11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

11 ismi azam pek çok fazilete sahip bir duadır. Bununla birlikte 11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları Müslümanlar tarafından merak edilerek sorulabilmektedir. Bu dua, İslam dininde Allahü Teala’nın büyük isimlerini içerir. Kelime anlamı olarak da “Büyük İsim” demektir. Allah’ın sıfatlarına atfedilen bu isimlerin okunması ile meydana gelir.

Dua Müslümanlar tarafından özellikle maddi ve manevi sıkıntıların giderilmesi, dileklerin makbul olması, hastaların da şifa bulması gibi amaçlara yönelik olarak edilmektedir. Bunun yanı sıra dileklerin kabul olması gibi amaçlara yönelik de edilmektedir.

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

11 ismi azam okuyanların yorumları nasıl? Bu duayı okuyan kişiler internet üzerinde yorumlarını belirtebilmektedir. Bunlara ulaşmak için genel olarak Google üzerinden bir arama yapmak yeterlidir. Ardından gerek bloglarda gerekse farklı web sitelerinde pek çok tecrübe bulunabilir.

Pek çok kişi bu duayı okuması ile beraber iç huzurunun arttığını söylemektedir. Ayrıca ruh halinin değiştiğini ifade edenler de vardır. Dua okuduğu zaman bireyin kalbinde sıcaklık ve huzur meydana gelmektedir. Okuyan daha mutlu ve dingin bir yapıya kavuşmaktadır.

Bunun yan ısıra 11 ismi azam duası okuyanlar arasında istedikleri şeylerin gerçekleştiğini söyleyenler de vardır. Dileklerin makbul olduğunu, gerçekleştiğini söyleyenler de mevcuttur. 11 İsmi Azam duası kişinin dileklerini yerine getirmek için bir araç olarak kabul edilir.

Söz konusu tecrübeler kişilere dua etmenin gücünü ve etkisini görmeye olanak tanımaktadır.

111 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

İsmi Azam 11 kere okunabildiği gibi 111 kere de okunabilmektedir. 11 ismi azam duası okuyanların yorumları olduğu gibi 111 kez okuyanlar da yaşadıklarını belirtebilmektedir.

111 İsmi Azam Duası Okuyanlar Kadınlar Kulübü Başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

İsmi Azam Duası Nelere İyi Gelir?

11 ismi azam duası okuyanların yorumları neler kapsamında özellikle bu duayı 11 kere okumanın neye iyi geldiğini öğrenmek vardır. Bahsettiğimiz gibi bu şifa, rızık artışı, başarı ve huzur gibi faziletlere sahiptir.

İlk olarak bu duanın insan sağlığına şifalı olması ile bilinmektedir. Dualar vasıtasıyla Allahü Teala’ya yapılan yakarışlarda sağlığın korunması ya da hastalıkların şifa bulması istenebilmektedir. Zira şifayı alan da veren de Allahü Teala’dır.

Bunun yanı sıra Allahü Teala rızık artışı üzerinde de faydasını göstermektedir. Samimi bir şekilde dua ederek Allah’ın izniyle rızkın artması mümkündür. Düzenli ve inanarak okuyan bireyler, maddi anlamda da bol ve bereketli bir yaşama sahip olabilir.

11 İsmi Azam Duası Nedir?

İsmi Azam duası bahsettiğimiz gibi Allahü Teala’nın en büyük isimlerini içermektedir. Bu dua içerisinde Allah, Rahman ve Rahim gibi isimler bulunmaktadır. Bu dua pek çok dini kitap içerisinde bulunabilmektedir.

11 İsmi Azam duası ise farklı değildir. Sadece bu duanın 11 kere üst üste okunması anlamına gelmektedir. Ancak sadece 11 kere değil 111 gibi farklı sayılarda okumak da mümkündür.

11 Ismi Azam Duası Nasıl Okunur?

11 ismi azam duası okuyanlar ve onların görüşleri kadar, bu duanın nasıl okunabileceği da merak edilmektedir. 11 İsmi Azam Allahü Teala’nın en büyük ve yüce isimlerinin bir araya getirilmesi ile edilir. Bunun bahsettiğimiz ve aşağıda da söyleyeceğimiz gibi pek çok fazileti yer almaktadır. Bu duayı okumak için şunlara önem verilmelidir:

  • İlk olarak sakin ve sessiz bir ortamda bulunmalıdır. Böylece iç huzura kavuşulabilir.
  • İsmi Azam duası Arapça olduğu için Arapça okunmalıdır. Telaffuz da doğru bir şekilde yapılmalıdır. Bunun için dini kitaplara bakmak ya da interneti kontrol etmek mümkündür.
  • Allahü Teala’ya samimi bir şekilde ve kalpten dua edilmelidir.
  • İsmi Azam duası okunurken rükûa varılabilir.
  • İsmi Azam her dua gibi düzenli bir şekilde okunmalıdır.

Bunlara dikkat edilirse İsmi Azam duası daha iyi ve güzel şekilde okunabilir.

11 Ismi Azam Duası Faziletleri

11 İsmi Azam duası okuyanların yorumları özellikle bunun ne gibi faziletleri olduğunu öğrenmek için de sorulur. Bu duanın faziletleri arasında başarı ve huzur da yer almaktadır. Dua etmek iç huzuru sağlayarak stresli ve sıkıntılı dönemlerde kişilere yardım edebilmektedir. Aynı zamanda başarıya ulaşmak, amaçlara varabilmek için de dua okunabilir.

Bunları yukarıdakiler ile değerlendirildiği zaman İsmi Azam duası hem bedensel hem de ruhsal anlamda kişilere pek çok fayda sağlamaktadır.

Günde 11 Defa Okunacak Dua

Her dua çoklu sayılarda okunabilir. İsmi Azam duasını da bu bakımdan 11 kere okumanız mümkündür. Kişinin okurken niyeti her zaman önemlidir. Örneğin bir dilek ya da hedef varsa, sürenin uzun olması önerilir. En az 21 gün boyunca okumak önerilir. Yine bazı durumlarda en az 40 gün boyunca okunması da tavsiye edilmektedir.

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları
11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları SSS

11 İsmi Azam Duası Ne İçin Okunur?

İsmi Azam duası başarı, şifa, huzur bulmak ve duaların kabulü gibi pek çok sebepten ötürü okunabilmektedir.

Ismi Azam Duası Kabul Olan Var Mı?

İsmi Azam duası okumuş ve duası kabul olmuş pek çok kişi vardır. İnternette 11 İsmi Azam Duası okuyanların yorumları yazarsanız bunlara ulaşabilirsiniz.

İsmi Azam Zikri 11 Nasıl Çekilir?

İsmi Azam zikri 11 defa üst üste okunarak çekilir. İsmi Azam duasının nasıl olduğunu bilmiyorsanız buna internetten ya da dini kitaplardan ulaşabilirsiniz.

111 İsmi Azam Abdestsiz Okunur Mu?

İsmi Azam duasının genel anlamda abdestli okunması tavsiye edilir. Bu bakımdan 111 kere okunması halinde de önceden abdestinizi almanız önerilir.

Oyla
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

“11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları” üzerine bir yorum

Yorum yapın