21 Günde Evlenme Duası

21 Günde Evlenme Duası – Evlenmek günümüzde pek çok kadının ve erkeğin hayalidir, ancak bazen kişiler birbirini sevse bile sorunlar yaşanabilir. 21 günde evlenme duası gibi konular bu durumda sık sık aranmaktadır.  Her şeyi yaratan Allahü Teala olup her şeyin onun izniyle olur. Bu bakımdan bir hacetiniz, dileğiniz varsa düzenli olarak el açmak unutulmamalıdır.

Evlilik insanlık tarihi boyunca en önemli kurumlardan bir tanesi olarak kabul edilmiştir. Günümüzde de ailenin önemi oldukça büyüktür. Ne var ki evlenmek isteyen iki genç, her ne kadar çok istese de pek çok problem yaşanabilmektedir. Bunun yanı sıra hayırlı bir kısmet bulmak isteyenler de az sayıda değildir. Düzenli olarak 21 günde evlenme duası etmek, Allah’ın izniyle dileğinize kavuşmaya yardımcı olabilir.

21 Günde Evlenme Duası

21 Günde Evlenme Duası Hangisi

21 Taha suresi evlilik gibi pek çok dua vardır. Ancak buna geçmeden önce farklı duaların da olduğunu bilmek gerekir. 3 kere Rahman sureleri okumak, 11 kere salavat getirmek de mümkündür. Sonrasında ise duayı sürdürürken 21 gün boyunca bir bardak suya bu okunur:

  • İnnâ Fetahnâ Leke fethan-mübina.
  • Ve fütihatis-semâiü fekânet ebvabâ.

Bu duanın tam 101 kere edilmesi, okunması gerekir. Bireyler dua ardından suyu tüketmelidir. Bunun dışında tüm duaların düzenli ve abdestli bir şekilde edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

21 Taha Suresi Evlilik İçin Okunur Mu?

Taha suresi 12 ayet evlilik için okunabilecek bir duadır. Bunu 21 gün okumanız mümkündür. Yani düzenli bir şekilde okumak gerekir.

Taha suresi Mushaf sıralamasında 20., iniş sırasında göre ise 45. Suredir. Vakıa suresinden önce, Meryem suresinden sonra gelen bu sure Mekke’de nazil olmuştur. Ancak 130 ve 131. Ayetlerin Medine’de nazil olduğuna dair rivayet de bulunmaktadır.

Taha suresinin yanı sıra yapılabilecek şeyler de yine bulunmaktadır. Örnek olarak hacet namazı yine kılınabilir. Evlenmek istiyorsanız, buna dair bir hacet namazı kılmanız mümkündür. Bu iki, dört ya da on iki rekat şeklinde kılınabilir. Her bir rekat şu şekilde özetlenebilir.

RekatOkunan Dualar
I. RekatAllahü Ekber denilerek başlanır. Sübhaneke-Euzu Besmele-Fatiha-Üç Ayete’l Kürsi okunur. Rüku ve secde yapılır.
II. RekatBesmele-Fatiha-İhlas-Felak-Nas okunur. Rüku-secde yapılır ve Ettehıyyatü okunur.
III. RekatBesmele-Fatiha-İhlas-Felak-Nas okunur. Rüku-secde yapılır.
IV. RekatBesmele-Fatiha-İhlas-Felak-Nas okunur. Rüku-secde yapılır. Ettehıyyatü, salli-barik, Rabbena okunur.
21 Günde Evlenme Duası

Dördüncü rekat ardından ise selam verilerek namaz sonlanır. Ancak belirttiğimiz gibi iki rekat olarak da kılınabilir. Bu durumda ikinci rekat ardından üçüncü rekata kalkmadan salli-barik, Rabbena duaları okunmakta ve selam verilmektedir.  Ardından da hacet duasını etmeniz gerekir.

Bu duayı bilmiyorsanız gerek dini kitaplarda gerekse internet üzerinde kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Zor gibi dursa da oldukça kolay olup rahatlıkla edilebilir.

Evlenmek İçin Taha Suresi Nasıl Okunur?

Taha suresi ve evlilik en çok bilinen dualar arasındadır. Taha suresini Kur’an-ı Kerim’den ya da dini kitaplardan bulmanız mümkündür. Okumadan önce hem gusül abdestinin hem de namaz abdestinin olması gerektiği unutulmamalıdır.

21 Günde Evlenme Duası
21 Günde Evlenme Duası

Taha Suresi ve Evlilik

Taha suresinin evlilik için okunması halinde fazileti vardır. Kızlar için kısmeti kapalıysa hayırlı kısmet çıkacağı söylenmektedir. Hayırlı, salih bir eşin nasip olacağı belirtilmektedir. Bunun yanı sıra farklı faziletleri de yer almaktadır:

  • Düzenli olarak okunması halinde Mümin’e ensar ve muhacirin sevabı kadar fazileti olduğu söylenir.
  • Kişiyi kötü alışkanlıklarından kurtulması için yardımcı olabilir. Süreç esnasında kişi manevi bir güç kazanarak, sağlıklı bir yaşam tarzına gidebilir.
  • Kişinin tevbe etmesine ve Allahü Teala’dan af dilemesine yardım eder. İstiğfar etmek günahlardan arınıp, manevi temizliğe kavuşmak için önemlidir.

Taha suresi ve evlilik sık sık anılsa da görülebileceği üzere Taha suresinin farklı faziletleri de mevcuttur. Bu bakımdan düzenli şekilde etmek gerekir.

21 Günde Evlenme Duası SSS

Evlenemeyen Kişiye Hangi Dua Okunur?

Evlenemeyen kişilerin okuyabileceği pek çok dua vardır. Bu kapsamda Taha suresi en çok bilinendir. Bunun yanı sıra İnnâ Fetahnâ Leke fethan-mübina ve fütihatis-semâiü fekânet ebvabâ da okunabilecek dualar arasındadır. Hacet namazı da ek olarak kılınabilir.

Evlenmek İçin En Etkili Dua Nedir?

Evlenmek için özellikle Taha suresi bilinmektedir. Bunun düzenli bir şekilde okunması unutulmamalıdır. Ancak dua ederken her zaman hayırlısının istenmesi unutulmamalıdır. Özellikle sadece belirli bir kişi ile evlenmek istiyorsanız, bunun gerek siz gerekse onun için hayırlı olup olmadığını sadece Allahü Teala’nın bildiği unutulmamalıdır.

Evlenmek İçin Hangi Dua Okunur?

21 Taha suresi evlilik için okunabilecek bir duadır. Yani 21 gün bu sureyi okumak gerekir. Ancak günlerde okunabileceği de hatırlanmalıdır.

Taha Suresi Kısmet İçin Kaç Kere Okunur?

Taha suresi düzenli bir şekilde sürekli okunabilir. Dolayısıyla bir sınırlama yoktur. Özellikle duaların makbul olduğu zamanlar geldiğine kaçırmamak gerektiği unutulmamalıdır. Taha suresinin yanı sıra Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra duanızda buna yer verebilirsiniz. Bunun dışında hacet namazı da kılabilirsiniz.

Puan
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

“21 Günde Evlenme Duası” üzerine 2 yorum

Yorum yapın