Aile İçi Huzur Duası

Aile İçi Huzur Duası nedir ve nasıl edilir, ailesinde daha huzurlu bir yaşam isteyen herkes tarafından sorulan konular arasındadır. Her ne kadar aileler içerisinde kavga etmek, tartışmak istenmese de farklı sebeplerden ötürü tartışmalar her zaman meydana gelebilir. Bu herkesin moralini bozduğu, huzurunu kaçırdığı için çözümler de doğal olarak aranır.

Aile İçi Huzur Duası Nasıl Okunur?

“Allah’ım! Evimizi huzurlu kıl, yüreklerimizi sevgiyle doldur. Bize sabır, hoşgörü ve anlayış ver. Aramızdaki iletişimi güçlendir, bizi birbirimize yakınlaştır. Tüm aile fertlerimize sağlık, mutluluk ve güvenlik bahşet. Bizleri karşılıklı saygı ve sevgiyle dolu bir birliktelik içinde yaşat. Ailemizin her bir üyesiyle güzellikleri paylaşabilmeyi nasip et. Bizleri her türlü olumsuz etkiden koru ve bizi affedici, merhametli ve sabırlı birer insan yap. Ailemizde sevgi, mutluluk ve huzurun eksilmeyeceği bir ortam oluşturmanı diliyor, dualarımızı kabul buyurmanı niyaz ediyoruz. Amin.”

Aile İçi Huzur Duası

Aile İçi Huzur Duası düzenli olarak okunduğunda aile içindeki huzurun artmasına ve sevgi bağlarının güçlenmesine yardımcı olacaktır.

Aile Geçimsizliğine Ne Okunur?

Aile geçimsizliğine çözüm bulmak ve huzuru sağlamak için aşağıdaki dua okunabilir:

“Allahümme elllef beyne kulûbinâ ve aslihzate beyneynâ vehdinâ sübüle’s-selâm ve neccınâ mine’z-zulümati ilen-nûri ve cenniben-fevâhışe me’zhâhire minhâ ve mâ betânehû.”

Bu dua, aile içindeki anlaşmazlıkların çözülmesine, iletişimin güçlenmesine ve sevgi bağlarının kuvvetlenmesine yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra, düzenli olarak Tevbe Suresi’nin 129. ayetini okumak da aile ilişkilerindeki geçimsizliği gidermeye yardımcı olmaktadır.

Aile İçi Huzur Duası

Ailede Kavga Olmaması İçin Dua

Aile İçi Huzur Duası ve Ailede kavga olmaması için okunabilecek bazı dualar şunlardır:

 1. Rabbenağfirli ve li-veledâyiye ve lil mü’minîne yevme yekumü’l-hisâb.
  “Allah’ım, beni, anne ve babamı ve inananları hesap gününde bağışla.” (İbrahim Suresi, 41)
 2. Rabbena hâblenâ min ezvacinâ ve zürriyyâtinâ, kurrata a’yûnin ve ce’alnâ lil muttekîne imâma.
  “Eşlerimizden ve çocuklarımızdan bize mutluluk ver. Gözümüzde bir ferahlık yapıp bizi takva sahibi kimselerin önderi eyle.” (Furkan Suresi, 74)
 3. Rabbana âtinâ fid-dünya haseneten ve fil-âhireti haseneten ve kınâ azâbe’n-nâr.
  “Ey Rabbimiz, bize dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik ver ve bizi cehennem azabından koru.” (Bakara Suresi, 201)
 4. Rabbena lâ tü’âhıznâ in-nâsînâ ev akhta’nâ, Rabbena ve lâ tahmil aleynâ isran kemâ hameltehu alellezîne min kablina, Rabbena ve lâ tühammilnâ mâ lâ takate lenâ bih, ve’fü annâ, verhamnâ, ente Mevlânâ, fansurnâ alel kavmil kâfirîn.
  “Ey Rabbimiz, biz unutup da ya da hata yaparsak bizi sorumlu tutma. Ey Rabbimiz, daha önceki peygamberlere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize güç yetiremeyeceğimiz şeyleri yükleme! Bizi affet, bize acı! Sen bizim mevlamızsın, o halde kâfir topluluk üzerine yardım et!” (Bakara Suresi, 286)

Ailede Kavga Olmaması İçin Dua, ailede huzur, sevgi, anlayış ve barışın sağlanması için Allah’a niyazda bulunmaktadır.

