170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar

170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar – Ayete’l Kürsi Bakara Suresi’nin 255. Ayetidir. Ayete’l Kürsi 170 defa okumak gibi farklı sayılarda okunabilmektedir.

Bu dua Medine’de nazil olmuş olup pek çok fazilete sahiptir. Özellikle 5 vakit namaz ardından okunması önerilmektedir. Bunun pek çok fazileti olduğu için her Müslümana bilmesi ve okuması tavsiye edilmektedir.

Ancak unutulmaması gereken her duanın sadece sıkıntılı zamanlarda değil, düzenli bir şekilde okunmasıdır. Ayrıca hiçbir duayı lavabo ve banyo gibi uygunsuz yerlerde okumamak gerektiğine dikkat edilmelidir. Ayete’l Kürsi 170 defa okumak istiyorsanız bunları bilmek önerilmektedir. Peki, 170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar ne diyor?

170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar

170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar

İslam dininde çok sayıda dua mevcut olup bunların her birinin fazileti vardır. Bu bakımdan Müslümanlar bir duayı okumadan önce ya da okumaya başlayınca, ne gibi yararların olduğu sıklıkla sorulmaktadır. 170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar şu şekilde yorum yapmıştır:

170 kere Ayetel Kürsi okuduktan sonra evimdeki gerginlik hissi kayboldu. Ailemle aram daha iyi. 170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlardan biri de benim.

Ahmet Bey

İş yerinde sürekli başıma kötü şeyler geliyordu. 170 Ayetel Kürsi okuduktan sonra daha sakin ve dikkatli biri oldum gibi.

Elif Hanım

Dürüst olmak gerekirse, herhangi bir değişiklik hissetmedim. Belki de sabırla beklemem gerekiyor. 41 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar yorumlarını da daha önce okumuştum.

Yusuf Bey

Sürekli sağlık problemleri yaşıyordum, 170 kere Ayetel Kürsi okudum. Doktor muayenesi sonrası bir iyileşme gözlendi.

Zeynep Hanım

170 kere Ayetel Kürsi okuduktan sonra kendimi daha pozitif hissetmeye başladım. 170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar gibi ben de çok daha iyiyim.

Ömer Bey

Maddi sıkıntılar yaşıyordum, okuduktan sonra iş yerinden beklenmedik bir terfi aldım. Tesadüf olabilir ama benim için etkili oldu.

Derya hanım

Emlak işlerim tamamen tıkandı. Ayetel Kürsi’yi 170 kere okuduktan sonra bir hafta içinde evimi sattım.

Ayşe Hanım

Sınavlar için çok stresliydim. 170 kere okudum ve sınavı geçtim. İnanılmaz mutluyum.

Burak Bey

Korkularım ve kaygılarım için okudum. Biraz olsun içim rahatladı gibi. 170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar benim gibi hissediyor mu merak ediyorum.

Cem Bey

Eşimle aramızdaki sorunlar için okudum. Şu ana kadar bir değişiklik olmadı ama umutluyum.

Can Bey

Bence bu tür şeyler kişisel inançla ilgili. Ben olumlu etkiler gördüm ve mutluyum.

Emine Hanım

İş arıyordum ve sürekli reddediliyordum. 170 kere okuduktan sonra iş teklifi aldım. Şükürler olsun Rabbime.

Ali Bey

Kendimi kötü hissettiğim bir dönemde okudum. Manevi olarak daha iyi hissetmeye başladım.

Sibel Hanım

Kızımın sağlık sorunları için okudum. Hala tam anlamıyla iyileşmedi ama doktorlar durumunun daha iyi olduğunu söylüyor.

Mehmet Bey

Ayete’l Kürsi okuyanların yaşadıkları nasıl bulunur diyorsanız internet aracılığıyla kolay bir şekilde görmeniz mümkündür. Çünkü pek çok kişi okuma ardından tecrübelerini forumlarda, bloglarda paylaşabilmektedir.

Siz de 170 Ayete’l Kürsi mucizesi yaşayanlar gibi bunları deneyimlemek istiyorsanız düzenli bir şekilde okuyabilirsiniz.

170 Ayetel Kürsi Okuyanların Yorumları

170 Ayetel kürsi mucizesi yaşayanlar gibi bu etkiyi yaşamak istiyorsanız, özellikle İslam’da duaların makbul edildiği zaman dilimlerini bilmeniz önerilmektedir. Müslümanların bu gibi zamanlar geldiği vakit dua etmeyi unutmaması tavsiye edilir:

 • Seher vakti geldiği zaman
 • Kur’an-ı Kerim’in hatim edilmesi ardından
 • Kalbinde bir incelik hissedildiği vakit
 • Hastayken ya da sıkıntılı iken
 • Oruçluyken
 • Mübarek gün ve geceler geldiği zaman
 • Ezan okunurken, ezan ile kamet arasında
 • Namaz kılarken, secdedeyken ve namazlar ardından

Ancak sadece bunların dışında farklı zamanların da duaların makbul olduğu zamanlar dilimine olduğu unutulmamalıdır. Bu bakımdan gün içinde her ezan okunurken ya da her günün seher vakti geldiğinde özelikle Ayete’l Kürsi okunabilir. Kişi o an sıkıntıdaysa ya da hastaysa da bunu dua etmek için fırsat bilmelidir.

