41 Ettehiyyatü Duası Fazileti

41 Ettehiyyatü duası fazileti oldukça fazladır. Bu bakımdan her Müslümana gün içinde sık sık okuması, etmesi tavsiye edilmektedir.

Bu dua gün içinde en çok okunan dualardan bir tanesidir. Çünkü her vakit namazının ikinci ve dördün rekatında, oturunca okunmaktadır. Bu bakımdan gün için çok sık biçimde okunur. Ancak faziletleri bakımından namaz dışında da okuması tavsiye edilir.

Bu dua içerisinde Allahü Teala, Peygamber Efendimiz S.A.V. ve Cebrail Aleyhisselam’ın sözleri yer almaktadır. Hz. Muhammed S.A.V. bu duanın sık sık edilmesini önermiştir.Siz de bu duayı etmek istiyorsanız, duayı ederken nelere dikkat edilmesi gerektiği bilinmelidir:

 • Kişilerin hem gusül abdesti hem de normal abdesti olmalıdır.
 • Ettehıyyatü doğru telaffuz edilmeli, cümleler doğru bir şekilde kurulmalıdır.
 • Saygılı, samimi duygular ile, temiz ve ihlaslı bir kalp ile Ettehıyyatü okunmalıdır.
 • Yalnızca sıkıntıya düştüğü zaman değil her zaman Ettehıyyatü duasını etmelidir.
 • Kişiler sessiz, sakin ve huzurlu yerlerde Ettehıyyatü okursa daha rahat olabilir.

Bu gibi konulara özen göstermek, 41 Ettehiyyatü duası fazileti daha iyi görmeye olanak tanır.

41 Ettehiyyatü Duası Fazileti

41 Ettehiyyatü Duası Okuyanların Yorumları

41 Ettehiyyatü duası fazileti okuyanların yorumları üzerinden de görülebilmektedir. Bunları nasıl görebileceğinizi merak ediyorsanız internet üzerinden yapılan küçük bir arama size yardım edebilir.

Örneğin 41 Ettehıyyatü okuyanların yorumları üzerinden bir arama yaparsanız pek çok internet sitesi üzerinden bunu okuyanların görüşlerine, ne gibi faydalar yaşadıklarına erişebilirsiniz.

Tahıyyat Nasıl Okunur?

Ettahıyyatü duası gün içinde sık sık okunan bir duadır, bu bakımdan tüm Müslümanların bilmesi gerekir. Dua oldukça kısa olup Latin harfleri ile şu şekildedir:

 • Et-tahıyyâtü lillâhi vessalevâtü vettayyibât.
 • Esselâmü aleyke eyyühen-Nebiyyü ve rahmetullâhi ve berakâtüh,
 • Esselâmü aleynâ ve alâ ibâdillâhis-sâlihîn.
 • Eşhedü en lâ ilâhe illAllâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Rasûlühü.

Bu bakımdan dua oldukça kısa olup herhangi bir zorluk çekmeksizin ezberlenebilir. Bu duanın namazlarda okunduğu unutulmamalı, dolayısıyla en kısa sürede öğrenmelidir.

Ettehiyyatü Okuyunca Ne Olur

41 Ettehiyyatü duası fazileti oldukça fazladır. Kurak bir havada okunduğu zaman çok fazla yağmur yağar. Eşiniz için yedi defa okunduğu zaman eşiniz sizden başka kimseye de bakmaz. Bunun yanı sıra çocuklar için de edilebilir.

Pek çok anne baba çocuğunun huysuz olduğunu, agresif olduğunu dile getirmekte, nasıl sakin ve uysal olacağını sormaktadır. Bunun için Ettehıyyatü duası okunabilecek dualar içerisindedir. Bunun yanı sıra şu gibi faziletleri de ayrıca yer almaktadır:

 • Okurken kişileri rahatlatır ve içini huzurla doldurur
 • Hasta birine okunursa Allah’ın izniyle şifa bulur
 • Yemek yaparken okunursa yemek hem lezzetli hem hem de bereketli olur.
 • Dünya ve ahire zenginliği elde edilir. Bu gibi durumların yanı sıra farklı faziletleri de yine okuyan kişiler tarafından yazılmaktadır.

41 Ettehiyyatü duası fazileti bu bakımdan oldukça fazladır. Bu gibi faydalar 41 Ettehıyyatü okuyanların yorumları üzerinden de görülebilir. Bu bakımdan her Müslümanın gün içinde sık sık okuması önerilen dualar arasındadır.

41 Ettehiyyatü Duası Ne Zaman Okunur

Bahsettiğimiz gibi Ettehıyyatü duası vakit namazlarının ikinci ve dördüncü rekatlarında, oturduktan sonra okunmaktadır. Yani gün içinde her Müslüman fark etmese de bunu sık sık okur. Ancak duanın faziletleri oldukça fazla olduğu için sadece namazla sınırlı kalmamalı, gün içinde sıklıkla okunmalıdır.

Özellikle duaların kabul edildiği bazı önemli zamanlar vardır. Her makbul olan dualar etmek istiyorsanız söz konusu zamanlar oldukça değerlidir. Eğer bunlar hangileri bilmiyorsanız, içerisine şu gibi zamanlar girmektedir:

Müslümanların bilmesi gereken duaların kabul olduğu farklı zaman aralıkları da yer almaktadır. 41 Ettahıyyatü duası fazileti görebilmek için bunlar geldiğinde kişiler sık sık etmelidir. Ancak adaba uyabilmek için tuvalet ya da banyo gibi yerlere girdiğiniz zaman okumamalıdır. Bunun dışında dua etmek için özel bir şart yer almaz, yani gün içinde aklınıza her geldiğinde okunabilir.

41 defa Ettahıyyatü okumak zor gibi dursa da kısa sürede bitirilebilir. Ancak ne kadar sürede okunduğu kişilerin hızına göre değişir.

41 Ettehiyyatü Duası Fazileti
41 Ettehiyyatü Duası Fazileti

41 Ettehiyyatü Duası Fazileti SSS

Tahıyyat Duasının Fazileti Nedir?

Ettahıyyatü duasının pek çok fazileti yer almaktadır. Hasta bir kişiye okunduğu zaman Allahü Teala’nın izniyle şifasını bulabilmektedir. Agresif ve huysuz çocuklara okunduğu zaman ise huzur bulabilmekte, sakinleşebilmektedir. Ayrıca yemek yaparken okunması durumunda daha bereketli ve lezzetli yemekler ortaya çıkabilir.

Tahıyyat Abdestsiz Okunur Mu?

Ettahıyyatü okumaya başlamadan önce kişiler abdestini almalıdır. Bunun yanı sıra gusül abdestiniz bulunmuyorsa bunu da almanız tavsiye edilmektedir.

Oyla
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

https://asiketmeduasi.com/