Evde Huzur İçin Çok Tesirli

Evde huzur için çok tesirli dualar, ailesinde huzuru tekrar sağlamak isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulur. Bu kapsamda,

 • 41 defa Bismillahirrahmanirrahim. Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni
 • Allahümme elllef beyne gulubina ve aslihzate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’nnuri ve cennibe’l fevahişe mazahare minha vema betane
 • 21 veya 71 defa Kem terakü min cennatin ve u’yün
 • İnna a’taynakelkevser. Fesalli lirabbike venhar. İnne şanieke hüvel’ebter.
 • Her gün 7 defa Tevbe suresinin 129. Ayeti
 • Rabbene’ftah beynena ve beyne kavmina bi’l-hakkı ve Etne hayrü’l –fatihin
 • Rabbic’alni mukimessalati ve min zürriyeti. Rabbena ve tekabbel dua. Rabbenağfirli veli valideyye velil muminine yevme yekumul hisab
 • Rabbenâ âtina fid’dünyâ haseneten ve fil’âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr. Birahmetike yâ Erhamerrahimîn

Duaları edilebilir. Aile içi huzur duası olarak bunların her biri düzenli bir şekilde okunmalı, aksatmamalı ve inanarak etmek sürdürülmelidir.

Aile İçi Huzur Duası
Aile İçi Huzur Duası

Evde Kavga Çıkmaması için Okunacak Dua

Evde kavga çıkmaması için okunacak dua hangisi? Evde bir anın huzurlu olması gelecekte kavgaların olmayacağını göstermez. Bu bakımdan ilerleyen zamanlarda da huzurun devam etmesi, kavgaların yaşanmaması için dua etmek de önemlidir. Yukarıdakilerin yanı sıra şu dualar da düzenli bir şekilde okunmalıdır:

 • Hasbiyellahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym
 • Yu’til hikmete men yeşâu, ve men yu’tel hikmete fe kad ûtiye hayran kesîrâ
 • Allahümme ellef beyne gulubina ve aslihzate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’nnuri ve cennibe’l fevahişe mazahare minha vema betane
 • Rabbene’ftah beynena ve beyne kavmina bi’l-hakkı ve Etne hayrü’l –fatihin.

Tüm bunlar aile içi huzur duası olarak okunabilir. Ayrıca ailenin daha huzurlu olması için hacet namazı kılınarak da dua edilebilir. Bu namazın her rekatında ne okunduğu aşağıda olan tablodan görülebilir.

RekatEdilen Dua
1. RekatSübhaneke-Fatiha-3 Ayetel Kürsi
2. RekatSübhaneke-Fatiha-İhlas, Felak ve Nas
3. RekatSübhaneke-Fatiha-İhlas, Felak ve Nas
4. RekatSübhaneke-Fatiha-İhlas, Felak ve Nas

Tüm bunlar evde kavga çıkmaması için dua kapsamında bilinmesi gereken konular arasındadır.

Aile İçi Huzur Duası SSS

Mutluluk Huzur Duası Nasıl Edilir?

Mutluluk ve huzur duaları oldukça fazladır. Bunların ne olduğu ve nasıl okunduğu hakkında bilgi almak istiyorsanız yazılarımıza bakmanız yeterlidir.

Evdeki Huzursuzluk İçin Dua Nedir?

Evde huzursuzluk çıkmaması için Tevbe Suresinin 129. Ayeti her gün 7 kere okunabilir. Ayrıca Furkan suresinin 74. ayeti, Araf suresinin 89. ayeti de ayrıca edilebilir. Namaz kıldıktan, Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra da dualarda buna yer verilebilir.

Ailede Kavga Olmaması İçin Dua Ne Zaman Edilebilir?

Aile içi huzur duası etmek için günün herhangi bir zamanı seçilebilir. Bunun düzenli olması, temiz bir kalple edilmesi gerekir.

Puan
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın