Acilen Evlenmek İçin Dualar

Acilen Evlenmek İçin Dualar – Evlenmek isteyen kişiler 21 günde evlenme duası hangisi diye sık sık sorar. Her ne kadar evlenmek kolay gibi düşünülse de bazen kişiler birbirini sevse, istese bile istese bile çok sayıda sorunla, engel ile karşılaşabilmektedir.

Eğer acilen evlenmek istiyorsanız, yöneltebileceğiniz bazı dualar ve sureler şunlardır:

  1. Fatiha Suresi: Evlilik niyetiyle Fatiha Suresi’ni okuyabilirsiniz. Bu sure, evlilik isteğinizin Allah’a ulaşmasına ve Rabb’inizin size yol göstermesine yardımcı olabilir.
  2. Yasin Suresi: Yasin Suresi, birçok dile ve anlama katkı sağlamaktadır. Evlilik arzunuzun gerçekleşmesi için Yasin Suresi’ni okuyabilir ve Allah’ın rahmetine ve lütfuna güvenebilirsiniz.
  3. Tesbih Namazı: Evlilik niyetiyle Tesbih Namazı kılabilirsiniz. Bu nafile namaz, sadece evlilik arzunuz için değil, genel anlamda dilek ve niyetleriniz için Allah’a yakarmanızı sağlayan bir ibadettir.
  4. İstihare Namazı: Evlilik kararı almadan önce, Allah’ın rızasını ve doğru yolunu bulmak için İstihare Namazı kılabilirsiniz. Bu namazda, Allah’a isteğinizi ve niyetinizi açıkça ifade edebilir ve evlilik konusunda doğru kararı almanız için rehberlik talep edebilirsiniz.

Acilen Evlenmek İçin Dualar

21 Günde Evlenme Duası

En kısa sürede evlenmek için okunabilecek pek çok dualar vardır. Evlilik hayali kuran Müslümanların bunları bilmesi, düzenli bir şekilde etmesi önerilir. Bunlardan biri  21 günde evlenme duası okumadır:

  • Bu dua için 21 gün boyunca düzenli olarak Taha suresini okumaya devam edilmelidir.
  • 3 kere Rahman suresi okumak, 11 defa salavat getirmek gerekir. Sonrasında duaya devam ederken 21 gün boyunca suya İnnâ Fetahnâ Leke fethan-mübina. Ve fütihatis-semâiü fekânet ebvabâ okunur. 101 defa bunu okumaya devam etmelidir
  • Kişiler duayı ettikten sonra suyu içmelidir.

Bunun yanı sıra 21 günde evlenme duası etmek isteyenler Rabbi Habli Minas Salihin de okuyabilir. Ek olarak aşağıdaki dua da yine bilinmesi, sık sık okunması tavsiye edilen bir duadır:

  • Rabbena heb lena min ezvacina
  • Ve zurriyyatina kurrete a’yunin
  • Vec’alna lil muttekine imama

Düzenli olarak bunu da okursanız, Allah’ın izniyle en kısa sürede hayırlı bir kısmet bulmanız mümkündür. Rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru da he Cuma günü okunmalı, ardından da iki rekat tevbe namazı kılınmalıdır.

En Kısa Zamanda Evlenmek İçin Esma

En kısa zamanda evlenmek için esma da okunabilir. Bunun için 99 kere Ya Fettah, Ya Habir ve Ya Habir isimleri günlük olarak tekrarlanmalı; 5 vakit farz namazları ardından söylenmelidir. Ek olarak Benim İçin Yansın Tutuşsun Duası da evlenmek için faydalıdır.

Ayrıca bir hacetiniz, arzunuz varsa buna yönelik olarak hacet namazı kılabileceğiniz de unutulmamalıdır. Bunun her rekatında okunan sureler şöyledir.

RekatEdilen Dua
Birinci Rekâtta Okunan DualarSübhaneke-Fatiha-3 Ayetel Kürsi
İkinci Rekat Okunan DualarSübhaneke-Fatiha-İhlas, Felak ve Nas
Üçüncü Rekat Okunan DualarSübhaneke-Fatiha-İhlas, Felak ve Nas
Dördüncü Rekat Okunan DualarSübhaneke-Fatiha-İhlas, Felak ve Nas

Bu namaz 2 rekat olarak kılınacaksa ikinci rekatta oturulduğu zaman Ettehiyyatü, Allahümme Sali-Barik, Rabbena duaları okunduktan sonra selam verilmektedir. Ancak dört rekat olarak kılacaksanız bu şekilde duaları okunur. Ayrıca 12 rekat olarak da kılınabilen bir namazdır.

Hacet namazı kılmadan önce gusül abdesti ve namaz abdestinin olması gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca 1 Günde Aşık Etme Duası da ihtiyaçlarınıza uygundur.

Acilen Evlenmek İçin Dualar
Acilen Evlenmek İçin Dualar

Acilen Evlenmek İçin Dualar SSS

Biriyle Evlenmek için Dua Etmek Mümkün Mü?

Her şeyi yaratan Allahü Teala olduğu için evlenmek istiyorsanız Allahü Teala’ya yalvarabilirsiniz. En kısa zamanda evlenmek için esma ve duaların sayısı oldukça fazladır.

21 Günde Evlenme Duası Ne Zaman Edilebilir?

21 günde evlenme duası gün içinde istenen her zaman, sıklıkla okunabilir. Ancak duaların makbul olduğu zamanları özellikle bilmek her Müslüman için tavsiye edilir. Bunlar geldiğinde dua etmeyi bir hazine olarak görmelidir.

Acilen Evlenmek için Dualar Ederken Nelere Önem Vermeli?

Acilen evlenmek için dualar temiz, ihlaslı bir kalp ile edilmelidir. Belirli bir kişi ile evlenmek ya da hızla evlenmek yerine, hayırlı bir kısmet dua ederken istenmelidir. Çünkü bir şeyin hayırlı olup olmadığını bilen Allahü Teala’dır.

Oyla
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın