Berhetiyye Duası Okuyanların Yorumları

Berhetiyye duası okuyanların yorumları nasıl?İslam dininde pek çok dua yer almakta olup Müslümanlar bunları sık sık etmektedir. Söz konusu dualardan bir tanesi de Berhetiyye olarak bilinmektedir. Bu duayı bugüne kadar okumuş olan ve hala da okuyan birçok insan vardır.

Söz konusu kişiler Müslümanlar tarafından özellikle ne gibi etkiler gördüklerini bilmek, öğrenmek için sıklıkla sorulmaktadır. Genel anlamda bunları internet üzerinden araştırırsanız gerek sözlüklerde gerekse bloglarda bunları görmeniz ve okumanız mümkündür.

Ancak öncelikle bilmeniz gereken Berhetiyye duası için alimler sahih kaynaklarda böyle bir dua bulamadıklarını, bu bakımdan itibar edilmemesi gerektiğini söylemektedir. Dolayısıyla her zaman sahih kaynaklarda olan dualara bakmak önerilmektedir. 11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları da oldukça fazladır.

Berhetiye Duası Ne Demek?

Berhetiyye duası ne demek bakıldığı zaman, bunun musibet ve sıkıntılarla mücadele etmek, rahatsızlıklarla mücadele etmek gibi amaçlarla okunduğu söylenmektedir. Özellikle kötü enerjiler ve negatif düşüncelerden muhafaza etmek için edildiği belirtilmektedir.

Bunu okumanın gerek metin üzerinden gerekse ezberden olabileceği açıklanmaktadır. Ne zaman edilebileceği konusunda kesin bir dilim söylenmeden, günün herhangi bir anında herhangi bir sayıda okunabileceği de söylenmektedir. Alacağını Almak İçin Okunacak Dua Tecrübe Edilmiş da sıklıkla tercih edilmektedir.

Berhetiyye Duası Okuyanlar

Berhetiyye duası okuyanlar buna dair farklı yorumlar yapmaktadır. Bunlardan bazı kişiler işlerinde daha fazla başarı elde etmeye başladığını, daha bereketli bir dönem geçirdiğini söylemektedir. Benzer bir şekilde düzenli olarak okuduğunda evdeki huzur ve bereketin arttığını belirtenler de yer almaktadır.

Ailesi ile daha sıkı bağ kurduğunu, hayatında daha olumlu bakış açıları yakaladığını söyleyenler de yine görülmektedir. Okuduğu zaman manevi anlamda bir huzur hissettiğini, daha çok pozitif enerji kazandığını ve olumlu manada hayatında değişimler olduğunu söyleyenler de yer almaktadır.

Tüm bunların yanı sıra Berhetiyye duası okuyanların yorumları, internet üzerinden farklı şekillerde görülebilmektedir.

Berhetiyye Duası Okunuşu

Berhetiyye duası okunuşu  nasıl? Bu duanın okunuşunu oldukça uzun olup pek çok kaynakta yer alır. Okumaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken konular üzerine şunlar söylenir:

  • Duaya başlamadan önce abdest alınması belirtilmektedir.
  • Genellikle sabah ve akşam saatlerinde okunduğu söylenir.
  • Sessiz bir ortamda dikkatli bir şekilde edilmesi belirtilir.
  • İçten ve samimi bir şekilde dua etmek sürdürülmesi önerilir.

Berhetiyye duası nasıl okunur diyenlerin, genel anlamda bunlara özen göstermesi gerektiği söylenmektedir.

Berhetiyye Duası Okuyanların Yorumları
Berhetiyye Duası Okuyanların Yorumları

Berhetiyye Duası Fazileti

Her duanın fazileti vardır. Bu bakımdan Müslümanlar bir duayı etmeye başlamadan önce, okuduğu durumda ne gibi faziletleri göreceğini sıklıkla sormaktadır. Berhetiyye duası fazileti de bu bakımdan merak edilen bir konudur.

Bu duanın gerek maddi gerekse manevi anlamda pek çok yarara sahip olduğu açıklanmaktadır. Öncelikle kişinin kalbini ve zihnini huzura erdirdiği belirtilir. Düşüncelerin sakinleşmesine, içsel bir huzurun elde edilmesine olanak tanıdığı; böylece kaygı, stres ve negatif düşünceler de uzakta kaldığı söylenmektedir.

Bunun aynı zamanda kişinin ruhsal gelişimine de katkı sağladığı söylenmektedir. Hayatına bolluk ve bereket getirerek; böylece maddi gereksinimlerin karşılanmasına, refah düzeyinin yükselmesine olanak tanıdığı açıklanmaktadır. Düzenli bir şekilde bu dua okunmaya devam edilirse sadece iş hayatında değil, aile hayatında da daha fazla başarı elde edebileceği belirtilmektedir.

Bununla birlikte yorumlar arasında duayı okuduğu zaman vizyonlar görmeye başladığını, olmayan sesler duymaya başladığını ve oldukça korkunç olduğunu söyleyenler de yer almaktadır. Bu gibi durumlar Berhetiyye duası zararları arasında yer alabilir.

Bahsettiğimiz gibi alimler böyle bir dua bulamadığını söylediği için itibar edilmemesi önerilmektedir. Dolayısıyla dua etmek istiyorsanız her zaman sahih kaynaklarda da bulunan duaları okumak tavsiye edilmekteir.

Oyla
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın