Saniyede Kabul Olan Dua

10 saniyede kabul olan dua nasıl edilir? İnsanların gerçek olmasını istediği pek çok dileği ve arzusu vardır. Ancak bunların ne olduğu kişiden kişiye göre değişmektedir; bazı kişiler işe girmek için dua ederken bazıları da evlenmeyi arzular. Aynı şekilde öğrenciler de bir sınavda başarılı olmayı isteyebilir. Siz de bu gibi durumlarda kabul edilen dua arıyorsanız, unutmamanız gereken her şeyi yaratanın Allahü Teala olduğu, her şeyin onun izniyle gerçekleştiğidir.

Bu kapsamda edebileceğiniz pe çok dua olsa da öncesinde bazı şeyler bilinmelidir. Tüm duaları okurken kişiler düzenli şekilde okumalı, salih ve kalpten dua etmelidir. Ayrıca kişilerin dua ettiği şeye yönelik de çalışmalıdır. Yani sınavdan başarılı olmak isteyen bir öğrenci ders çalışmalı, iş bulmak isteyen kişi ise iş aramalıdır. Araba almak isteyenler de buna yönelik çalışmalı ve birikim yapmalıdır.

Bu esnada 10 saniyede kabul olan dua ederseniz, Allah’ın izniyle muradınıza kavuşmanız mümkün olabilir.

Saniyede Kabul Olan Dua Nasıl Edilir?

10 saniyede kabul olan dua hangisi? Ne okunabilir? Bu kapsamda kişiler ellerini açarak bildiği tüm duaları ezbere okuyabilir. Ancak bu duaların ne olduğuna geçmeden önce büyünün İslam dininde haram olduğunu Müslümanlar unutmamalı, dolayısıyla bu yöntemlere başvurmamalıdır.

Hangi duaları edebileceğinize bakacak olursa bunlardan bir tanesi aşağıda olduğu gibidir. Latin harfleri ile okunuşu oldukça kolaydır:

 • Allahumme inni es’elüke bienne
 • leke’l-hamdu la ilahe illa entel Hannanül Mennan
 • Ya Bedi’assemavati vel-ardı ya Zelcelali vel-ikram
 • Es’elükel cennete ve euzu bike minennari

10 saniyede kabul olan dua olarak bu edebileceğiniz dualar arasındadır. Bunu inanarak okursanız Allahü Teala’nın izniyle muradınıza kavuşmanız da mümkündür.

10 Saniyede Kabul Olan Dua

10 saniyede kabul olan dua kapsamında okunabilecek pek çok dua vardır. Eğer yukarıda verdiğimizin dışında ne okuyabileceğinizi merak ediyorsanız yine Latin harfleri ile verdiğimiz aşağıdaki duaya bakabilirsiniz:

 • Ya ‘İmade men la ‘imade leh
 • Ya Senede men la senede leh. Ya Zühra men la zühra leh
 • Ya Giyaşe men la ğiyaşe leh. Ya Hırze men la hırze leh
 • Ya Fahra men la fahra leh. Ya ‘İzze men la ‘izze leh
 • Ya Mu’îne men la mu’îne leh. Ya Enîse men la enîse leh
 • Ya Gunyete men la gunyete leh Sübhaneke
 • Ya la ilahe illa ente’l-ema-ne’l-emane
 • hallisna mine’n-nar

Tıpkı yukarıdaki gibi bunu da 10 saniyede kabul olan dua olarak etmeniz mümkündür.

58 Saniyede Kabul Olan Dilek Duası

Her insan dileğinin en kısa sürede kabul olmasını ister. 10 saniyede kabul olan dua da bunun için sorulur. Yukarıda verdiğimiz duaların yanı sıra kişilerin bilmesi gereken bazı noktalar da vardır. Bunları bilmek makbul dualar etmeniz için önemlidir:

 • Kişiler dillerini kötülüklerden korumalıdır.
 • Kişiler kendilerini haramdan korumaya dikkat etmelidir.
 • Dua edilen ortam temiz ve uygun olmalıdır.
 • Hem erkekler hem de kadınlar dua etmeden önce uygun biçimde giyinmelidir.
 • Dua esnada eller semaya açılmalıdır. Tamamlanınca da yüze sürülmelidir.

Tüm bunlar 10 saniyede kabul olan dua çerçevesinde önem taşımaktadır. Bunlara dua etmeden önce özen göstermek her Müslüman için şarttır.

5 Dakikada Kabul Olan Dua

5 dakikada kabul olan dua etmek istiyorsanız hacet namazı kılmanız da mümkündür. Böylece Allah’ın izniyle dualarınız da makbul olabilir. Söz konusu namaz 2, 4 ya da 12 rekat şeklinde kılınabilmektedir.

Özellikle daha önce hacet namazı kılmayan kişiler bunun nasıl kılındığı konusunda soru işaretlerine sahip olabilir; ancak oldukça kolaydır. Hacet namazının nasıl kılındığını rekât rekât din kitaplarında kolayca bulmanız mümkündür. Ancak hacet namazı kılmadan önce namaz abdesti almanın ve namaz kılmanın şartlarını yerine getirmenin gerektiği de unutulmamalıdır. Yani gusül abdestinin de olması gerekir.

Saniyede Kabul Olan Dua
Saniyede Kabul Olan Dua

Anında Kabul Olan Dua

10 saniyede kabul olan dua farklı şekillerde edilebilir. Yukarıda verdiğimiz duaların ve metotların herhangi birini kullanabilir, böylece Allahü Teala’ya yalvarabilirsiniz. Bunları istediğiniz herhangi bir zamanda okumanız mümkündür; ancak özellikle banyo gibi yerlere karşı dikkatli olunmalıdır.

Ayrıca kişiler İslam dininde duaların makbul olduğu zamanların olduğunu da bilmelidir. Bunlar geldiğinde dua etmek bir hazine kabul edilmelidir.

Saniyede Kabul Olan Dua SSS

Ne İstersen Hemen Kabul Olan Dua?

Kabul olmasını istediğiniz duanız varsa bunu temiz ve salih bir kalple etmeniz gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca ne istediğiniz de önemlidir. Yani istediğiniz haram olmaması, günah olmaması gerekir.

Dua En Hızlı Nasıl Kabul Olur?

Dualarınızın hızlı bir şekilde kabul olmasını istiyorsanız edebileceğiniz pek çok dua vardır. Tüm bunlar düzenli şekilde okunursa Allah’ın izniyle dualarınız da makbul olabilir.

Bir Şeyin Olması İçin Hangi Dua Okunur?

Kabul olmasını istediğiniz bir duanız varsa bunun için hacet namazı kılmanız da mümkündür. Bu namazın nasıl kılındığına din kitaplarından ulaşılabilir.

Allah Hangi Duaları Geri Çevirmez?

Dua ederken, isteğinizin günah olmaması ya da haram olmaması gerekir.

Puan
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

“Saniyede Kabul Olan Dua” üzerine bir yorum

Yorum yapın