Ameliyata Girerken Okunacak Dua

Ameliyata girerken okunacak dua hangisi? İnsanlar farklı zamanlardan ötürü hayatlarında zaman zaman ameliyata girme durumunda kalabilmektedir. Bundan önce ameliyatın iyi geçmesi için hangi duaların okunabileceği gerek o kişiler gerekse onların yakınları tarafından sıklık sorulmaktadır.

Ameliyata Girerken Okunacak Dualardan birisi aşağıda yer almaktadır.

Allahümme Rabbena. Ezhibi l-be’se, işfi, enteş-şafi. La şifaen illa şifaüke, şifaen la yuğadiru sekamen

Ameliyata Girerken Okunacak Dua

Ameliyata Girerken Okunacak Dua ve Sureler

Ameliyat süreci gerek kişileri gerekse sevdiklerini endişelendirebilmektedir. Bu gibi durumlarda ne okunur diyenler için bir dua şöyledir:

  • Aksemtü aleyki eyyetühel ılletü biızzetillâh
  • Ve bi azameti azametillah
  • Ve bi celali celalillah
  • Ve bi kudreti kudretillah
  • Ve bi sultani sultanillah
  • Ve bi la ilahe illallah
  • Ve bi ma cera bihil kelamü min indillah
  • Ve bi la havle ve la kuvvete illa billahi ilen sarafti

Ameliyattaki Hastaya Okunacak Dua okumaya devam ederseniz, Allah’ın izniyle ameliyat da daha güzel geçebilir. Bu duaları düzenli bir şekilde etmek, özellikle duaların makbul olduğu zamanları kaçırmamak tavsiye edilmektedir.

Özellikle bir tanıdığınız ameliyat olacaksa ve onun için dua ediyorsanız duaların makbul olduğu zamanları unutmamak gerekir. Bu başlıkta olan pek çok dua yer almakta olup onlardan bazıları,

  • Seher vakti olduğu zaman
  • Mübarek gün ve geceler geldiği zaman
  • Kabe-i şerif görüldüğü zaman
  • Yağmur yağarken ve Kur’an-ı Kerim okunurken
  • Ezan okunurken, ezan ile kamet arasında
  • Namaz kılarken, secdedeyken ve namazlar ardından
  • Kur’an-ı Kerim hatim edildiği zaman
  • Kişi kalbinde bir incelik hissettiği zaman

Ameliyata Girerken Okunacak Dua bu şekilde okunabilir.

Ameliyata Girerken Okunacak Zikir

Ameliyata girmeden önce okunacak zikirler, sükunet ve huzur bulmanıza yardımcı olacaktır. Aşağıda yer alan zikirleri tekrar edebilirsiniz.

  1. Hasbiyallahu la ilaha illa hu”
  2. “La hawla wa la kuvvata illa billah”
  3. “Subhanallah wa bihamdihi, subhanallahil azim”

Bu zikirleri ameliyat öncesinde sessizce veya içten içe tekrarlayabilirsiniz. Ancak unutmayın ki herhangi bir dua veya zikri okurken niyetinizi Allah’a yönlendirin ve O’ndan yardım dilemek için samimi olun. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa, tedavi ve tavsiye için lütfen bir uzmana başvurun. Rabbim acil şifalar versin.

Ameliyata Girerken Okunacak Dua

Ameliyattaki Hastaya Okunacak Esma

Ameliyat geçiren hastalar için okunacak Esma-i Hüsna:

