Ayetel Kürsi İle Barışma Duası (Denenmiştir) En Etkili

Ayetel Kürsi İle Barışma Duası denenmiştir ve birçok kişi faziletlerini görmüştür. En etkili olan bu kelamlar, iki kişinin birbirine yakınlaşmasını da sağlamaktadır. Ancak okumadan önce yapılması gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Çok güçlü, en etkili denenmiş barışma duası. Anında kavuşun!

Ayetel Kürsi İle Barışma Duası Nasıl Okunur?

En etkili barışma duası olan Ayetel Kürsi’yi okumak için, öncelikle abdest alınmalıdır. Abdest alındıktan sonra ise niyet edilmeli ve mümkünse 2 rekat namaz kılınmalıdır. Ayetel Kürsi İle Barışma Duası okumadan önce şu şekilde niyet edilmelidir;

“Allah’ım, sen Ayetel Kürsi’nin hürmetine, beni küs olduğum (kişinin ismi) ile barıştır. Aramızdaki dargınlığı gider ve bizi barış içinde bir araya getir. Bizi, senin razı olduğun kullarından eyle. Amin.”

Ardından da 3 kere Ayetel Kürsi okunmalıdır.

Allahu la ilahe illa huve l-hayyu l-kayyum,

la ta’huzuhu sinetun ve la nevm,

lehu ma fis semavati ve ma fil ard,

men zellezi yeşfe’u indehu illa bi iznih,

ya’lemu ma beyne eydihim ve ma halfehum,

ve la yuhitune bi şey’in min ilmihi illa bi ma şa’,

vesi’a kursiyyuhus semavati vel ard,

ve la yeûduhu hıfzuhuma, ve huve l-aliyyul azîm.

Ayetel Kürsi İle Barışma Duası (Denenmiştir) En Etkili

Anlamı:

Allah, kendisinden başka ilah olmayandır.

Diridir, kayyumdur. Kendisine ne uyku gelir ne de uyuklama.

Göklerde ve yerdekilerin hepsi O’nundur.

İzni olmadan O’nun katında kim şefaat edebilir?

O’nun önlerindekini de arkalarındakini de bilir.

O’nun ilminden, dilediği dışında hiçbir şeye vakıf olamazlar.

O’nun kürsüsü gökleri ve yeri kaplamıştır.

Gökleri ve yeri korumak O’na ağır gelmez. O, yücedir, büyüktür.

Ayetel Kürsi İle Barışma Duası (Denenmiştir) En Etkili

Ayetel Kürsi, Kur’an-ı Kerim’in en faziletli ve en kıymetli ayetleri arasında yer alır. Barışma Duası Denenmiştir ve fayda görenler oldukça fazladır. Bu ayet Allah’ın varlığını, birliğini, kudretini ve azametini ifade eden önemli bir kelamdır. Faziletleri arasında, okuyan kişiye Allah’ın koruması altına girmesi, şeytanın şerrinden korunması, sıkıntıların giderilmesi, rızkın artması, ilim ve hikmet sahibi olunması gibi birçok faydalar sayılmıştır.

Ayetel Kürsi ile barışma duası, bir kişinin kendisiyle küs olan biriyle barışmak için okuyabileceği bir duadır. Bu dua faziletlerinden yararlanmak ve Allah’ın yardımını dilemek için okunur.

41 Ayetel Kürsi Mucizesi Yaşayanlar başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

En Etkili Barışma Duası

En Etkili Barışma Duası Hz. Muhammed’in (s.a.v.) öğrettiği bir duadır. Dargın olan kişiler bu duayı okuyarak Allah’tan yardım isteyebilirler. Dua, her gün sabah ve akşam üç defa okunabilir. Ayrıca, dua okurken kişinin içtenlikle ve samimi bir şekilde Allah’a yönelmesi önemlidir.

Arapçası:

اللهم إني أسألك باسمك العظيم الأعظم، الذي إذا دعيت به أجبت، وإذا سئلت به أعطيت، أن تصلح ذات بيني وبين فلان بن فلان، وتألف بين قلوبنا، وتزيل عنا جميع ما يفرق بيننا، برحمتك يا أرحم الراحمين.

