Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Okunacak Dua

Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Okunacak Dua, oldukça etkilidir. İkna etme duası fikrini değiştirmek için birebirdir. Öyle etkilidir ki, kişi ne karar verdiğini bile unutur. Ancak bunu dikkatli ve eminseniz okumalısınız. Zira anında etki eder, Allah’ın izniyle de isteğinize kavuşursunuz.

Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Okunacak Dua

Allah’u Teala birine zarar vermeyi yasaklamıştır. Eğer bunu zarar vermek ya da kötü ameller için yapacaksanız geri dönme riski bulunmaktadır.

Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Okunacak Dua şu şekildedir;

Arapçası:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

اللَّهُمَّ يَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَالْأَبْصَارِ، يَا مُدَبِّرَ اللَّيْلِ وَالنَّهَارِ، يَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَالْأَحْوَالِ، حَوِّلْ قَلْبَ فُلَانٍ (الشخص الذي تريد إقناعه) عَنْ فُلَانٍ (الشخص الذي يسبب لك المشاكل) إِلَى مَا تُحِبُّ وَتَرْضَى، بِرَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ

Okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme ya mükallibel kulûb ve’l-ebsâr, ya müdebbire’l-leyli ve’n-nehâr, ya muhavvilel havli ve’l-ahvâl, havvil kalbe fulan (kişinin adı) an fulan (sorunun kaynağı olan kişinin adı) ile mâ tehibbu ve terdâ, bi rahmetike yâ erhamerrahimîn

Anlamı:

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

Ey kalpleri ve gözleri evirip çeviren Allah’ım, Ey geceyi ve gündüzü yöneten Allah’ım, Ey halleri ve durumları değiştiren Allah’ım, (Kişinin adı)’nın kalbini (sorunun kaynağı olan kişinin adı)’ndan, senin sevdiğin ve razı olduğun şeye çevir, Ey merhametlilerin en merhametlisi

Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Okunacak Dua
Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Okunacak Dua

Bir İnsanın Fikrini Değiştirmek İçin Dua

Bir İnsanın Fikrini Değiştirmek İçin Dua okumak, hiç şüphesiz en hayırlısıdır. Allah-u Teala isteklerinizi gören ve duyandır. Bu nedenle bir işe kalkışmadan önce ondan istemek makbuldür. Eğer İkna Etme Duası okuyacaksanız, mutlaka öncesinde niyet etmeniz gereklidir. Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Okunacak Dua şu şekildedir;

Niyet:

Bu duayı, karşımdakinin benim istek ve taleplerimi kabul etmesi için Allah’a yalvarmak için ediyorum.

Dua:

Ya Vedud, Ya Cami, Ya Müheymin, Ya Fettah, Ya Rezzak, Ya Latif, Ya Habir, Ya Kadir, Ya Rahim, Ya Vehhab, Ya Kerim, Ya Rahman.

Ey sevgiyi ve muhabbeti veren, ey her şeyi bir araya getiren, ey her şeyi koruyan, ey işleri açan, ey rızık veren, ey yumuşak huylu, ey her şeyi bilen, ey her şeye gücü yeten, ey merhametli, ey çok veren, ey cömert, ey merhametlilerin en merhametlisi.

Sen (Kişinin İsmi) kararını değiştir, en hayırlısına karar vermesini sağla Ya Rabbim. Hiç şüphesiz sen ol dersin ve oluverir. Sen duamı kabul eyle, Amin.

Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Okunacak Dua

Birini İkna Etmek İçin Dua Hangisidir?

İkna Etme Duası, birden fazla şekilde edilebilmektedir. Önemli olan sizin niyetiniz ve samimiyetinizdir. Eğer yakınınızda ya da uzağınızda olan Birini İkna Etmek İçin Dua okuyacaksanız; yukarıda verdiklerimizin yanı sıra bazı sureleri de okuyabilirsiniz. Örneğin

  • 3 Kere Fatiha Suresi
  • 3 Kere Ayetel Kürsi
  • 3 Kere İhlas Suresi
  • 3 Kere Felak Suresi
  • 3 Kere Nas Suresi okuyabilirsiniz.

Saniyede Kabul Olan Dua da ilginizi çekebilir.

Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Okunacak Dua
Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Okunacak Dua

Ayrıca Duha ve Tarık Suresi de isteklerin gerçekleşmesi için etkilidir.

İkna Etme Duası Nasıl Okunmalı?

Birini Kararından Vazgeçirmek İçin Okunacak Dua, mutlaka iyi niyetle okunmalıdır. Ayrıca 2 rekat namaz sonrası okunması da faziletlidir. Bunun için ilk olarak niyet etmeli, ardından namaza durmalısınız. 2 rekat namaz sonrasında ise, İkna Etme Duasını okumalısınız. Allah’ın da izni ve rahmeti ile istediğinize bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Karşındaki kişiyi ikna etmek için hangi esma okunur?

Karşındaki kişiyi ikna etmek için Ya Vedud, Ya Cami, Ya Rahman, Ya Rahim esmalarını okuyabilirsiniz.

En çaresiz anda okunacak dua kaç kere okunmalı?

En çaresiz anda okunacak dua, “La ilahe illallahül melikül hakkul mübin” duasıdır. Bu dua, Allah’tan başka ilah olmadığına, O’nun mülkünün mutlak ve hak olduğuna, O’nun apaçık gerçek olduğuna inanmayı ifade eder.

Bir şeyin olmasını çok istiyorsak hangi duayı etmeliyiz?

Bir şeyin olmasını çok istiyorsak, “Ya Rabbi, (istediğiniz şey), senin rızan için olsun. Eğer benim için hayırlıysa, onu bana nasip eyle. Eğer hayırlı değilse, onu benden uzak eyle.” şeklinde dua etmeliyiz. Bu duayı samimi bir şekilde ve inançla okumak önemlidir.

Puan
Neriman Aydın

Bir isteğimiz varsa, evvela Allah-u Teala'dan istemeliyiz. Bunun da en güzel yolu dualardır. Ben Neriman kardeşiniz olarak faziletli bu duaları sizlere ulaştırmak için buradayım. Sormak istediklerinizi yorum bölümünden sorabilir ve cevap alabilirsiniz.

Yorum yapın

https://asiketmeduasi.com/