Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti Mucizesi Yaşayanlar

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti birçok kişi tarafından bilinmektedir. Öyle ki Mucizesi yaşayanlar, mutluluğun şifresi gibi paylaşmaktadır. Eğer düzenli olarak okursanız, aşağıda yer alan faziletleri yaşamanız mümkündür:

 • Okuyan kişi, her türlü bela ve musibetten kurtulur.
 • Dertlerinden uzaklaşır.
 • Okuyan kişiye, geceyi ibadet ile geçirmiş kadar sevap yazılır.
 • Şeytanlar, iblisler ve cinler çevrenizden uzaklaşır.
 • Bu duayı okuyan kişiler, Allah’ın sevgisine layık olur.
 • Okuyan kişilerin içi ferahlar, rahatlar ve kalbi genişler.
 • Allah C.C, bu duayı okuyan kişilerin isteklerini gerçekleştirir.
 • Okudukça sevap kazanır.
 • Yatsıdan sonra okuyan geceyi ibadetle geçirmiş gibi sevaba nail olur.

Amenerrasulü mucizesi yaşayanlar da, dertlerinin bir kerede bittiğini ve rahata kavuştuklarını belirtmektedir. Tıpkı 41 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar gibi bu da etkilidir.

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti Nelerdir?

Hiç şüphesiz en önemli dualardan birisi olan Amenerrasulü, birçok sıkıntıdan kurtulmanın da anahtarıdır. Her gün uyumadan önce okumanız, belayı da musibeti de defeder. Amenerrasulü Günde Kaç Defa Okunmalı diyen birçok kişi bulunmaktadır. Genellikle 41 kere okunsa da, kendinize göre istediğiniz kadar okuyabilirsiniz. Genel olarak Amenerrasulü Fazileti şu şekildedir;

 • Peygamber Muhammed (s.a.v) bu ayetleri rüyasında Allah’tan aldığını belirtmiştir.
 • Bu iki ayet, Kuran’ı Kerim’in diğer bölümlerine nazaran, Mescid-i Aksa’da indirilmiştir.
 • Gece okunduğunda kişiyi şeytanın şerrinden korur.
 • Bu ayetler, günahlardan korunma ve affedilme dileğinde bulunulduğunda yardımcı olur.
 • Kişiye manevi huzur ve sükunet verir.
 • Allah’a olan imanı ve tevekkülü artırır.
 • Dertlerden ve sıkıntılardan kurtulmak için okunur.
 • Özellikle namazlardan sonra okunması tavsiye edilmiştir.
 • Manevi enerji ve kuvvet verir.
 • Amenerrasulü fazileti mutluluğun şifresidir.
 • Kişiyi kötü düşüncelerden ve vesveselerden korur.

Amener resulu faziletleri bu şekilde sıralanabilmektedir. Amenerrasulu okumanın faydalarını görmek için düzenli okumanız da tavsiye edilir.

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti Mucizesi Yaşayanlar

Amenerrasulü Mucizesi Yaşayanlar

Amenerrasulü mucizesi yaşayanlar mutluluğun şifresini bulduklarını söylemektedir. Zira her derde deva olan bu dua, insanların hayatlarına dokunmaktadır. Eğer düzenli olarak okursanız, Allah’ın izni ile sıkıntıdan ve dertten kurtulabilirsiniz. Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti oldukça fazla olsa da, sayısına takılmadan da okuyabilirsiniz. Zira Allah C.C her şeyi gören, isteğinizi bilen ve duyandır.

Amenerrasulü mucizesi yaşayanlar yorumları ise şu şekildedir;

41 amenerrasulü okuyanlardan birisi benim. Hayatıma dokundu diyebilirim. Panik ataklarım azaldı, kendimi daha huzurlu hissediyorum çok şükür.

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti Mucizesi Yaşayanlar

Rabbim günah yazmasın ama Amenerrasulü 41 kere okumanın faziletinin bu kadar olduğunu bilmiyordum. Huzurla uyumak için okuyorum, paylaşanlardan Allah razı olsun.

