313 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar

Fatiha suresi Müslümanlar tarafından en çok okunan dualardan biridir. Ancak 313 gibi belirli sayıda okumak isteyenler, 313 Fatiha mucizesi yaşayanlar ne gibi yararlar gördü gibi soruları sorabilmektedir.

Bu konu hakkında merak edilenlere geçmeden önce bazı konulara dikkat etmek gerektiği unutulmamalıdır. Tuvalet ve banyo gibi yerlerde dikkat etmek, buralarda etmemek gerektiği hatırlanmalıdır.

Fatiha suresi oldukça kısa olup hemen ezberlenebilir. Her vakit namazında okunduğu için tüm Müslümanların bilmesi gereken bir duadır. Dolayısıyla henüz ezbere bilmiyorsanız bunu dini kitaplardan ya da internetten bakarak öğrenmeniz gerekmektedir. Ardından bunu gün içinde sık sık okuyarak, 313 Fatiha fazileti ve sırları görülebilir.

313 Fatiha Evlilik İçin

Eskiden olduğu gibi günümüzde de evlilik en önemli toplumsal kurumlardan biridir. Pek çok genç evlenme hayali kursa da bazen bunun önünde engeller bulunabilir. Ayrıca iki kişi her ne kadar birbirini sevse ve evlenmek istese de bunu gerçekleştirmek zor olabilir.

Her şey Allah’ın izniyle olduğu için dua etmek, Allah’ın izniyle bu muradınıza kavuşmanıza yardımcı olur. Bu kapsamda edebileceğiniz pek çok dua mevcut olup Fatiha da onlardan bir tanesidir. 313 Fatiha evlilik için okunabilecek bir duadır.

Bunu düzenli bir şekilde, inanarak ve temiz bir kalple okumaya devam ederseniz sizin de mutlu bir yuva kurmanız mümkündür. Eğer faziletlerini daha iyi yaşamak istiyorsanız, İslam dininde duaların makbul olduğu zamanlar unutulmamalıdır:

 • Kişi kalbinde bir incelik hissettiği zaman
 • Bir kişi sıkıntılı ya da hasta olduğu zaman
 • Her günün seher vakti geldiği zaman
 • Ezan okunduğu zaman
 • Ezan ile kamet arasında
 • Namaz kılarken.
 • Secdece iken ve namazlar ardından
 • Kur’an-ı Kerim hatim edilmesi ardından
 • Kişi oruçlu olunduğu zaman
 • Mübarek gün ve geceler girdiği zaman.

Bu gibi zamanlar girdiği zaman Fatiha suresi okumak özellikle tavsiye edilir. 313 Fatiha fazileti ve sırları da böylece daha iyi bir şekilde görülebilir. 313 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar da bu saatlerde devam edebilirler.

313 Fatiha Fazileti Ve Sırları

313 Fatiha fazileti ve sırları oldukça fazla olan bir duadır. Dolayısıyla sadece evlilik ile sınırlı değildir. Fatiha okumanın şu gibi faziletleri görülmektedir:

 • Fatiha suresini okuyan Müslümanlar tüm Kur’an-ı Kerim okumuş gibi sevap almaktadır.
 • Kişi hasta ise Fatiha şifa bulmasını sağlar.
 • Dünya ve ahirette saadete erer.
 • Korku ve tembellik hastalığından korunur.

Bunların yanı sıra düzenli Fatiha okunmasıyla, tüm dilekler de kabul olmaktadır. Her insanın hayalleri ve istekleri yer almaktadır. Bazı kişiler araba satın almayı isterken bazı kişiler sınavlarda başarılı olmak isteyebilmektedir.

313 Fatiha fazileti ve sırları burada da görülmektedir. Bu sureyi 313 kere okuyan kişinin tüm dilekleri makbul olmaktadır.

Dilek İçin Fatiha Nasıl Okunur?

