Anında Kabul Olan Dua Tüyleriniz Diken Diken Olacak

Anında kabul olan dua tüyleriniz diken diken olacak nasıl edilir, bu dua nedir gibi konular pek çok Müslüman tarafında merak edilerek sorulmaktadır. Çünkü her insanın hayatında kabul olmasını istediği dilekleri vardır. Örnek olarak bazı insanlar ev satın almayı, bazı insanlarsa araba sahibi olmayı dileyebilir.

Anında Kabul Olan Dua Tüyleriniz Diken Diken Olacak;

Okunuşu:

La ilahe illallahü vahdehü la şerike leh, lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şey’in kadir.

Anında Kabul Olan Dua Tüyleriniz Diken Diken Olacak

Arapçası:

لَا إِلَٰهَ إِلَّا اللهُ وَحْدَهُ لَا شَرِيْكَ لَهُ، لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ وَهُوَ عَلَىٰ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيْرٌ

Anında Kabul Olan Dua Tüyleriniz Diken Diken Olacak

Anlamı:

Allah’tan başka ilah yoktur. O, tektir, ortağı yoktur. Mülk O’nundur, hamd O’nadır. O, her şeye kadirdir.

Anında Kabul Olan Dua Tüyleriniz Diken Diken Olacak

Anında Kabul Olan Dua Tüyleriniz Diken Diken Olacak, Kur’an-ı Kerim’de Tevbe Suresi’nin 129. ayetinde geçmektedir. Bu ayet, Allah’ın en büyük ismidir. Bu isim, Allah’ın birliğini, eşi ve benzerinin olmadığını, her şeyin sahibi olduğunu ve her şeye kadir olduğunu ifade etmektedir.

Her şey Allahü Teala’anın izniyle olduğu için ona dua ederek istemek gerekir. Bu kapsamda edilebilecek pek çok dua yer almaktadır. Bunların neler olduğuna gelmeden önce kişilerin duası neyse, buna göre çalışmak gerektiği de unutulmamalıdır. Örnek olarak kişiler araba satın almak istiyorsa çalışmalı ve para biriktirmelidir. İş arıyorsa fiziki olarak arama sürdürülmelidir.

Bu esnada anında kabul olan mucize dua etmek unutulmamalıdır. Aşağıdan bu duaların neler olduğunu görebilir ve siz de kolay bir şekilde edebilirsiniz.

Anında Kabul Olan Mucize Dua Hangisi?

Anında kabul olan dua tüyleriniz diken diken olacak kolay bir şekilde edilebilir. Kişiler bildikleri tüm duaları okuduktan, vakit namazları ardından ve Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra dualarında dileklerine yer verebilir.

Bunun dışında hacet namazı kılmak da mümkündür. Bu namazın nasıl kılındığı pek çok dini kitapta yer almakta olup kolay ve hızlı bir şekilde görülebilir. Kılmadan önce hem gusül abdestinin hem de normal abdestin olması gerektiği bilinmelidir. Bunların yanı sıra bilinmesi ve edilmesi önerilen bir takım dualar da yer almaktadır:

 • Allâhumme innî es’elüke bienne
 • Leke‘l-hamdu lâ ilâhe illâ entel Hannânül Mennân,
 • Yâ Bedî’assemâvati vel-ardı Yâ Zelcelâli vel-ikram.
 • Es’elükel cennete ve eûzu bike minennâri

Latin harfleri ile verdiğimiz bu duayı saniyede kabul olan dua olarak etmeniz mümkündür.

Anında Kabul Olan Dua Tüyleriniz Diken Diken Olacak

Anında kabul olan mucize dua pek çok şekilde edilebilir. Yukarıda verdiğimiz dua onlardan sadece bir tanesidir. Ayrıca aşağıda olan duanın da unutulmaması, sık sık gün içerisinde okunması tavsiye edilmektedir:

 • Yâ ‘İmâde men lâ ‘imâde leh yâ Senede men lâ senede leh yâ Zühra men lâ zühra leh yâ Giyâşe men lâ ğiyâşe leh
 • Yâ Hırze men lâ hırze leh yâ Fahra men lâ fahra leh yâ ‘İzze men lâ ‘izze leh yâ Mu’îne men lâ mu’îne leh yâ Enîse men lâ enîse leh yâ Gunyete men lâ gunyete leh
 • Sübhâneke yâ lâ ilahe illâ ente’l-emâ-ne’l-emâne
 • Hallisnâ mine’n-nâr

Yukarıda yer alan anında kabul olan dua tüyleriniz diken diken olacak ile beraber bunu okumak, etmek de tavsiye edilmektedir. İstek duaları arasında oldukça faziletlidir.

Anında Kabul Olan Dua Ne Zaman Okunmalı?

Reddedilmeyen sırlı dua oldukça fazladır. Bunlar gün içerisinde istediğiniz zaman okunabileceği için zaman, süre konularında bir sınırlama yoktur. Ancak kişilerin İslam dininde duaların makbul olduğu zamanları unutmaması, bunlar geldiğinde sürekli dua etmesi unutulmamalıdır.

Ayrıca dua ederken yine bilinmesi gereken bir takım hususlar da vardır. Kişilere önce namaz abdesti, yoksa gusül abdesti de alması önerilir. Ayrıca şunlar da bilinmesi ve dikkat edilmesi önerilen konulardır:

 • Kadınlar ve erkeklerin doğru şekilde giyinmesi
 • Kişilerin haramlardan korunması
 • Duanın kabul olacağına inanılması
 • Dua öncesinde salavat getirilmesi
 • Duaya Besmele ile başlanması

Eğer anında kabul olan dua tüyleriniz diken diken olacak etmek istiyorsanız bunlara da önem vermeniz önerilir. Saniyede Kabul Olan Dua gibi bunu da düzenli okumalısınız.

Anında Kabul Olan Dua Tüyleriniz Diken Diken Olacak
Anında Kabul Olan Dua Tüyleriniz Diken Diken Olacak

Anında Kabul Olan Dua Tüyleriniz Diken Diken Olacak SSS

Ne Dilersen Dile Kabul Olan Dua?

Eğer kabul olmasını dilediğiniz bir arzunuz varsa bunun için hacet namazı kılabilirsiniz. Bu namaz 2, 4 ya da 12 rekat gibi kılınabilmekte olup hem gusül hem de normal abdest gerektirir. Nasıl kılındığı da pek çok dini kitap içerisinde yer almaktadır.

Anında Kabul Olan Dua Var Mı?

Anında kabul olan dua olarak kişiler bildikleri tüm duaları edebilir ve ellerini açabilir. Bunun dışında vakit namazları kılındıktan, Kur’an-ı Kerim okunduktan sonra da dualarda dileklere, isteklere yer vermek unutulmamalıdır.

En Etkili Dilek Duası Hangisi?

Makbul olmasını istediğiniz bir duanız bulunuyorsa bunu gün içerisinde istediğiniz zaman edebilirsiniz, ancak özellikle İslam dininde duaların makbul olduğu zamanlar geldiğinde dua etmek unutulmamalı, eller sürekli açılmalıdır.

Dileklerin Kabul Olması İçin Ne Yapılmalı?

Dualardan önce besmele ile başlamak, salavat getirmek, uygun bir şekilde getirmek tavsiye edilmektedir.

Video kaynağı

Oyla
Selma

Ben Selma. Duamucizesi.com'un editörüyüm. Yorum yaparak soru sorabilir, fikir alabilirsiniz. Allah (C.C) hep sizinle olsun. Rahmeti ve bereketi üzerinizden eksik olmasın.

Yorum yapın

https://asiketmeduasi.com/