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti Dua Mucizesi Yaşayanlar

Özür dilerim 41 amenerrasulü okuyanların yorumları bana hep abartı geliyordu. Ta ki birkaç gün içinde değişimi görene kadar. Her gün uyumadan önce okumaya dikkat ediyorum.

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti Mucizesi Yaşayanlar

Benim için Amenerrasulü duası, imanımı tazelediğim ve Allah’a olan bağlılığımı hatırladığım bir andır. Her okuduğumda, Rabbimizin yanında olduğumu, O’nun rehberliğinde olduğumu ve hayatımdaki tüm zorlukları O’nun yardımıyla aşabileceğimi hatırlarım.

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti Mucizesi Yaşayanlar

Amenerrasulü duası, benim hayatımda özel bir yere sahiptir. Bu duayı ilk defa genç yaşlarda öğrendim ve o günden beri hem zor anlarımda hem de şükür dolu anlarımda bu duayı okumaya devam ettim.

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti Mucizesi Yaşayanlar

Bir kez zor bir dönemden geçerken bu duayı sürekli okumuştum. Ve şaşırtıcı bir şekilde, her okuduğumda içimde bir huzur, bir ferahlık hissediyordum. Bu duanın faziletleri sadece bana özel değil, birçok mümin kardeşim de benzer tecrübeler yaşamıştır. Şüphesiz ki bu, Rabbimizin bizlere bir lütfu ve rahmetidir.

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti Mucizesi Yaşayanlar

Amenerrasulü Fazileti Mutluluğun Şifresi

Amenerrasulü Fazileti Mutluluğun Şifresi diyebiliriz. Zira HZ Muhammed tarafından önerildiği belirtilen bu dua, birçok faydaya sahiptir. Düzenli şekilde okunması halinde, çevrenizdeki kötü enerjilerden ve kötülüklerden kurtulabilirsiniz.

Bunu okumak için dilerseniz abdest alabilir, dilerseniz de namaz sonrasında okuyabilirsiniz. Ancak en çok tavsiye edilen uyumadan hemen önce okumaktır. Amenerrasulü Fazileti Mutluluğun Şifresi için her gün uyumadan okursanız, Allah’ın da izniyle korunursunuz.

Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti Mucizesi Yaşayanlar
Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti Mucizesi Yaşayanlar

Amenerrasulü Nasıl Okunur?

Her gün düzenli olarak okunması tavsiye edilmektedir. Ancak Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti de oldukça fazladır. Bu nedenle her gün gece yatmadan önce okuyup, ardından isteklerinizi dile getirebilirsiniz. Amenerrasulü mucizesi yaşayanlar yorumlarındaki gibi etkileri yaşamak istiyorsanız, aşağıda yer alan Türkçe ve Okunuşunu inceleyebilirsiniz.

Amenerrasulü Arapçası

ءَامَنَ الرَّسُولُ بِمَا أُنْزِلَ إِلَيْهِ مِنْ رَبِّهِ وَالْمُؤْمِنُونَ كُلٌّ ءَامَنَ بِاللَّهِ وَمَلَائِكَتِهِ وَكُتُبِهِ وَرُسُلِهِ لَا نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِنْ رُسُلِهِ وَقَالُوا سَمِعْنَا وَأَطَعْنَا غُفْرَانَكَ رَبَّنَا وَإِلَيْكَ الْمَصِيرُ
لاَ يُكَلِّفُ اللّهُ نَفْساً إِلاَّ وُسْعَهَا لَهَا مَا كَسَبَتْ وَعَلَيْهَا مَا اكْتَسَبَتْ رَبَّنَا لاَ تُؤَاخِذْنَا إِن نَّسِينَا أَوْ أَخْطَأْنَا رَبَّنَا وَلاَ تَحْمِلْ عَلَيْنَا إِصْراً كَمَا حَمَلْتَهُ عَلَى الَّذِينَ مِن قَبْلِنَا رَبَّنَا وَلاَ تُحَمِّلْنَا مَا لاَ طَاقَةَ لَنَا بِهِ وَاعْفُ عَنَّا وَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَا أَنتَ مَوْلاَنَا فَانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِين

Amenerrasulü Türkçesi

Amener rasulü bi ma ünzile ileyhi mir rabbihı vel mü’minun. Küllün amene billahi ve melaiketihı ve kütübihı ve rusülih. La nüferriku beyne ehadim mir rusülih ve kalu semı’na ve eta’na ğufraneke rabbena ve ileykel masıyr. La yükellifüllahü nefsen illa vüs’aha. Leha ma kesebet ve aleyha mektesebet. Rabbena la tüahızna in nesına ev ahta’na rabbena ve la tahmil aleyna ısran kema hameltehu alellezıne min kablina. Rabbena ve la tühammilna ma la takate lena bih. Va’fü anna, vağfir lena, verhamna ente mevlane fensurna alel kavmil kafirın.

Amenerrasulü Anlamı

Allah’ın elçisi ve müminler, rabbinden ona indirilene iman ettiler. Her biri Allah’a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine inandılar. “O’nun elçileri arasında ayırım yapmayız” ve “İşittik, itaat ettik, bağışlamanı dileriz rabbimiz, gidiş sanadır” dediler.

Allah hiçbir kimseyi, gücünün yetmediği bir şeyle yükümlü kılmaz; lehinde olanı da kendi kazandığıdır, aleyhinde olanı da kendi kazandığıdır. Rabbimiz! Unutur veya yanılırsak bizi cezalandırma! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır yük yükleme! Üstesinden gelemeyeceğimiz şeyleri boynumuza borç kılma! Bizi bağışla, ayıplarımızı ört ve bize rahmetinle muamele buyur! Sen bizim sahibimiz ve yardımcımızsın; artık inkârcı topluluğa karşı bize yardım et!

KonuAçıklama
Ayetin SayfasıBakara Suresi, 285-286
ÖzetiMüslümanların Allah’tan istedikleri, onların inandıklarını teyit ettikleri ve Allah’a sığındıkları şeyler hakkında bilgi verir.
FaziletleriKötülüklerden, vesveseden ve şerden korur.
Tavsiye Edilen Okuma ZamanlarıSabah ve akşam namazlarından sonra, Yatağa giderken, Sıkıntılı ve endişeli anlarda okunur.
Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti Mucizesi Yaşayanlar

Bu tabloda dua hakkında genel bilgiler yer almaktadır. Yorum yaparak fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. 170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar da benzer etkilere sahiptir.

Puan
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

“Amenerrasulü 41 Kere Okumanın Fazileti Mucizesi Yaşayanlar” üzerine 7 yorum

 1. Hocam üzerinde büyü yada muska yapılmış ne yaptıysam üzerimdeki musibet kalkmadı hangi duayı okusam sürekli üzerimdeki musibet kalkar

  Yanıtla
  • Selamın aleyküm Kenan kardeşim. Öncelikle büyü bozmak için bir işlem yaptırmanı önermem. Çünkü büyü bozmak için karşı büyü yapılır. En güzeli, en sağlıklısı dualara sığınmaktır. Bunun için yapman gereken evinden ve dilinden duayı eksik etmemen. Bu konuda bizzat deneyimlediğim dualar var.
   Ayetel Kürsi,
   Felak Suresi,
   Nas Suresi.
   Bu üç dua büyüye, musibete ve cinlere karşı korur sizi. Ayrıca Youtube’dan rukye ayetleri açıp mutlaka evde dinleyin. Okuyabiliyorsanız okuyun. Kalın sağlıcakla, Allah sizi korusun.

   Yanıtla
 2. Hocam merhaba eşim çalışmıyor evde oturuyor .çok mutsuz 7 yıl önce battık ama halen eskide kaldı dayanacak dücüm kalmadı okuyorum sürekli ama beni de mafetti kendisini de kimsenin yanına girip çalışmam diyor

  Yanıtla

Yorum yapın

https://asiketmeduasi.com/