1340 Elif Lam Mim Fazileti

1340 Elif Lam Mim Fazileti – Elif Lam Mim sırrı ve fazileti oldukça fazla olan bir duadır. Özellikle bu duanın sıkıntılardan kurtulmaya yardım ettiği belirtilmektedir.

Burada geçen Elif, Allahü Teala’nın isimlerinden bir tanesidir. Aynı zamanda Kur’an-ı Kerim’in de başında yer alan bir harftir. Kur’an-ı Kerim içerisinde 29 surenin bu harfler ile başladığı belirtilmektedir. Bazı surelerin başında müsahil bir ayetken bazılarında ayetin son bölümündedir. Söz konusu harfler müteşabih ayetlerden olmaktadır.

1340 Elif Lam Mim Fazileti

1340 Elif Lam Mim Nasıl Okunmalı?

1340 Elif Lam Mim fazileti daha iyi görebilmek için bu duanın nasıl okunabileceğinden önce, genel anlamda dua ederken nelere dikkat edilmesi gerektiği bilinmelidir:

Duaya euzü besmele ile başlanmalıdır. Allahü Teala’ya hamd ve peyhamber efendimize salat getirilmelidir.

 • Dua öncesinde tevbe ve istiğfar getirilmelidir.
 • Mübarek gün ve geceler geldiğinde dua etmek unutulmamalıdır.
 • Kişiler ihlaslı ve bilinçli bir şekilde dua etmelidir.
 • Dua etmek düzenli bir şekilde gerçekleşmelidir.
 • Dua ederken kabul edeceğine inanmalıdır.
 • Yalnızca Allahü Teala’ya dua edilmelidir.
 • Yalnızca sıkıntılı anlarda değil, dua her zaman okunmalıdır.
 • Kişiler korku ve ümit arasında dua etmeyi devam ettirmelidir.

Ayrıca dua sonunda âmin demek de unutulmamalıdır. Elif Lam Mim sırrı görebilmek için bu gibi konulara da dikkat edilmesi önerilmektedir. Eğer bu duanın nasıl okunacağını merak ediyorsanız şu şekildedir:

 • Elif Lam Mim. Zalikel kitabu lareybe fihi.
 • Hüdenil müttekin. Ellezine yu’minune bil gaybi ve yukimunesselate
 • Ve mimma rezeknahûm yünfikûn.
 • Vellezine yü’minune bima unzile ileyke
 • Ve ma unzile min kablike ve bil ahireti hüm yukinun.
 • Ulaike ala hüden min Rabbihim ve ulaike hüm-ül muhfilun.

Bu duayı pek çok din kitabında bulmanız mümkündür. Buradan da okumanız mümkündür. 1340 Elif Lam Mim, bu duanın 1340 defa okunması anlamını taşır.

1340 Elif Lam Mim Fazileti Nelerdir?

1340 Elif Lam Mim fazileti oldukça fazla olan bir duadır. Bir ay içerisinde bu sayının hedeflenmesi gerekir. Duanın faziletleri şu şekilde sayılmaktadır:

 • Kişinin daha huzurlu yarınlara ulaşmasını sağlamaktadır.
 • Haber bekleyen kişilerin okuması halinde, gelecek haberin olumlu olur.
 • Zorluklar yaşamış olsa da bu duayı okuyan kişilerin zaferle sonuçlanacağı söylenir.
 • Allahü Teala tarafından rızık kapıları açılarak dünyevi problemler yaşanmaz.
 • Sağlık ve şifa veren bir dua olup, bunu okuyan kişiler Allah’ın izniyle şifa bulur.

Bunun yan ısıra 1340 Elif Lam Mim fazileti arasında farklı sırlar da yer almaktadır. Bu bakımdan düzenli bir şekilde okunması tavsiye edilir.

Elif Lam Mim Sırrı Nedir?

Elif Lam Mim sırrı genel anlamda bu duayı okumanın faziletleri bakımından dile getirilir. Söz konusu faziletler de genel anlamda yukarıda verdiğimiz gibidir.

Bu dua Kur’an-ı Kerim’de Bakara Suresinin 1 ile 5. Bulunmaktadır.  Dua gün içinde her zaman edilebilmekte, okunabilmektedir. Ancak her zaman sessiz ve sakin bir ortamda bulunmanın daha rahat okumanıza yardım edeceği unutulmamalıdır.

Ancak duaların banyo ve tuvalet gibi yerlerde okunmamasına da özen göstermelidir. Ayrıca kişilere abdestli olması da tavsiye edilir.

Elif Lam Mim Zikri Okuyanlar

Elif Lam Mim zikri okuyanlar özellikle ne gibi faydaların görüldüğünü öğrenmek için sorulur. Bunları okumak için internete bakarsanız forumlardan, bloglardan ya da farklı sitelerden kolay bir şekilde ulaşmanız mümkündür.

Söz konusu görüşler arasında hayatının pozitif anlamda değişi gösterdiğini söyleyenler mevcuttur. Ruhsal sorunlardan kurtulduğu söylenmektedir. Bunun yanı sıra okumaya başladıktan sonra daha sağlıklı, huzurlu olduğunu, rızık kapılarının da açıldığını belirtenler bulunmaktadır.

Bir haber almadan önce bunu okuduğunu, böylece haberin içini ferahlatarak haberin de olumlu olduğunu belirtenler de mevcuttur. Yine dualar ile şifa bulduğunu belirtenler de yer almaktadır. Elif Lam Mim Zikri okuyanlar ayrıca farklı yorumları da gerçekleştirebilmektedir.

1340 Elif Lam Mim Fazileti
1340 Elif Lam Mim Fazileti

Elif Lam Mim Dilek Duası

Elif Lam Mim dilek duası yukarıda verdiğimiz gibi kolay bir şekilde okunabilir. Elif Lam Mim sırrı düzenli bir şekilde okumaya devam edilerek görülebilir. Özellikle duaların makbul olduğu zamanlar geldiğinde bunu okumak değerli kabul edilmelidir.

Eğer duaların makbul olduğu zamanlar nedir diyorsanız bunun arasında ezanların okunması, seher vakti dahil pek çok durum vardır. Bunları bilmek, makbul dualar etmenize olanak tanır.

1340 Elif Lam Mim Fazileti SSS

Elif Lâm Mîm Suresinin Faydaları Nelerdir?

Elif Lam Mim sırrı oldukça fazla olan bir duadır. Şifa, huzur ve rızkın artması bunlardan bazılarıdır.

Elif Lâm Mîm Zikri Nasıl Yapılır?

Elif Lam Mim zikri dini kitaplardan ya da Kur’an-ı Kerim üzerinden bulunarak okunabilir. Aynı şekilden internetten görülmesi de mümkündür.

Elif Lâm Mîm Sırrı Nedir?

Elif Lam Mim sırrı bu duanın faziletlerini anlatmak için söylenmektedir. Kişiye huzur vermesi, rızkının artması onlardan bazılarıdır.

Elif Lâm Mîm Nerede Okunur?

Elif Lam Mim suresi her zaman her yerde okunabilir; ancak tuvalet ve banyo gibi yerlerde okumamaya özen göstermelidir. Ayrıca duaların makbul olduğu zamanlarda el açmayı da unutmamak gerekir.

Puan
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın