70 Bin Kelime İ Tevhid Bağışlama Duası

Hatmi Tahlil aynı zamanda 770 Bin Kelime İ Tevhid Bağışlama Duası olarak da adlandırılmaktadır. Bu nedenle duayı aynı zannederek karıştıranlar olsa da bu bakımdan aynıdır. Okumak pek çok fazilete sahip olduğu için Müslümanlara okuması tavsiye edilmektedir. Her gün sık sık dili döndükçe okumalıdır.

70 Bin Kelime İ Tevhid Bağışlama Duası

70 Bin Kelime İ Tevhid Bağışlama Duası

Başlangıçta bunu böylece okumak çok zor ve uzun gibi görülse de oldukça kolaydır. Çünkü kelime-i tevhid La İlahe İllallah demektir. Bu bakımdan kişiler gün içinde sık sık, akıllarına her geldiklerinde bunu okuyabilir. Misafirlikten işe kadar her yerde içinden çekmesi mümkündür. Ne var ki adaba uygun davranılması gereği banyo ya da tuvalet gibi yerlerde okunmaması önerilmektedir.

Aynı zamanda duaların makbul olduğu anlar geldiğinde bunu düzenli bir şekilde okumayı sürdürmek de tavsiye edilmektedir.

70 Bin Kelime-i Tevhid Kaç Günde Okunmalı?

Bazı duaları belirli sayılarda okumak tavsiye edilmektedir. Bu gibi durumlarda Müslümanlar bunu kaç günde okuyabileceklerini de doğal olarak sormaktadır.

70 Bin Kelime İ Tevhid Bağışlama Duası bu bakımdan sıklıkla sorulsa da genel anlamda bir süre zarfı yer almamaktadır. Ancak her zaman her gün kişilere dilleri döndüğünce okuması tavsiye edilmektedir. Bu esnada sayacak ya da hesap makinesi kullanarak kaç tane okuduğunu sayması da unutulmamalıdır. Ayrıca tesbih kullanarak da kolay bir şekilde nerede kaldığınızı bulmanız mümkündür. Özellikle,

 • Kur’an-ı Kerim hatim edilince
 • Kişi inceliği kalbinde hissettiği zaman
 • Oruçlu iken
 • Hasta ya da sıkıntılı iken
 • Her günün seher vakti olduğu zaman
 • İftar vakti, her günün zeval vakti, recebin ilk gecesi dibi mübarek gün ve geceler
 • Ezan okunduğu esnada

Gibi anlar geldiği zaman 70 bin kelime-i tevhid bağışlama duası okumayı unutmamalıdır. Lakin bu durum, sadece söz konusu anlarda okunabileceği olarak yorumlanmamalıdır.

70 Bin Kelime İ Tevhid Bağışlama Duası
70 Bin Kelime İ Tevhid Bağışlama Duası

70 Bin Kelime-i Tevhid Nasıl Niyet Edilir?

70 bin kere bunu okumak istiyorsanız, öncesinde 70 bin kelime-i tevhid nasıl niyet edilir de bilmek gerekmektedir. Bunu okurken her 100 kelimede bir Muhammedür Rasullullah Sallallahu Teala Aleyhi Vesellem denmesi unutulmamalıdır.

Kişilerin Hatmi Tehlil yapmadan önce abdest almayı unutmaması gerekir. Ayrıca bulunmuyorsa normal gusül abdesti de olmalıdır. Bunu tamamladıktan sonra kişiler kıbleye oturmakta; sonrasında 25 defa Estağfirullah çekmelidir. Bunu tamamladıktan sonra,

 • Bir defa Fatiha-i Şerife
 • 3 kere İhlas-ı şerif
 • 3 kere Salevat-ı Şerif okunmalıdır.

70 bin kelime-i tevhid nasıl okunur diyenler, bundan sonra ilâ şerafi’n-nebiyyi’l- Fâtiha demeli; Peygamber Efendimiz S.A.V. ruhuna şaad olsun diye Fatiha okumalıdır. Bunun yanı sıra başladıktan sonra, 100 kelime-i tevhid okuduktan sonra bir defa Muhammedür Rasûlullah Sallallahu Teâlâ Aleyhi Vesellem hakkan ve sıdkâ. İlâhî ente maksûdî ve ridâke matlûbî demelidir.

Bu bakımdan 70 bin kelime-i tevhid hatmi nasıl başlanır ve devam ettirilir oldukça kolaydır. Buna göre sizin de başlamanız mümkündür.

Kelime-i Tevhid Hatmi Bağışlama Duası Faziletleri Nelerdir?

Kelime-i tevhid hatmi bağışlama duası pek çok fazilete sahiptir. Bunu gün içinde mümkün olduğu kadar fazla okumak bu bakımdan önerilmektedir. Faziletleri aşağıda olduğu şekilde bahsedilmektedir:

 • Okuyan kişinin imanının güçlenmesine yardımcı olur.
 • Okuyan kişiyi kaza ve belalara karşı korur.
 • Kelime-i tevhid okumak pek çok sevaba sahiptir.
 • Günahların affedilmesi için okunmaktadır.

Bunun yanı sıra kelime-i tevhid hatmi bağışlama duası okuyanlar günümüzde oldukça fazladır. Bu kişiler arasından pek çok Müslüman ne gibi faziletler yaşadığını, mucizeler gördüklerini de yorumlar halinde yazabilmektedir. Bunları görmek ve okumak istiyorsanız internetten bakmanız da mümkündür. 70 Bin Kelime İ Tevhid Bağışlama Duası bu şekildedir…

Oyla
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

“70 Bin Kelime İ Tevhid Bağışlama Duası” üzerine bir yorum

 1. 70 dua bağış benim kaybolan eşyamı bulmama vesile olurmu önemli kağıtların ve esyalarim var 15gundur kayip otobus firmasi kaybetti geldim babam fefat etti ama içinde evrak var bulmam gerek

  Yanıtla

Yorum yapın