  1. El-Şafi (الشافي) – Şifa veren, tüm hastalıkları iyileştiren Allah. O’na dua ederek sağlık talep edebilirsiniz.
  2. Er-Rahman (الرحمن) – “Çok merhametli” anlamına gelen bu isim, Allah’ın tüm yaratıklarına merhamet ettiğini ve yardım ettiğini ifade eder.
  3. El-Kahhar (الكهار) – “Her şeyi yenebilen” anlamına gelen bu isim, hastalıkları yenmek ve sağlığı geri kazanmak için Allah’a dua etmek için uygun olabilir.
  4. El-Muğni (المغني) – “Her türlü ihtiyacı karşılayan” anlamına gelen bu isim, iyileşme süreci ve sağlık için Allah’a gereksinimlerinizi dile getirebilirsiniz.
  5. El-Şakur (الشكور) – “Çok şükreden” anlamına gelen bu isim, sağlık sorunlarınızın çözümü için Allah’a şükretmek ve minnettarlık duymak için kullanılabilir.
  6. El-Müheymin (المهيمن) – “Gözetleyen” veya “Koruyan” anlamına gelen bu isim, Allah’ın koruması altında olduğunuzu hatırlayarak sakin olmanızı sağlayabilir.
  7. El-Gani (الغني) – “Her şeyden müstağni olan” anlamına gelen bu isim, Allah’ın her türlü ihtiyacınızı karşılayabilen bir güce sahip olduğunu hatırlamanızı sağlar.

Bu isimleri zikrederek, Allah’a dua edebilir ve sağlık sorunlarınızın çözümü için ondan yardım isteyebilirsiniz. Ameliyata Girerken Okunacak Dualar da bu şekildedir.

En Büyük Şifa Duası Nedir?

En büyük şifa duası, kişinin sağlığını ve sıhhatini temin etmek için okuyabileceği dua olarak bilinir. Şifa duası, Allah’a yönelerek O’ndan merhamet ve şifa dilemek amacıyla okunur. Bu dua, insanın bedeni, ruhu ve zihni için şifaların gelmesini dileyen güzel bir ibadettir. Ameliyata Girerken Okunacak Dua her an okunabilir ve tekrar edilebilir.

“Ya Rabbel alemin! Şifa verici isimlerinle şifalar dilerim. Senden gelen şifaya sığındım, bana şifa ver. Rahmetinle sıhhatime kavuşayım. Sağlığımı, bedenimi, kalbimi, ruhumu ve zihnimin şifasını dilerim. İlahi rahmetinle beni şifalandır ve bütün hastalıklarımı iyileştir. Şifa verici isimlerinle beni kuşat. İyileşmem için bana güç ve enerji ver. Dualarımı kabul et, şifalarımı ihsan eyle. Şifaların en deriniyle şifalandır. Amin.”

Şifalı dualar, Allah’ın merhametine sığınarak şifa dilemek isteyen herkes tarafından okunabilir. Sağlık sorunlarıyla karşılaşıldığında, bu dua ile Allah’tan şifa dileyebilirsiniz. Ancak unutmayın ki, dua etmek hayatımızın her anında yapabileceğimiz bir ibadettir ve Allah’ın dilediği şekilde karşılık bulur.

Ameliyata Girerken Okunacak Dua
Ameliyata Girerken Okunacak Dua

Ameliyata Girerken Okunacak Dua SSS

Ameliyattan Önce Hangi Dualar Okunabilir?

Ameliyattan önce okunabilecek pek çok dua ve sure vardır. Ayetel Kürsi, Amenarrasulü, Şura, Yasin, Haşr, Nahl Suresi, Yunus Suresi, Tevbe suresi onlardan bazılarıdır.

Ameliyattan Önce Hangi Esmalar Okunabilir?

Ameliyattan önce okunması önerilen dualar olduğu gibi esmaül hüsnalar da bulunmaktadır. Ya Şafi onlardan bir tanesi olup pek çok fazilet taşır. Bunu 391 kere zikretmek tavsiye edilmektedir. 

Hastanın Ameliyatının Kolay Geçmesi İçin Dua Ne Edilebilir?

Ameliyata giren hastalar için okunabilecek pek çok dua vardır. Ya Şafi esması 391 kere zikredileceği gibi Ayetel Kürsi, Amenarrasulü, Şura, Yasin Haşr, Nahl Suresi, Yunus Suresi, Tevbe suresi de okunabilir. Ayrıca yazılarımızı kontrol ederek farklı duaların da nasıl okunduğu görülebilir.

Puan
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

https://www.dermanhoca.com/ https://asiketmeduasi.com/ https://www.baglamaduasi.net/