58 Saniyede Kabul Olan Dilek Duası

58 Saniyede Kabul Olan Dilek Duası Müslümanlar tarafından dileklerinin en kısa sürede kabul edilmesi için sorulmaktadır. Bu kapsamda edilebilecek dualar oldukça fazladır. Ancak bunları okumaya başlamadan önce bilinmesi gereken bir konu dileği olan kişilerin, buna yönelik çalışmasının da şart olmasıdır.

Yani sınavdan geçmeyi arzulayan bir öğrenci, dileğinin kabul olması için dua ederken sınava da çalışmalıdır. Dilek duasını işe girmek için eden kişiler bu esnada iş aramayı kesmemeli, bunu sürdürmelidir. Her şeyi yaratan Allahü Teala olduğu için böylece onun izniyle istediğiniz gibi sonuçlar da alınabilir. Peki, 58 Saniyede Kabul Olan Dilek Duası hangisidir?

Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua

58 saniyede kabul olan dilek duası olarak okuyabileceğiniz pek çok dua vardır. Her biri Müslümanlar tarafından sabırlı ve düzenli bir şekilde okunmaya özen gösterilmelidir. Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra dileğe yer vermek mümkün olduğu gibi hacet namazı da kılınabilir.

Eğer hacet namazı kılmak isterseniz, bunun nasıl kılındığını din kitapları üzerinden görmeniz mümkündür. Bu iki, dört ya da on iki rekat şeklinde kılınabilmekte olup normal namazlarda olduğu gibi koşullar sağlanmalıdır. Bu bakımdan her gusül abdesti hem de normal abdest alınmalıdır.  Hacet namazı ardından da hacet duası gelmektedir.

Bunun dışında yıldırım hızıyla kabul olan dua etmek istiyorsanız aşağıda olan duayı okumanız da mümkündür:

 1. Allahumme inni es’elüke bienne
 2. leke’l-hamdu la ilahe illa entel Hannanül Mennan
 3. Ya Bedi’assemavati vel-ardı ya Zelcelali vel-ikram
 4. Es’elükel cennete ve euzu bike minennari

Bunu düzenli bir şekilde, inanarak okursanız Allah’ın izniyle muradınıza kavuşmanız da mümkündür.  Dua kısa olduğu için kısa sürede bunu ezberleyebilir, istediğiniz herhangi bir zaman içerisinde bunu etmeniz mümkündür.

Ayrıca 58 saniyede kabul olan dilek duası olarak edebileceğiniz farklı dualar da yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi de aşağıda olduğu gibidir:

 1. Ya ‘İmade men la ‘imade leh, Ya Senede men la senede leh
 2. Ya Zühra men la zühra leh, Ya Giyaşe men la ğiyaşe leh
 3. Ya Hırze men la hırze leh, Ya Fahra men la fahra leh
 4. Ya ‘İzze men la ‘izze leh, Ya Mu’îne men la mu’îne leh
 5. Ya Enîse men la enîse leh, Ya Gunyete men la gunyete leh Sübhaneke
 6. Ya la ilahe illa ente’l-ema-ne’l-emane hallisna mine’n-nar

Yıldırım hızıyla kabul olan dua etmek isteyenler bunu da edebilir. Her duanın düzenli bir şekilde, temiz kalple ve ihlaslı bir şekilde edilmesi gerektiği de Müslümanlar tarafından unutulmamalıdır.

1 Günde Kabul Olan Dua

1 günde kabul olan dua pek çok kişi tarafından edilmek istenir. Ancak kişilerin bilmesi gereken her şeyin en hayırlısını Allahü Teala’nın bildiğidir. Bu bakımdan dua ederken kendisi hakkında hayırlıysa istenmelidir.

Örneğin bir kişi ile evlenmeyi çok istiyorsanız böyle bir evliliğin siz de karşı taraf için hayırlı olmayabileceği, sorunların yaşanabileceği unutulmamalıdır. Böyle bir şeyi Allahü Teala bildiği için çok istemek yerine bunu unutmamalıdır. 58 Saniyede Kabul Olan Dilek Duası bu açıdan önemlidir.

58 Saniyede Kabul Olan Dilek Duası
58 Saniyede Kabul Olan Dilek Duası

Anında Kabul Olan Mucize Dua’da Nelere Dikkat Edilmeli

Her Müslüman ettiği duanın kabul olmasını ister. Bunun için dua ederken dikkat edilmesi gereken pek konu vardır. Anında kabul olan mucize dua etmek için şunlara özen gösterilmelidir:

 • Kişiler okuduklarını ara sıra ya da sıkıntılı zamanlarda değil, devamlı okumalıdır.
 • Dilek duası okurken Haram ve Helallere dikkat etmeli, dilini de kötülüklerden korumalıdır.
 • Dilek duası okumaya başlarken kişi ellerini semaya açmalı; tamamlanınca da yüzüne sürmelidir.
 • Dilek duası eden, okuduğu duanın makbul olacağına inanarak okumaya devam etmelidir.
 • Dilek dualarını okumaya besmele ile başlanmalı, dua tamamlandığında ise amin denilmelidir.
 • Duaya başlamadan önce Hz. Muhammed S.A.V.’e salavat getirilmelidir.
 • Dilek duasının sessiz, sakin ve temiz bir yerde edilmesi tavsiye edilir.
 • Bilinçli, temiz kalple, ihlaslı bir şekilde dilek duası etme sürdürülmelidir. Kişiler her zaman sabırlı olmalıdır.

Anında kabul olan mucize dua etmek istiyorsanız tüm bunlar özen gösterilmesi gereken konular arasındadır. 58 Saniyede Kabul Olan Dilek Duası yukarıda yer almaktadır.

58 Saniyede Kabul Olan Dilek Duası SSS

Duaların Kabul Olması İçin Ne Yapılabilir?

Kabul olmasını istediğini dualarınız için Hacet namazı kılabilirsiniz. Bunu daha önce kılmamışsanız nasıl kılındığını dini kitaplardan kolay bir şekilde görebilirsiniz. Ayrıca dilek duası olarak okuyabileceğiniz esmalar ve dualar da yer almaktadır.

Duaların Kabul Olması İçin Ne Zaman Dua Etmeli?

Dua etmek için hiçbir zaman ve koşul olmadığı için gün içinde istediğiniz zaman aralığında edilebilir. Ancak dinimizde duaların kabul olduğu zamanlar geldiğinde dua etmenin unutulmaması şarttır. Böylece dilekleriniz de en kısa sürede makbul olabilir.

40 Kere Okununca Kabul Olan Dua Nedir?

40 kere okununca kabul olacak pek çok dilek duası bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Esmaü’l Hüsnalar da mevcuttur. Tüm bunların yanı sıra dua ederken dikkat edilmesi gerekenler de vardır. Bunlara özen göstermek de makbul olan dualar için önerilmektedir.

Oyla
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

https://asiketmeduasi.com/