4444 Salatı Tefriciye Duası Abdestsiz Okunur Mu?

4444 Salatı Tefriciye Duası Abdestsiz Okunur Mu? – Salat-ı Tefriciye duasını ilk kez okuyacak olan Müslümanların bunun hakkında merak ettiği pek çok soru da vardır. 4444 Salat-ı Tefriciye duası abdestsiz okunur mu onlardan bir tanesidir. Bu bir dua olup, abdestsiz bir şekilde okunabilmektedir.

Ancak hem gusül abdestini hem de namaz abdestini almak güzel ve tavsiye edilen bir davranıştır. Bu bakımdan 4444 salatı tefriciye duası abdestsiz okunur mu sorusunun yanıtı evet olsa da yine de tavsiye edilir. 489 Ya Fettah Okuyanlar yazısı da ilginizi çekebilir.

4444 Salatı Tefriciye Duası Abdestsiz Okunur Mu?

Salat-ı Tefriciye Duası

Salat-ı Tefriciye duası Peygamber Efendimi S.A.V.’e salat ve selam edilen bir dua olup, duada Rasullullah’ın hürmetine Allahü Teala’ya niyaz edilir. İstenen muradın hasıl olması için Peygamber Efendimizin ismi zikredilir. Bunun Latince okunuşu nasıl diyorsanız şöyledir:

 • Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim
 • Selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî
 • Tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ
 • Bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve
 • Hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil
 • Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli
 • Lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek

Salat-ı Tefriciye duası bu bakımdan kolay bir şekilde okunabilmektedir. Başlarken Estağfirullah el azim ve etubu ileyh denilerek istiğfar getirilir. Sonrasında ise besmele çekilerek hasıl olması istenen murat Türkçe olarak söylenir ve niyet edilir.

Tekrar dua getirilmesi ardından da sadece 4444 defa Salat-ı Tefriciye duası okumak gerekir. 4444 Salatı Tefriciye Duası Abdestsiz Okunur Mu? merak ediyorasnız içeriğimize dikkat edebilirsiniz. Ayrıca Ağlayarak Edilen Dua Kabul Olur Mu? da merak edilmektedir.

Salatı Tefriciye Dilek İçin Kaç Defa Okunmalı?

Salatı Tefriciye dilek için kaç defa okunmalı? Bu dua güç içinde istediğiniz sayıda okunabilir. Duaya başlamak için herhangi bir gün vurgusu da bulunmamaktadır. Yani istediğiniz zamanda okumak mümkündür. Bu duayı etmenin pek çok fazileti vardır:

 • Her gün 41 kere bu duayı okuyan kişiden Allahü Teala huzursuzluk ve sıkıntıyı giderir.
 • Her gün 21 defa okumanın rızkı arttıracağı söylenmektedir.
 • Vakit namazları ardından okunma halinde maddi ve manevi anlamda yüce bir mertebeye kavuşacağı belirtilmektedir.
 • Günde 100 kere okuyan kişinin her amacına, maksadına kavuşacağı dile getirilmiştir.
 • Hasta kişinin okuması durumunda şifa bulacağı söylenmektedir. Duayı okumada ısrar edenlerin düşman şerrinden uzaklaşacağı da belirtilmektedir.
 • Gün içinde 4444 defa okuyan kişiden sıkıntının ne olursa olsun kurtulacağı belirtilmektedir.

Salat-ı Tefriciye duası bu bakımdan oldukça faziletlidir. Gün içinde bunu kişilerin sık sık okuması tavsiye edilmektedir. Her ne kadar öncelikle uzun olarak görülse de zaman ayırırsanız kısa süre içerisinde ezberleyip, böylece her yerde okuyabileceğiniz bir duadır. Peki, 4444 Salatı Tefriciye Duası Abdestsiz Okunur Mu?

4444 Salat-ı Tefriciye Duası Kaç Günde Okunmalı?

4444 Salat-ı Tefriciye duası kaç günde okunmalı? Bu duanın bir günde okunması tavsiye edilir. Ancak 4444 defa okunması şart değildir. Eğer bunun için imkan veya zaman bulamıyorsanız, okuyabildiğiniz kadar okumanız da mümkündür.

Dua yukarıda verdiğimiz gibi olup oldukça kısadır ve bu nedenle sık sık okunarak kısa sürede ezberlenebilir. Günün içinde herhangi bir zamanda okunabilir; ancak duaların makbul olduğu zamanları unutmamak gerekir:

Salat-ı Tefriciye duası bu gibi zamanlarda özellikle okunmalıdır. Böylece fazilet ve faydaları da daha iyi şekilde görülebilir. Ancak bu sadece bu zamanlarda okunacağı şekline algılanmamalı; akla geldikçe etmeye deavm etmelidir.

Salat-I Tefriciye Duası Edenlerin Yorumları

Dualar Müslümanlar tarafından gün içinde yoğun bir şekilde edilmektedir. Ancak daha önce okuyan kişilerin, bunun sonucunda ne gibi faydalar aldığı, gördüğü de merak edilerek sorulmaktadır. Salat-ı Tefriciye duası için bunu soruyorsanız internet üzerinde bunları görmeniz mümkündür.

Bunları tek tek okuyarak kişilerin ne gibi tecrübeler yaşadığını görebilirsiniz. Düzenli bir şekilde, temiz kalple ve ihlaslı bir şekilde ederek siz de bunları görebilirsiniz.

4444 Salatı Tefriciye Duası Abdestsiz Okunur Mu?
4444 Salatı Tefriciye Duası Abdestsiz Okunur Mu?

4444 Salatı Tefriciye Duası Abdestsiz Okunur Mu? SSS

Salat-ı Tefriciye için Abdest Gerekir Mi?

Salat-ı Tefriciye duası abdest gerektirmez. 4444 salatı tefriciye duası abdestsiz okunur mu için de aynı şekilde yanıt verilebilir. Ancak normal abdest ve gusül abdesti almak güzel bir davranıştır. Dolayısıyla bu duaya başlamadan önce de tavsiye edilmektedir.

Salat-ı Tefriciye Duasını Kimler Edebilir?

Salat-ı Tefriciye duası her Müslüman tarafından gün içinde okunabilir. Bu bakımdan okumadan önce yerine getirilmesi gereken bir şart yoktur. Bu duanın çok sayıda faydası, fazileti vardır. Günde 100 kere okuyan kişinin her maksadına kavuşacağı, vasıl olacağı belirtilmiştir.

Salat-ı Tefriciye 4444’den Az Okunabilir Mi?

Salat-ı Tefriciye duası gün içinde istediğiniz sayıda okunabilir. Bu bakımdan 4444’den daha az okunması da mümkündür. Bu duayı rızkın bollaşması için okumak mümkündür. Bunun yanı sıra hastalıktan ya da sıkıntılardan kurtulmak için de okunabilmektedir.

Oyla
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın