Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua

Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua, İnatçı Çocuğa Okunacak Dua ile aynıdır. Sakin olması, güzel ahlaklı olması ve hayırlı bir çocuk olabilmesi için mutlaka her ebeveyn tarafından okunmalıdır. Günümüzde çocuk yetiştirmek çok zordur. Dolayısıyla okulda ve ailede verilen eğitimin yanı sıra, Allah-u Teala’dan da mutlaka istemek gereklidir.

Hareketli Ve Söz Dinlemeyen Çocuğa Okunacak Dua aşağıda yer almaktadır. Bunu okuyarak isteğinize Allah’ın izniyle ulaşırsınız.

Alemlerin Rabbi, yerin ve göğün sahibi. Senin yapamayacağın, gerçekleştiremeyeceğin hiçbir şey yoktur. Hiç şüphesiz ki sen ol dersin ve oluverir. Oğlum / Kızım [çocuğunuzun adı] senin de izninle vatanına, milletine, dinine ve ailesine hayırlı bir evlat olsun. Söz dinlesin, davranışlarını düzeltsin, doğru ve salih bir insan olsun. Bunu sadece senden ister, senden beklerim Yarabbel Alemin. Ben annesi/babası olarak elimden geleni hiç şüphesiz yapacağım. Senin iznine ve yardımına ihtiyacım var Yarabbim. Sen dualarımı kabul eyle.

Bunu okuduktan sonra her gün sabah ve akşam, düzenli olarak aşağıda yer alan Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Duayı da okumanız gereklidir.

Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua Yazılışı:

Efe gayre dinillâhi yebğûne

ve lehû esleme men fis semâvâti

vel ardı tav’an ve kerhen ve ileyhi yurceûn.

Hırçın Söz Dinlemeyen Çocuğa Okunacak Dua Türkçesi:

Allah’ın dininden başka bir din mi arıyorlar.

Oysa yerde ve gökte bulunanların tamamı

isteyerek veya istemeyerek, ona teslim olmuşlardır.

Ve hepsi ona döndürüleceklerdir. 

Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua

Hareketli Ve Söz Dinlemeyen Çocuğa Okunacak Dua

Hareketli Ve Söz Dinlemeyen Çocuğa Okunacak Dua oldukça hayırlıdır. Faziletleri de çok fazladır. Öyle ki, hadislerden edinilen bilgilere göre bu duayı HZ Muhammed S.A.V torunlarına da okumuştur. Özellikle Hırçın Söz Dinlemeyen Çocuğa Okunacak Dua aşağıda yer almaktadır.

Arapçası

أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّةِ مِنْ كُلِّ شَيْطَانٍ وَهَامَّةٍ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لامَّةٍ

Hiperaktif Çocuğa Okunacak Dua

Okunuşu

Eûzü bi-kelimâtillâhi’t-tâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Hiperaktif Çocuğa Okunacak Dua

Anlamı

Her nevi’ şeytandan, her haşereden, dokunan her kötü gözden Allah’ın tam olan (şifa verici) kelimelerine sığınırım.

Hiperaktif Çocuğa Okunacak Dua

Şiddet, her zaman için kötüdür. Ayrıca rencide etmek, kızmak ve bağırmak çocuğunuzun davranışlarının daha kötü olmasına neden olur. Bu nedenle Çocuğun Söz Dinlemesi İçin Dua okumanız en hayırlısı olacaktır. Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua mutlaka sakin ve içtenlikle yapılmalıdır.

Hiperaktif Çocuğa Okunacak Dua

Çocuklar, bazen normalden fazla hareketli ve dikkatsiz olabilirler. Bu durumlarda doktorla görüşmenin yanı sıra, Allah’a sığınmak da gereklidir. Zira Allah, bizden yapmamız gereken her şeyi yapıp sonra ona sığınmamızı istemektedir. Hiperaktif Çocuğa Okunacak Dua da bu kapsamda edebileceklerinizden birisidir.

Hiperaktif ya da Hırçın Söz Dinlemeyen Çocuğa Okunacak Dua olarak, “Ya Mukit” ismini 7 kere abdestli bir şekilde suya okuyabilirsiniz. Bu suyu da her gün çocuğunuza içirmeniz, faydalı olacaktır.

Ayrıca her namazdan sonra Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Duayı söylemeniz de etkili olacaktır. İstek duaları arasında yer almaktadır.

Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua
Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua

Gerçeği İtiraf Ettirme Duası da ilginizi çekebilir.

Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua

Hareketli Çocuğa Okunacak Dua, sakinleşmesini ve söz dinlemesini sağlar. Bu bağlamda bu duaların her gün edilmesi, etkisini de artıracaktır. Ancak abdestli bir şekilde okumanız da etkisini artırabilir. Ancak bu kelamları sinirli ya da öfkeli şekilde değil, olabildiğince sakin ve içten okumanız gereklidir.

İnatçı Çocuğa Okunacak Dualardan bir diğeri de şu şekildedir;

“Üizüke bi kelimatillahi-t-tammeti min külli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin Lammetin.” 

Her gün düzenli olarak okuyarak evladınızın faydalı birey olmasını sağlayabilirsiniz.

Puan
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın