41 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar

41 Ayetel Kürsi mucizesi yaşayanlar kişilerin deneyimleri özellikle 41 kere bu duayı okumaya hazırlanan kişiler tarafından merak edilmektedir. Bunlara ulaşabilmek için internette bir arama yapmak yeterlidir.

Bu sayıda Ayetel Kürsi okuyanlar, nasıl tecrübeler yaşadıklarını paylaşabilmektedir. Siz de bunları görmek için bunu okuyabilirsiniz. Bu konuda merak edilenlere geçmeden önce bazı konulara dikkat etmek gerekir. 41 Ayetel Kürsi okurken her zaman temiz kalple, bilinçli ve ihlaslı bir şekilde dua etmelidir.

41 Ayete’l Kürsi Mucizesi Yaşayanlar Kadınlar Kulübü

Ayetel Kürsi Kur’an-ı Kerim içerisinde bulunan Bakara Suresinin, 255. ayetidir. Uzunluk bakımından kutsal kitabımızın en uzun ayeti olarak bilinmektedir. Gün içinde Müslümanlar tarafından sık sık okunan dualardan bir tanesidir.

Bu duayı okuyan kişiler yaşadıklarını farklı forumlarda ve blog sitelerinde paylaşabilmektedir. 41 Ayetel Kürsi mucizesi yaşayanlar Kadınlar Kulübü üzerinden de bunları yazabilmektedir. Bunlara bakabilir, böylece ayrıntılı olarak okuyabilirsiniz. Dua mucizesi yaşayanlar da bulunmaktadır.

41 Ayetel Kürsi Kısmet Açma

41 Ayetel Kürsi mucizesi yaşayanlar bunu farklı amaçlara okuyabilmektedir. Kısmet açma da bunlardan bir tanesidir. Bazı durumlarda kişiler ne kadar evlenmek istese de hayırlı bir kısmet bulamayabilir. Ayrıca iki kişi karşılıklı olarak evlenmek istese de, bunun karşısında pek çok engel olabilmektedir. 21 Günde Evlenme Duası da okunabilmektedir.

Bu gibi durumlarda ortak olarak gençler hangi duaları okuyabileceğini merak edebilmektedir. 41 Ayetel Kürsi kısmet açma amacıyla okunabilecek dualardan bir tanesidir. Bunu düzenli bir şekilde sıklıkla ederseniz, Allah’ın izniyle muradınıza kavuşabilirsiniz.

41 Ayetel Kürsi Ne Zaman Okunabilir?

41 Ayetel Kürsi mucizesi yaşayanlar arasına girebilmek için, bu dua gün içinde istediğiniz zaman okunabilir. Bu bakımdan bir zaman kısıtlaması yoktur. Aynı şekilde dua etme şartı da olmadığı için gün içinde bunu sık sık okumanız mümkündür.

Ancak bilindiği gibi İslam dininde duaların makbul olduğu, kabul gördüğü bazı zaman aralıkları vardır. Bunların bilincinde olmak onları kaçırmadan dua etmeniz olanak tanır:

Kişiler bu gibi zamanlar girdiğinde dua etmeyi hazine kabul etmeli ve kaçırmamalıdır. Aynı zamanda farklı zamanlarında bu kapsamda olduğunu unutulmamalıdır.  41 Ayetel Kürsi mucizesi yaşayanlar arasında girebilmek için bunlar her zaman değerlendirilmelidir.

41 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar
41 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar

41 Ayetel Kürsi Fazileti

Ayetel Kürsi pek çok fazilete sahip bir duadır. 41 Ayetel Kürsi fazileti hakkında şu gibi konular bahsedilebilir:

 • Bu duayı eden kişiyi Allahü Teala koruması altına alır. Böylece tüm kötülüklerden de muhafaza olunabilir.
 • Korku ve endişe gibi durumlara karşı yardımcı olur.
 • Hastalıklara ve fiziksel rahatsızlıklara karşı şifa olur
 • Maddi ve manevi sıkıntılardan arındırır.
 • Şeytanı uzaklaştırır ve böylece kötü etkilerine karşı muhafaza eder.
 • Düzenli olarak bu duayı etmeye devam etmek, rızkın artmasına yardımcı olur.
 • Kişiye huzur ve sükunet getirir.
 • Uyku kalitesini yükselterek, uykusuzluk sorunlarına da iyi gelir.

Bu bakımdan 41 Ayetel Kürsi kısmet açma dışında farklı sebeplerden dolayı da okunabilmektedir. Eğer siz de dualarınızın makbul olmasını istiyorsanız ederken şu gibi noktalara özen göstermek önerilmektedir:

 • Ayetel Kürsi doğru telaffuz edilerek okunmalıdır. Eğer bunu nasıl okuyacağınızı tam bilmiyorsanız ilk olarak doğru şekilde öğrenmelidir.
 • Ayetel Kürsi okurken kişiler temiz bir kalbe sahip olmalı, saygılı ve samimi duygular ile bunu etmelidir.
 • Ayetel Kürsi okumadan önce hem gusül hem de gusül abdesti alınmış olmalıdır.
 • Kişiler sadece sıkıntı olduğu zamanlarda değil, her bu duayı etmeyi sürdürmelidir.

Bunlara özen gösterirseniz, Allah’ın izniyle dualarınız da makbul olabilir. 41 Ayetel Kürsi mucizesi yaşayanlar arasına girmek için bunlara dikkat etmelidir. Ayrıca 21 Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti de bulunmaktadır.

41 Ayetel Kürsi Nasıl Okunur?

41 Ayetel Kürsi demek bu duayı 41 kere üst üste okumak anlamına gelir, yani tek bilmeniz gereken Ayete’l Kürsi’nin nasıl okunduğudur:

 • Allahu la ilahe illa huvel hayyul kayyum
 • La te’huzuhu sinetun velan nevm, lehu ma fissemavati ve ma fil’ardi
 • Men zellezi yeshfeu indehu illa bi’iznih, ya’lemu ma beyne eydiyhim ve ma halfehum
 • Ve la Yuhiytune bi’sey’im min ilmihi illa bi ma şae
 • Vesia kursiyyuhussemavati vel’ard
 • Ve la yeuduhu hifzuhuma, ve huvel aliyyul azim

Bu duayı Kur’an-ı Kerim’de ve dini kitaplarda bulabilir ve okuyabilirsiniz. Kısa olduğu için okuması çok kolaydır. 313 Ayetel Kürsi Okuyup Duası Kabul Olanlar da bulunmaktadır.

41 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar SSS

41 Ayetel Kürsi için Abdest Gerekir Mi?

41 defa Ayetel Kürsi okumak istiyorsanız öncesinde hem gusül abdestinin hem de norma abdestin olması tavsiye edilmektedir.

Ayetel Kürsi 40 Defa Okunursa Ne Olur?

Ayetel Kürsiyi 40 defa okumak pek çok fazilete sahiptir. Okuyan kişinin toplum içinde saygı, sevgi ve itibarının artmasına yardımcı olmaktadır. Kişi istediği makama da yine ulaşabilmektedir. Bu duada 17’si açık 17’si kapalı olarak 34 ilahi isim mevcuttur. Aynı zamanda 17 mim ve 17 vav harfi de vardır. İçinde Allah’ın en büyük ismini de bulundurur. Bununla dua edilirse Allah’ın izniyle makbul olabilir.

Puan
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

“41 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar” üzerine bir yorum

Yorum yapın