Okunuşu:

Allahümme inni es’elüke bi-ismike’l-azim’il-a’zam, ellezi iza du’ite bihi acgabet, ve iza se’ilte bihi a’tayte, en teslih zâte beyni ve beyne fulan bin fulan, ve te’alif beyne kulubina, ve tezile anna cemî’a ma yefarriqu beynena, bi-rahmetike ya erhamerrahimin.

Anlamı:

“Ey Allahım! En yüce ve en büyük isminle sana sesleniyorum. Bu isminle dua ettiğimde kabul edersin, bu isminle senden bir şey istediğimde verirsin. Arasında düşmanlık bulunan benim ve falan oğlu falan arasında sulh ve barışı sağla, kalplerimizi birleştir, aramızdaki bütün ayrılıkları gider. Ey merhametlilerin en merhametlisi, bize rahmetinle muamele et.”

En Etkili Barışma Duası olarak okuyacaklarınızın hepsi, Allah’ın izniyle gerçekleşir. Dolayısıyla isteklerinizi Ondan dilemeniz gerekir. Bu nedenle temiz, inançlı, abdestli ve iyi niyetli şekilde huzuruna çıkmanız en hayırlısı olacaktır. En Etkili Barışma Duası yukarıda yer almaktadır. Ayrıca bu kelam yani Barışma Duası Denenmiştir. Kısa sürede Allah’ın da izniyle etki etmektedir.

Barışma Duası Denenmiştir

En Etkili Barışma Duası, temiz niyetle edilmelidir. Eğer yeniden bir araya gelme amacınız karşı tarafa zarar vermekse, günaha girebilirsiniz. Zira Barisma Duasi yalnızca iyi niyetle edilmelidir. Ayetel Kürsi İle Barışma Duası okuyarak amacınıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alanları da okuyabilirsiniz.

Barışma duası olarak en çok bilinen dualardan biri Hz. Yusuf’un duası olarak bilinir. Bu dua, Kur’an-ı Kerim’de Yusuf Suresi’nde geçmektedir. Dua şu şekildedir:

“Rabbena la tezerni ferda ve ente hayrul varisîn.”

Türkçe anlamı ise şu şekildedir:

“Ey Rabbimiz! Beni tek başıma bırakma, sen varislerin en hayırlısısın.”

Bu duayı, dua eden kişinin sevdiği kişiyle barışması için okuması tavsiye edilir. Dua, günde 7 defa okunmalıdır.

Diğer Barışma Duaları

Barışma duası olarak okunabilecek diğer dualar şunlardır:

  • Fatiha Suresi
  • Ayetel Kürsi
  • Amanerrasulü
  • Kafirun Suresi
  • İhlas Suresi
  • Felak Suresi
  • Nas Suresi

Bu duaları, günde 313 defa okumak tavsiye edilir.

Ayetel Kürsi İle Barışma Duası (Denenmiştir) En Etkili
Ayetel Kürsi İle Barışma Duası

Ayetel Kürsi İle Barışma Duası (Denenmiştir) En Etkili SSS

Barismak İcin Hangi Sure Okunur?

Barismak için okunacak sureler Nas, Felak, İhlas ve Ayetel Kürsi olarak bilinmektedir. Ayrıca diğer kelamlar da okunabilir.

7 Gün Ayetel Kürsi Nasıl Okunur?

7 gün boyunca 2 rekat namazdan sonra niyet ederek okuyabilirsiniz.

Ayetel Kürsi Okuduktan Sonra Nasıl Dua Edilir?

Okuduktan sonra ya da okumadan önce niyet edebilirsiniz. İçtenlikle temiz niyetle başlamanız makbuldür.

Ayet El Kürsi Kaç Kere Okunmalı?

Genellikle 7 kere okunması tavsiye edilse de, istediğiniz kadar okuyabilirsiniz. Bunun için bir sınır belirlemek doğru olmayacaktır.

Puan
Selma

Ben Selma. Duamucizesi.com'un editörüyüm. Yorum yaparak soru sorabilir, fikir alabilirsiniz. Allah (C.C) hep sizinle olsun. Rahmeti ve bereketi üzerinizden eksik olmasın.

“Ayetel Kürsi İle Barışma Duası (Denenmiştir) En Etkili” üzerine bir yorum

Yorum yapın

https://asiketmeduasi.com/