Nerelerde Okunabilir?

Ya Fettah zikrini okumak için bir şart, koşul ya da zaman sınırlaması yoktur. Müslümanlar bunu gün içinde istediği zamanda kolay bir şekilde edilebilir. Ancak adaba uymak için tuvalet ve banyo gibi yerlere karşı dikkat etmek, burada okumamak önerilmektedir. Sabahtan akşam yatana kadar bunu dilediğiniz kadar tekrarlamanız mümkündür. 489 Ya Fettah Okuyanlar…

Ya Fettah Faziletleri Neler?

480 Ya Fettah okuyanlar pek çok fazilet görebilir. Eğer hayırlı ve bol kazanç elde etmek istiyorsanız, bu esmayı gün içinde sık sık okuyabilirsiniz. Aynı şekilde başarılı sonuçlar alma, maddi ve manevi kapıların açılması, bu esmayla edilen duaların geri çevrilmemesi gibi faziletleri de bulunmaktadır. Bu bakımdan her Müslümanın gün içinde sık sık etmesi tavsiye edilen bir zikirdir. Ancak düzenli ve sabırlı bir şekilde okunması gerektiği de unutulmamalıdır.

Puan
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın