21 Gün Panik Atak Duası

21 Gün Panik Atak Duası – Panik atak günümüzde pek çok kişide görülebilen bir durumdur. Bu bakımdan 21 gün panik atak duası da gerek bu durumu yaşayanlar gerekse anne-babalar tarafından sıklıkla sorulur. Panik atak ansızın kendini göstermekte olup kişinin fiziksel varlığını etkileyebilen, belirli bir durumu olan büyük korku şeklinde tanımlanmaktadır.

Kendisinde panik atak olan kişiler ya da çocuğunda panik atak bulunan anne-babalar sadece bunu nasıl tedavi ettirebileceğini değil aynı zamanda hangi duaları da okuyabileceğini merak etmektedir. Kaygı ve endişe gibi durumlarda okunabilecek pek çok dua mevcuttur. Bunların düzenli bir şekilde okunmasıyla Allah’ın izniyle muradınıza erişmeniz mümkündür.

Panik atak kişilerin hayatını doğrudan etkileyebilmektedir. Bu bakımdan kurtulmak için neler yapılması gerektiği oldukça önemlidir. Her şey Allah’ı Teala’nın izniyle olduğu, şifayı onun verdiği için ellerinizi açıp dua etmeniz şarttır. Ayrıca kişiler çalışıp çaba göstermek gerektiğini unutmamalı, bu bakımdan tıbbi destek de almalıdır. Peki, 21 Gün Panik Atak Duası hangisidir?

21 Gün Panik Atak Duası Hangisidir?

Günlük hayat esnasında farklı sebeplerden ötürü korku, endişe gibi durumlar olabilir; lakin bazen bu aşırı haller alabilmektedir. Bu da bireyin hayatını kötü, olumsuz şekilde etkilemektedir. Bunların son bulması için 21 gün okunan panik atak duası oldukça önemlidir.

Bu kapsamda Ağır Depresyon İçin Dua gibi neleri okuyabileceğinizi merak ediyorsanız, İnşirah onlardan bir tanesidir. Kısa olup kısa bir süre zarfında ezberlenip her yerde okunabilir. Latin harfleri ile bunun okunuşu şu şekilde bulunabilir:

 • Bismillahirrahmanirrahim Elem neşrah
 • Leke sadrek. Ve vada’na ‘anke vizreke Elleziy enkada zahreke
 • Ve refa’na leke zikreke feinne
 • Me’al’usri yüsren. İnne me’al’usri
 • Yüsren. Feiza ferağte fensab. Ve ila rabbike ferğab.

Düzenli şekilde okursanız, Allah’ın izniyle yaşanan duruma da çözüm bulabilirsiniz.

21 Gün Okunan Panik Atak Duası

Kur’an’da panik atak duası nasıl okunur? İnşirah suresinin yanı sıra ezbere bildiğiniz tüm duaları da okumanız mümkündür. Felak ve Nas sureleri onlardan bir tanesidir. Şayet bunların nasıl okunduğunu bilmiyorsanız aşağıdan Latin harfleri ile görebilirsiniz:

 • Bismillahirrahmanirrahim, Kul e’uzü
 • Bi-Rabbi’l-felak. Min şerri ma
 • Halak. Ve min şerri ğasikın iza
 • Vekab. Ve min şerri’n-neffasati Fi’l-‘ukad. Ve min şerri hasidin iza hased
 • Bismillahirrahmanirrahim, Kul e’uzu birabbinnas.
 • Melikinnas. İlahinnas. Min şerrilvesvasil hannas.
 • Ellezi yuvesvisu fi sudurinnas.
 • Minelcinneti vennas.

21 gün panik atak duası olarak bu duaların ilki Felak, ikincisi ise Nas suresidir. Bunlar da düzenli şekilde okunursa, Allah’ın izniyle panik atak için yardım edebilir. Ayrıca 333 Kulillahümme Okuyanlar da rahata erdiğini ifade etmektedir.

Panik Atak Duası Nasıl Okunur?

Panik atak bulunduran kişiler ya da onların aileleri, bu duruma karşılık ne gibi duaları edebileceğini de merak eder. Kur’an’da panik atak duası nasıl okunur da bu kapsamda sorulur. Yukarıda verdiğimiz duaların yanı sıra Ayete’l Kürsi okumanız da mümkündür. Okunuşu bilmiyorsanız Latin harfleri ile şu şekildedir:

 • Bismillahirrahmanirrahim, Allahü la ilahe illa
 • Hüve’l-hayyü’l-kayyum, la te’huzühu sinetün ve la
 • Nevm, lehu ma fi’ssemavati ve ma fi’l-ard,
 • Men-ze’l-lezi yeşfe’u ‘indehu illa bi-iznih,
 • Ya’lemü ma beyne eydihim ve ma halfehüm,
 • Ve la yuhitune bi-şey’in min’ılmihi illa bima şae
 • Vesi’a kürsiyyühü’s-semavati ve’l-arda
 • Ve la yeudühu hifzuhuma ve hüve’laliyyü’l-azim.

Bu bakımdan başta zor gibi dursa da Ayete’l Kürsi kolay bir şekilde ezberlenip, sürekli okunabilecek bir duadır. 21 Gün Panik Atak Duası olarak okunmalıdır.

21 Günde Panik Atak Duası
21 Gün Panik Atak Duası

Panik Atağa İyi Gelen Dualar

21 gün okunan panik atak duası arıyorsanız, yukarıda vermiş olduğumuz tüm dualar bunun için okunabilir. Ayrıca panik atağa karşı hacet namazı kılınarak dua etmeniz de mümkündür. Bu namaz pek çok din kitabından bulunabilecek olup kolay bir şekilde kılınabilir.

Hacet namazı kılmak için kişinin normal namazın koşullarını yerine getirmesi gerekir. Yani hem namaz abdesti hem de gusül abdesti olmalıdır. Ayrıca 2, 4 yahut 12 rekât biçiminde kılınması da mümkündür. 21 Gün Panik Atak Duası için bu önerilere dikkat edilmelidir. 21 Ayetel Kürsi Okumanın Fazileti arasında da sakinleşmek mevcuttur.

21 Gün Panik Atak Duası SSS

Panik Atak İçin Hangi Duayı Okumalıyız?

Panik atak için okunabilecek pek çok dua vardır. Bunun için İnşirah, Felak, Nas ve Ayete’l Kürsi okunabilecek dualardan bazılarıdır. Ayrıca Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra da duanızda buna yer vermek mümkündür.

Panik Atağa En İyi Gelen Şey Nedir?

Panik atak için tıbbi yardım almak gerekir. Ancak her şey Allahü Teala’nın izniyle olduğu, şifayı alanın da verenin de o olduğu için sık sık dua etmek gerektiği unutulmamalıdır. Bu sayede panik atağa çözüm de bulunabilir.

Panik Atağı Ne Durdurur?

Panik atak gibi durumlarda kişiler uzman doktorlardan yardım almalıdır. Ancak tedavi esnasında dua etmeyi de unutmamak gerekir. Böylece Allah’ın izniyle şifa bulunması da mümkündür.

Panik Atak Krizi Nasıl Atlatılır?

Panik atak yaşamı olumsuz etkilediği için sık sık nasıl atlatılabileceği sorulur.  Genel anlamda bir sağlık sorunu ya da panik atak gibi bir durum varsa doktora görünmelidir. Şifayı alan da veren de Allahü Teala olduğu için bu süreçte dua etmek unutulmamalıdır. Bu sayede Allah’ın izniyle şifa da kısa sürede bulunabilir.

21 Gün Panik Atak Duası video kaynağı

Puan
Avatar

Esselamın Aleyküm, ben Cihan. Herhangi bir ücret talep etmeden, Allah rızası için Müslüman alemine yardımcı oluyorum. Şifalı dualar, mucize duası ve diğer tüm kelamlar için sitemizi takip edebilirsiniz. Dua ve bilgi talepleriniz için yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın