111 İsmi Azam Duası Okuyanlar Kadınlar Kulübü

111 İsmi Azam Duası Okuyanlar Kadınlar Kulübü – Bu duayı okuyan pek çok kişi vardır. Onların ne gibi faydalar gördüğünü öğrenmek için 111 İsmi Azam duası okuyanlar Kadınlar Kulübü dahil pek çok forumdan, siteden öğrenilebilir.

Genel anlamda İsmi Azam duası Allahü Teala’nın isimleri arasında en büyük ismidir. İçerisinde bulunan isimler ve anlamları şöyledir:

 • Latif: Lütuf ve keremi bol olan anlamına gelir. Kulun istek ve gereksinimlerini yumuşaklık ve kolaca ulaştıran demektir.
 • Alim: Canlı ya da ölü, küçük ya da büyük, gizli ya da büyük kafada olan yahut dışa vurulan her şeyi ayrıntısına kadar bilendir.
 • Muin: Kullarına nimet ve yardım eden gibi anlamlar taşır.
 • Sadık: Haber verdiği her şeyde doğru söyleyici anlamını taşır.
 • Allah: Tüm isim ve sıfatları kendine toplayan Allahü Teala’nın, zatının, başka bir varlığa verilemeyen adıdır.
 • Huve: O demek olup Allahü Teala kastedilir.
 • Melik: Tüm mevcudatın gerçek sahibi ve tek hükümdarı demektir. Sözlükte sahip olmak, kuvvetli olmak gibi anlamlara da sahiptir.
 • Semi: Gizli-açık her sesi işiten anlamına gelmektedir. Allahü Teala hiçbir şart ve kayda bağlı olmadan işitir.
 • Kadir: Sonsuz güç ve kudret sahibi Allahü Teala manasını taşır. İstediğini istediğini gibi yapan odur.
 • Kerim: Keremi ve cömertliği nihayetsiz şekilde bol olan, kullarına istemeden ve karşılıksız veren gibi anlamları taşımaktadır.
 • Halim: Yarattıklarına son derece yumuşak muamele eden anlamına gelir. Aynı zamanda affı, bağışlaması ve müsamahası sınırsız; kullarına daima hoşgörülü davranan gibi anlamlar taşır.

İsmi Azam duası içinde yer alan isimler anlamları ile beraber böyledir. Peki, 111 İsmi Azam Duası Okuyanlar Kadınlar Kulübü yorumları nasıldır?

111 İsmi Azam Duası Okuyanlar Kadınlar Kulübü

111 İsmi Azam Duası Okuyanlar Kadınlar Kulübü dahil pek çok yerde görülebilir. Böylece kişilerin ne gibi deneyimler elde ettiği görülebilir.

İsmi Azam duasının pek çok fazileti vardır. Gerçek anlamda veli olmak, Allah ile ünsiyet kurmak isteyen bireylerin ihlasla ve Allah için 11 gün oruç tutarak süre zarfında kimse ile konuşmaz, müddet tamamlanana kadar her namaz ardından 111 kere bunu okursa Allahü Teala’nın sır kapılarını ona açacağı, mülk ve melekütü tanıtacağı söylenmektedir.

Bunun yanı sıra dünyevi makam isteyenlerin ve yüksek makama ulaşmayı dileyenlerin de 12 rekat hacet namazı kıldıktan sonra bunu okuyabileceği söylenmektedir. Aynı zamanda bir haceti olanların da bunu okuması tavsiye edilmektedir.

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

111 İsmi Azam Duası Okuyanlar Forum

İsmi Azam duasını 111 kere okuyanların yorumları sadece Kadınlar Kulübü değil, aynı zamanda farklı forumlarda da görülebilir. Bunlara bakmak için 111 İsmi Azam Duası okuyanlar forum yazmak yeterlidir.

Bu duanın faziletleri oldukça fazladır. Yukarıdakilerin yanı sıra bu şekilde okunarak bir kişi çağrılırsa, davete hitap edileceği söylenmektedir. 111 İsmi Azam farklı yerlerde ve zamanlarda okunabilmektedir. Ancak özellikle duaların makbul olduğu zamanlar geldiğine bunu değerli kabul etmek önerilmektedir. 111 İsmi Azam Duası Okuyanlar Kadınlar Kulübü içinde de bu şekildedir.

Mübin Duası Okuyanlar Kadınlar Kulübü

111 ismi Azam Duası okuyanlar forum üzerinde görülebilir, böylece okuyanların ne gibi faydalar gördüğü fark edilebilir. Bunun yan sıra Mübin duasını okuyanlara da aynı şekilde ulaşılabilir.

Bu dua dileklerin kabul olması, nazara karşı bir çözüm bulunması amacıyla edilmektedir. Bunun yanı sıra sıkıntıların ve dertlerin geçesi amacıyla da edilebilmektedir. İhlas duası ile okunduğu zaman sıkıntının ve kederin geçeceği de söylenmektedir.

Bu dua genellikle Yasin suresini bitirince edilmektedir. Dua içten bir biçimde okunduğu zaman Allahü Teala’nın bireyin duasını kabul edeceği söylenmektedir. Bu surenin 3, 5 ya da 7 kere okunması söylenmektedir.  7 ayetten meydana gelmekte olup okunuşu şöyledir:

 • Bismillahirrahmanirrahim. Sübhanel müneffisi an külli medyun.
 • Sübhane müferrici an külli mahzun.
 • Sübhanel muhallisi an külli mescun.
 • Sünhanel alimi bi külli meknun.
 • Sübhane men cealae hazainehu beynel kafi ven nun.

Bu duanın okunuşuna pek çok dini kitaptan ve internetten ulaşmanız da mümkündür. 111 İsmi Azam Duası okuyanlar forum görüşleri olduğu gibi, Mübin duasını okuyanlar da tecrübelerini bildirebilmektedir.

111 İsmi Azam Duası Okuyanlar Kadınlar Kulübü
111 İsmi Azam Duası Okuyanlar Kadınlar Kulübü

111 İsmi Azam Duası Okuyanlar Kadınlar Kulübü SSS

İsmi Azam Duası 111 Kere Okunursa Ne Olur?

İsmi Azam duasının pek çok fazileti vardır. Bunu 111 kere okumanın dünyevi makam isteyenlerin, yüksek makama ulaşmak isteyenlerin ve bir haceti olanların bunu okuyabileceği söylenmektedir.

İsmi Azam Duası Dilek İçin Nasıl Okunur?

İsmi Azam duası dilek için 111 kere okunabilir. Eğer bir muradınız varsa İsmi Azam duasını okunuşu üzerinden, 111 kere tekrar tekrar okumanız mümkündür.

İsmi Azam Duası Dilek İçin Okunur Mu?

İsmi Azam duasını farklı amaçlardan dolayı okumanız mümkündür. Eğer Allahü Teala’dan bir dileğiniz varsa İsmi Azam duasını etmeniz mümkündür. Bunu 11 ya da 111 kere gibi sayılarda okumak mümkündür.

111 İsmi Azam Duası Hangisi?

İsmi Azam gerek internette gerekse dini kitaplarda bulunabilir. 111 İsmi Azam duası farklı gibi düşünülse de değildir. 111 İsmi Azam sadece bu duanın üst üste, 111 kere okunduğu anlamına gelir.

Oyla
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

“111 İsmi Azam Duası Okuyanlar Kadınlar Kulübü” üzerine bir yorum

Yorum yapın