3 Esma İle Uzaklaştırma Duası

3 Esma İle Uzaklaştırma Duası – İnsanlar bazen belirli insanların kendilerinden, ailesinden ya da çocuklarından uzak kalmasını isteyebilmektedir. 3 esma ile uzaklaştırma duası da bunun için aranan ve edilen bir duadır.

Her ne kadar insanlar arasında iletişim kaçınılmaz olsa da bazı kişiler sevilmeyebilir. Bu gibi durumlarda ondan nasıl uzak kalınabileceği sıklıkla sorulur. Bununla sınırlı olmadan anne-babalar da çocuklarının bir arkadaşının davranışlarını sevmiyorsa ya da onun kötü alışkanlıkları varsa çocuklarının uzak kalmasını isteyebilmektedir.

Bunun yanı sıra bir insanı evden uzaklaştırmak için dua özellikle ev arkadaşından hoşlanmayan, onu sevmeyen kişiler tarafından da sorulmaktadır.

3 Esma İle Uzaklaştırma Duası

3 Esma ile Uzaklaştırma Duası Hangisidir?

Birinin evden gitmesi için dua birçok kişi tarafından aranır. Özellikle 3 esma ile uzaklaştırma bu kapsamda sık sık sorulur. Bu 3 esma okunması 3 ayet okunması şeklinde olup önce besmele-i şerif çekilmektedir. Ardından da şunlar edilir:

 • El Mani esması okunduktan sonra Tur suresinin 48. ayeti
 • El Cebbar esması okunduktan sonra Kehf suresinin 78. ayeti
 • El Hakim esması okunduktan sonra Fatır suresi 2. Ayeti

Ancak bunları okumadan önce hem normal abdestin hem de namaz abdestinin olmasına özen gösterilmelidir.

Araya Giren Kadını Uzaklaştırma Duası

Aldatma her ne kadar kötü ve yanlış olsa da ilişkilerde bazen görülmektedir. Evli çiftler boşanmak yerine evliliklerini devam ettirmeye kararlıysa, üçüncü kişi ile olan ilişkinin sonlanmasını doğal olarak istemektedir. Araya giren kadını uzaklaştırma duası gibi dualar da bu noktada sorulmaktadır.

Eğer bir insanın ilişkinizden uzak kalmasını istiyorsanız, Tebbet suresi bunun için edebileceğiniz dualardan bir tanesidir. Bu kısa olup okunuşu şöyledir:

 • Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb
 • Mâ eğnâ anhü mâlühû ve
 • MÂ keseb seyeslâ nâren zâte
 • LEHEB vemraetühû hammâletelhatab
 • Fî cî dihâ hablün min mesed

Bu duayı dini kitaplardan bulabilir, ezberleyebilir ve sık sık okuyabilirsiniz. Böylece Allah’ın izniyle yaşadığınız bu sorunlar da son bulabilir.  Ayrıca bunun yanı sıra hacet namazını da şöyle kılabilirsiniz:

1. Rekata başlandığında sırasıyla Sübhaneke, Euzü Besmele Fatiha, Üç kere Ayete’l Kürsi okunur. Ardından da rüku ve secde yapılır.

2. Rekata kalkıldığında Besmele Fatiha, İhlas Felak ve Nas okunur. Rüku secde yapıldıktan sonra Ettehıyyatü okunur.

3. Rekata kalkıldığında Besmele Fatiha, İhlas Felak ve Nas okunur. Sonrasında ise rüku secde yapılır.

4. Rekata gelindiğinde Besmele Fatiha, İhlas Felak ve Nas okunur. Rüku secde yapıldıktan sonra selam verilir.

Hacet namazı dört rekât olarak böyle kılınır. Ancak 2 ya da 12 rekât kılınması da mümkündür. Kılmadan önce hem normal abdestin, hem de gusül abdestinin olması gerektiği unutulmamalıdır. Namaz ardından da hacet duası okunur. Bu dua hem dini kitaplarda hem de internette görülebilir.

Bir İnsanı Evden Uzaklaştırmak İçin Dua

Çocuklar bazen kötü özelliklere sahip olan arkadaşlar edinebilmektedir. Onlar fark etmese de kötü özellikleri olan arkadaşlar, bu huylarını onlara da bulaştırabilir. Anne-babalar bu gibi durumlarda 3 esma ile uzaklaştırma duası gibi duaları sık sık arar.