Lakin duayı sadece sıkıntılı zamanlarda etmemek gerektiği, sürekli Allahü Teala’ya el açıp yalvarmak gerektiği de unutulmamalıdır. Eğer bir şey dilemek için okuyacaksanız, Allahtan Yardım Duası (Allaha Sığınma Duası) da okunabilir.

170 Defa Ayete’l Kürsi Nasıl Okunmalı?

Ayete’l Kürsi 170 defa okumak zor değildir; sadece Ayete’l Kürsi’yi 170 kere okumanız gerektiği anlamına gelir:

 • Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyum.
 • Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd.
 • Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi.
 • Ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe
 • Vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm

Eğer Ayete’l Kürsi nasıl okunur bilmiyorsanız bu şekildedir. Ayrıca dini kitaplardan da bunları görmeniz mümkündür.

170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar
170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar

170 Ayetel Kürsi Fazileti

Ayete’l Kürsi 170 defa okumak oldukça faziletli bir iştir. Ancak Müslümanlar özellikle okumaya henüz başlamışsa bunları merak ederek sorabilmektedir. Bunun ardından ne gibi faziletleri olduğu sorusuna şu şekilde yanıt verilebilir:

 • Bir evde Ayete’l Kürsi okunmuşsa o eve şeytan giremez ya da büyü tutmaz
 • Sürekli bu duayı okumayı sürdüren kişi sadece dünyada değil aynı zamanda ahirette de büyük makamlara erişi
 • 170 defa okumanın yanı sıra, nimete 313 defa okuyup her okuyuşta hu diye üflerse nimet bereketlenir
 • Bu sureyi okumayı adet edinen kişinin, geçmişte işlediği günahlar affedilir
 • 7 kere okunup birincide sağına, ikicide soluna, üçüncüde önüne, dördüncüde arkasında, beşincide yukarı, altıncıda aşağı ve yedincide içine hu diyerek üflerse ve sonuncuda etrafını çevreleyecek biçimde üflerse melekler onu çevreler, böylece gün içinde kişiye bela da gelmez
 • Her namaz ardından bu dua okunmalıdır. Okuyan bireye cennetin sekiz kapısı açılmakta, kişi de istediğinden girmektedir.
 • Kişinin bir haceti, arzusu bulunuyorsa Ayete’l Kürsi okumak işin gerçekleşmesine vesiledir.

Bunun yanı sıra Ayete’l Kürsi 170 defa okumak farklı faziletlere de sahiptir. Siz de bunları Ayete’l Kürsi okuyanların yaşadıkları gibi görmek istiyorsanız, bunlar düzenli bir şekilde okunmalıdır. 40 Kere Okununca Kabul Olan Dua da oldukça faziletlidir.

170 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar SSS

170 Tane Ayete’l Kürsi Okunursa Ne Olur?

170 Ayete’l Kürsi okumanın pek çok fazileti vardır. Evinde bu Fatiha  ve bu duayı okuyan kişiye o gün cin ve şeytan zarar vermemekte, nazar da değmemektedir. Aynı zamanda bu dua Kur’an-ı Kerim’in dörtte biridir. Yatarken bu duayı okuma halinde şeytan da yaklaşamamaktadır. Farz namazlar ardından bu duayı eden kişi için, cennete girmesi için engel de bulunmaz. Bunların yanı sıra Ayete’l Kürsi’nin farklı faziletleri de yine vardır.

Her Gün Ayete’l Kürsi Okunursa Ne Olur?

Her gün Ayete’l Kürsi okuma gibi düzenli okumalar ile bu duanın fazileti görülebilmektedir. Aynı zamanda kişilerin dua okurken, inanması ve kalpten, salih bir şekilde okuması da unutulmamalıdır.

Dilek İçin Ayete’l Kürsi Kaç Kere Okunur?

Bir dilediniz varsa Ayete’l Kürsi gün içinde istediğiniz sayıda edilebilir. 7, 21, 170 ya da 313 gibi rakamlar ile bunu okumanız mümkündür. Dua kolay olduğu için rahatça ezberleyerek pek çok yerde edebilirsiniz.

Oyla
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

https://asiketmeduasi.com/