Dilek için Fatiha suresi normal bir şekilde okunmaktadır. Bunu gün içinde istediğiniz sayıda tekrar edebilirsiniz. Ancak genel anlamda şu gibi konulara dikkat etmek tavsiye edilir:

 • Dua esnasında eller semaya doğru açılmalıdır. Dua bitirildiğinde ise yüze sürülmelidir.
 • Duaların kabul olduğu zamanlarda dualar kesilmemelidir.
 • Dua bilinçli ve ihlaslı bir şekilde okunmalıdır.
 • Dua okurken, kabul olacağına inanmalıdır.
 • Dua sürekli, ısrarlı bir şekilde edilmelidir.
 • Kişiler ümitli ve korkulu bir ruh hali arasında dua etmeyi devam ettirmelidir.
 • Dua ederken istenen şeylere özen göstermelidir. İstenen şey günah ya da haram olmamalıdır.

Duanın sonuna gelindiğinde ise amin denilerek tamamlanmalıdır.

313 Fatiha Okuyanların Yorumları

313 Fatiha okuyanların yorumları nasıl? Dualar her Müslüman tarafından her gün sık sık okunur. Buna rağmen kişiler okuyanların ne gibi yararları gördüğünü merak edebilmektedir. Kişiler 313 Fatiha okuduktan sonra deneyimlerini internete yazabilmektedir.

313 Fatiha mucizesi yaşayanlar nasıl görülür, okunur diyorsanız farklı siteleri, blogları ve forumları incelemek mümkündür. Bunların arasında hastalığına şifa bulduğunu söyleyenler yer aldığı gibi uzun süredir evlenmek isteyenlerin muradına kavuştuğunu dile getirenler de mevcuttur.

Ayrıca her aklına geldiği zaman bu sureyi okuyan kişilerin tüm dileklerinin makbul olduğu da söylenmektedir. 313 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar da böyle düşünebilir.

313 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar
313 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar

313 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar Kadınlar Kulübü

Kadınlar Kulübü platformu üzerinde genel anlamda farklı başlıklarda içerikler bulmak mümkündür. Bu site üzerinde üyeler dua okuduktan sonra ne gibi faziletleri, faydaları yaşadıklarını da görüş olarak söyleyebilmektedir.

313 Fatiha Mucizesi yaşayanlar Kadınlar Kulübü üzerinden kolay bir şekilde erişilebilir. Siz de düzenli olarak Fatiha suresini okursanız dilekleriniz Allah’ın izniyle makbul olabilir.

313 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar SSS

313 Fatiha Kaç Dakikada Okunur?

313 Fatiha mucizesi yaşayanlar bu duayı aynı süre içinde okumamaktadır, çünkü her insanın bir Fatiha’yı kaç dakikada bitirdiği değişmektedir. Ancak gün içerisinde bitirmeniz mümkündür. Aklınıza geldiği her zaman okursanız kısa süre içerisinde bitebilir. Eğer her okuduğunuzda sayarsanız tamamlanıp tamamlanmadığı takip edilebilir.

313 Fatiha Abdestsiz Okunur Mu?

313 Fatiha suresi okumaya başlamadan önce kişilerin hem abdestini hem de gusül abdestini alması tavsiye edilir. 313 Fatiha fazileti ve sırları böylece daha iyi bir şekilde gözlemlenebilir.

Oyla
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

“313 Fatiha Mucizesi Yaşayanlar” üzerine 2 yorum

 1. Merhaba iş için bir sürü dua okuyorum ama bana yardımcı olur musunuz? Çok sıkıntıdayım vesvese geliyor sürekli nereyle görüşsem olmuyor. Yardımcı olur musunuz?

  Yanıtla
  • Selamın Aleyküm Ceren Kardeşim. Allah bizi bazen bollukla, bazen de yoksullukla sınar.
   Çok zor durumlar yaşadığımız da olabiliyor, birden feraha kavuştuğumuz da. O an hiç geçmeyecek gibi gelse de, sabırla beklemek en doğrusudur. Sabır etsek de, etmesek de, eninde sonunda beklemek zorundayız zaten. ama bu süreci allah’a yakararak, dualar ederek ve sabrederek geçirirsek bizim için en hayırlısı olacaktır. Her gün namazını, duanı ederek allah’tan iste. Vesvese, şeytanın sesidir. Dualarla bunlardan uzaklaşabilirsin. Karınca duasını ve ayetel kürsiyi evinden eksik etme. En önemlisi çabalamaya devam et. Allah inşallah mükafatını verecektir.

   Yanıtla

Yorum yapın