3 esma ile uzaklaştırma yukarıda olduğu gibi yapılabilir. Bunun yanı sıra edebileceğiniz farklı dualar da mevcuttur. Yukarıdakilerin yanı sıra şunu okumanı da mümkündür:

 • Bismillahirrahmanirrahim. Vekalâ rabbuke fâtirissamâvâti vel’ardı alâ
 • Zâlike liyakûna’l-lahû hafîzâ
 • Ve mâ min dâbbetin fil ardı illâ alâllâhi rizkühâ ve
 • Ya’lemu mustaqarrahâ ve mustavdaha kullun
 • Fî kitâbin mubînin

Bu duayı düzenli bir şekilde okursanız, bir kişinin sizden, ailenizden ya da çocuğunuzdan uzaklaşması mümkündür.

3 Esma İle Uzaklaştırma Duası
3 Esma İle Uzaklaştırma Duası

Birinin Evden Gitmesi İçin Dua

İnsanlar bazı durumlarda ev arkadaşları ile kalabilmektedir. Her ne kadar başta anlaşılsa da ilerleyen zamanlarda farklı sebeplerle anlaşılmayabilir. Bu gibi durumlarda birinin evden gitmesi için dua sıklıkla aranır.

Bunun için yukarıda verdiğimiz dua ve esmaları düzenli bir şekilde okuyabilirsiniz. Aynı zamanda hacet namazı kılarak Allahü Teala’ya yalvarabilirsiniz. Ek olarak bildiğiniz tüm duaları okumak, Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra buna yönelik dua etmek de mümkündür. Ek olarak Hasbünallahu ve nimel vekil, Hasbünallahu ve nimel vekil nimel mevla ve nimen nasir de her gün 99 kere okunmalıdır.

3 Esma İle Uzaklaştırma Duası SSS

Birini Uzaklaştırmak İçin Hangi Dua Okunur?

Eğer bir kişinin sizden ya da sevdiklerinizden uzak kalmasını istiyorsanız okuyabileceğiniz pek çok dua vardır. Tebbet suresi ya da 3 Esma ile uzaklaştırma duası bunlardan bazılarıdır.

Çaresiz Kalınca Hangi Esma Okunur?

Bir kişinin sizden uzaklaşmasını istiyorsanız ve çaresiz kalmışsanız dua ederek Allahü Teala’ya yakarabilirsiniz. Bunun için hacet namazı kılıp ardından duasını edebilir, Tebbet suresini okuyabilir ya da 3 esma ile uzaklaştırma duası edebilirsiniz.

Kötülük Yapana Hangi Esma Okunur?

Bir kişi size ya da sevdiklerinize kötülük yapmışsa Hasbünallahu ve nimel vekil, Hasbünallahu ve nimel vekil nimel mevla ve nimen nasir duasını okuyabilirsiniz. Ayrıca farklı duaları da yine edebilirsiniz.

Kafaya Takmamak İçin Hangi Dua Okunur?

Bir insan çok canınızı sıkıyorsa, ancak siz onu bu kadar kafanıza takmamak istiyorsanız Bismillahillezi La Yedurru Ma’asmihi Şeyün Fil Ardi Ve La Fissemai Ve Hüves-Semi’ul Alim duasını edebilirsiniz. Bunun yanı sıra verdiğimiz tüm duaları da düzenli bir şekilde edebilirsiniz.

Video kaynağı

Oyla
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

“3 Esma İle Uzaklaştırma Duası” üzerine 3 yorum

 1. Selamünaleyküm Cihan bey.
  Sayfanıza tesadüfen denk geldim. Yorum bölümünü de görünce yazmak istedim. Ben bir süre önce aldatıldığımı öğrendim . İlk başta boşanmak istedim fakat bir kızım var babasından ayrılmak istemiyor bende eşimi seviyorum. Ben kadını hayatımızdan uzak tutmak için tebbet süresini gördüm okuyorum. Başka neler okuyabilirim eşimin bize dönmesi ve o kişinin bizden uzlaşması için . Şimdiden teşekkür ederim

  Yanıtla
  • Esselamın Aleyküm Miray Hanım.
   Hayatta kötülük de, iyilik de Allah’tandır. İlk olarak isyan etmediğiniz, dualara sığındığınız için sizi tebrik ederim. Siz Allah’a havale edin, dualara devam edin.
   Duha Suresi ve Tarık sureleri her derde devadır. Muhakkak bu duaları da okumanızı tavsiye ederim. Her şey gönlünüzce olur inşallah.
   Ayette der ki “Rabbin seni bırakmadı ve darılmadı.”

   Yanıtla

Yorum yapın

https://asiketmeduasi.com/