En Şiddetli İntikam Duası

En Şiddetli İntikam Duası okumak genellikle haksızlığa uğrayan kişiler tarafından sorulmaktadır. Bu gibi bir durumda okuyabileceğiniz pek çok dua vardır. Bunların neler olduğuna geçmeden önce, uğradığınız haksızlığa yönelik olarak hacet namazı kılabilir, Allahü Teala’ya dua edebilirsiniz.

En Şiddetli İntikam Duası Nedir?

En şiddetli intikam duası Hud suresi 103. ayettir. İnne fi zalike le ayeten li men hafe azabel ahıreh, zalike yevmun mecmuun lehun nasu ve zalike yevmun meşhud. şeklinde okunmaktadır. Anlamı ise şu şekildedir;

Şüphesiz ki bunda, ahiret azabından korkanlar için elbette ayet (ders) vardır. O gün, bütün insanların bir araya toplandığı bir gündür ve o gün (herkes için) şahit kılınmış bir gündür.

Ayrıca hacet duasıyla da en şiddetli intikam duası okunabilmektedir. Eğer daha önce hacet namazı kılmamışsanız bunun hangi rekatında nelerin okunduğunu dini kitaplardan bulmanız mümkündür. Namaz 2 ya da 4 rekat olarak kılınabilmekte olup; hem normal hem de gusül abdestinin olması gerekir.

Duaları ederken de özen gösterilmesi gereken bazı hususlar yer almaktadır. Kişiler sessiz ve sakin bir yere gitmelidir. Böylece daha rahat ve huzurlu bir şekilde dua edilebilir. Belasını bulması için dua okumak isteyenler dua etmeyi sürekli yapmayı, inanarak okumalıdır.

Eğer bu kişi size iftira atmışsa ve itiraf ettirerek intikam almak istiyorsanız, Gerçeği İtiraf Ettirme Duası da okuyabilirsiniz.

En Şiddetli İntikam Duası

Belasını Bulması İçin Dua

İnsanlar başlarına bir haksızlık geldiği zaman en şiddetli intikam duası nasıl edilir sorusunu da sıklıkla sormaktadır. Bunun için bir dua aşağıda olduğu gibidir:

 • Ve zennûni iz zehebe mugâdıben fe zanne
 • En len nakdire aleyhi fe nâdâ fiz zulumâti en lâ ilâhe illâ
 • Ente subhâneke innî kuntu minez zâlimîn(zâlimîne).

Düzenli olarak bu duayı okumayı sürdürmek önerilmektedir. Ayrıca Peygamber Efemdiniz, kişi kendini sıkıntılı hissettiği zaman şu duayı etmeyi de söylemiştir:

 • La ilahe illallahül’azim-ül-halim
 • La ilahe illallahü Rabbül-Arş-il’azim la ilahe illallahü
 • Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerim.

Ah çıkması için dua arıyorsanız, bu iki dua etmeniz önerilen dualar arasındadır.

İsteğinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, Saniyede Kabul Olan Dua da iyi gelecektir.

Ah Çıkması İçin Dua

Her ne kadar kişiler istemese de zaman zaman haksızlıklara uğranabilmektedir. Bu gibi durumlarda hangi duaların okunabileceği de doğal bir soru işareti oluşturmaktadır. Ah çıkması için dua yukarıdakiler gibi edilebilir. Bunun yanı sıra Cuma günü yatsı namazı ardından kıbleye karşı oturabilir. Ardından da mümkün olduğu kadar fazla Ya Latif esmasını dile getirebilir.

Ardından da Salavatı Fatih’i de çok kere okursa haksızlık yapan kişi yaptığı hatayı anlayabilir ve kalbi de yumuşayabilir. Ayrıca haksızlığa uğrayan birey, ona zulmeden kişiden korunabilmek için Ya Müntekim Celle Celalüh de okuyabilir.

En Şiddetli İntikam Duası
En Şiddetli İntikam Duası

Hakkımı Almak İçin Dua

Hakkımı almak için dua olarak ne okuyabilirim diyorsanız bunlardan bir tanesi de zalimi duası denmektedir. Bu dört bölümden meydana gelmekte olup aşağıda olduğu gibidir:

 • Bismillahirrahmanirrahim
 • Ya Kahhâr, İy yemsesküm karhun fe kad messel kavme karhum mislüh ve tilkel eyyamü nüdavilüha beynen nas ve li ya’lemellahüllezıne amenu ve yettehıze minküm şüheda vallahü la yühıbbüz zalimın.
 • Ya Celil, Ve la tatrudillezıne yed’une rabbehüm bil ğadati vel aşiyyi yürıdune vecheh ma aleyke min hısabihim min şey’iv ve ma min hısabike aleyhim min şey’in fe tatrudehüm fe tekune minez zalimın.
 • Ya Dâr, Ve le in eteytellezıne utül kitabe bi külli ayetim ma tebiu kıbletek ve ma ba’duhüm bi tabiın kıblete ba’d ve leinitteba’te ehvaehüm mim ba’di ma caeke minel ılmi inneke izel le minez zalimın.
 • Ya Müntakim, Fe raceu ila enfüsihim fe kalu inneküm entümüz zalimun.

Bunu okuduktan sonra da amin denmekte, böylece en şiddetli intikam duası da tamamlanmaktadır. Eğer bu gibi duaları ne zaman okuyabileceğinizi, zikirleri ne zaman edebileceğinizi düşünüyorsanız gün içerisinde istediğiniz anda okumanız mümkündür. Bu bakımdan herhangi bir zaman sınırlaması yer almamaktadır.

Bunun dışında kişiler Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra ya da vakit namazları kıldıktan sonra da kendisine haksızlık yapan, zulmeden kişilere yönelik dua etmesi de mümkündür. Duaların makbul olduğu anlarda bunlar aksamamalıdır.

Oyla
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

“En Şiddetli İntikam Duası” üzerine 2 yorum

  • Merhaba, hayır amaçlı yayın yapıyoruz. Herhangi bir beklentimiz bulunmamakta. Bu nedenle yorumda sorununuzu dile getirirseniz, elimizden geldiğince yardımcı olmak isteriz size.

   Yanıtla

Yorum yapın